IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Без дивидент - няма проблем. Но бонусите са нещо друго. Бонуси се дават за постигнати добри резултати. Какво им е доброто на резултатите, не ми е ясно.

    Коментар


    • Ако си бях оставил акции, щях да предложа бонусите на управленския екип да бъдат двойно по-високи като процент. Но само от РАЗДАДЕНИЯ дивидент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
        Добре, че го разкарах тоя боклук навреме. Отказват се от дивидента, но не и от бонусите. Наглостта край няма в тая държава. Залива те отвсякъде.
        Точно това е дразнещото - като печалбата отива за резерви, бонусите за изп.директор и мениджмънта и те да отиват там....така е равнопоставено.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
          Според мен се освобождава резерв за ново нарастване на вземанията от Софарма Трейдинг.
          Там набиването в аптеки е огромно. Вижте как растат задълженията към свързани лица в отчета на СФТР, респективно и вземанията им от св.лица (Софармаси и цялата гмеж от нови аптеки).
          Средно 500 хил наличност в аптека - ето ви едни 15-20 млн.
          освен аптеките и купуването на банката от Доверие за което явно Софарма е помогнала с капитал

          Коментар


          • Според мен се освобождава резерв за ново нарастване на вземанията от Софарма Трейдинг.
            Там набиването в аптеки е огромно. Вижте как растат задълженията към свързани лица в отчета на СФТР, респективно и вземанията им от св.лица (Софармаси и цялата гмеж от нови аптеки).
            Средно 500 хил наличност в аптека - ето ви едни 15-20 млн.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              За хранителните добавки съм съгласен че има доста възможности но може да им се вижда малък пазарът.
              Колко пък да е малък пазар, само в България сигурно са поне 200 000 души с поне 1000 лв. годишно потребление. Да не говорим, че почти всички от тях гълтат някакви незнайни трибулуси на 1/2 от цената на трибестана, но грам не напъват да направят нещо по въпроса..

              Коментар


              • Бих предложил да се гласува средствата, предвидени за допълнително възнаграждение на висшия мениджмънт и изпълнителния директор, вместо да се изплатят, да се отнесат към допълнителните резерви, а останалата част от печалбата да се раздаде като дивидент за акционерите.
                Нямам акции от дружеството.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение

                  Колега, мисля че по-точно не може да се каже. На мен като акционер - неспециалист в точно тази област (фармация) ми писна да слушам за строежи на заводи, садене на акации, светло далечно американско бъдеще с продукт от средата на миналия век, банки, медии и прочие, и прочие. Как пък няма една новина за нов перспективен продукт, за R&D пробив, за движение в сектора хранителни добавки, където се правят луди пари от знайни и незнайни играчи. Тук се действа като инвестиционен фонд, а не като фармацевтична компания фокусирана върху продуктовата си гама и бъдеще на този специфичен и силно конкурентен пазар.

                  Поправете ме ако греша, ще се радвам да е така и да се вижда светлина в тунела.
                  Те са концентрирани в генеричните лекарства та чак пробив трудно ще направят но пък и рискът от скъп R&D го няма. За хранителните добавки съм съгласен че има доста възможности но може да им се вижда малък пазарът. Да по скоро са холдинг с много различни инвестиции от колкото чисто фармацевтична компания но това не е новина.

                  Коментар


                  • Добре, че го разкарах тоя боклук навреме. Отказват се от дивидента, но не и от бонусите. Наглостта край няма в тая държава. Залива те отвсякъде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                      Във фарма бизнеса е важно с какви медикаменти разполагаш и предлагаш, а не толкова къде ще ги произвеждаш. По причини, които няма да коментирам, тук каруцата е впрегната преди коня. Производствените мощности далеч не са натоварени на 100% и никога няма да бъдат в обозримо бъдеще. Това е все едно да си писател и да строиш печатници за книгите, които не си написал, при положение, че би могло да ги отпечаташ където си искаш, ако стават за нещо. Сульо и Пульо строи в България, но за да произвеждаш качествени лекарства и да пишеш добри книги се иска и известна доза акъл....
                      Колега, мисля че по-точно не може да се каже. На мен като акционер - неспециалист в точно тази област (фармация) ми писна да слушам за строежи на заводи, садене на акации, светло далечно американско бъдеще с продукт от средата на миналия век, банки, медии и прочие, и прочие. Как пък няма една новина за нов перспективен продукт, за R&D пробив, за движение в сектора хранителни добавки, където се правят луди пари от знайни и незнайни играчи. Тук се действа като инвестиционен фонд, а не като фармацевтична компания фокусирана върху продуктовата си гама и бъдеще на този специфичен и силно конкурентен пазар.

                      Поправете ме ако греша, ще се радвам да е така и да се вижда светлина в тунела.

                      Коментар


                      • Номера с недаването на дивидент вече е отиграван. Не беше толкова далече когато с листването в Полша обещаха и не дадоха такъв, въпреки че сега имаме частично изплатен дивидент.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                          Във фарма бизнеса е важно с какви медикаменти разполагаш и предлагаш, а не толкова къде ще ги произвеждаш. По причини, които няма да коментирам, тук каруцата е впрегната преди коня. Производствените мощности далеч не са натоварени на 100% и никога няма да бъдат в обозримо бъдеще. Това е все едно да си писател и да строиш печатници за книгите, които не си написал, при положение, че би могло да ги отпечаташ където си искаш, ако стават за нещо. Сульо и Пульо строи в България, но за да произвеждаш качествени лекарства и да пишеш добри книги се иска и известна доза акъл....
                          Все пак се инвестира в нови модерни заводи в България които с времето ще имат висока добавена стойност. Но малките акционери се интересуват от годишната си доходност и разбирам недоволството ако има намален дивидент. Но не забравяйте че са способни на големи позитивни изненади по подобие на купуването на втората най голяма банка в Молдова.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Акциите на Bayer са около 50% надолу от върхът през 2017-та а ти за дивидент говориш. Нямам акции в Софарма но имам в Доверие явно е че основният бизнес на Софарма е поне временно в застой но рано или късно ще тръгнат пак да растат.

                            Ами да му мислят инвестиралите на "върха", това не е мой проблем. Дори напротив... Нека не смесваме Софарма с Доверие. Две съвсем различни компании са.
                            Last edited by mancev; 11.04.2019, 11:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Разочарования та не спират...
                              Еееее, толкова да ми е симпатичен чичо, доверие му имам, защитавам го във всякакви спорове, а той така да се стисне. Надявам се, че все пак ще гласуват едни 5 ст. - мисля, че биха били приемливи на фона на резултатите. Все пак само от трейдинга мама ще вземе доста. Дано не стане тенденция, че и от чичо Оги ако се откажа, това ще е и моят край на БФБ. В него са ми надеждите.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Акциите на Bayer са около 50% надолу от върхът през 2017-та а ти за дивидент говориш. Нямам акции в Софарма но имам в Доверие явно е че основният бизнес на Софарма е поне временно в застой но рано или късно ще тръгнат пак да растат.

                                Във фарма бизнеса е важно с какви медикаменти разполагаш и предлагаш, а не толкова къде ще ги произвеждаш. По причини, които няма да коментирам, тук каруцата е впрегната преди коня. Производствените мощности далеч не са натоварени на 100% и никога няма да бъдат в обозримо бъдеще. Това е все едно да си писател и да строиш печатници за книгите, които не си написал, при положение, че би могло да ги отпечаташ където си искаш, ако стават за нещо. Сульо и Пульо строи в България, но за да произвеждаш качествени лекарства и да пишеш добри книги се иска и известна доза акъл....

                                Коментар

                                Working...
                                X