IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
    Ето това нещо не разбирам. Доскоро цареше една еуфория, а сега......
    В България всеки дири да печели на първата година след инвестицията.
    Законотворчеството е със същия хоризонт на далновидност.
    Вие, също сте се подвели по сладки приказки. Макар, че е още рано да се говори за подвеждане.
    Сега ги пишете едни и ако дай боже (за вас, аз нямам акции) нещата тръгнат "чичо Оги" ще ви се види Господ.
    Всеки нормален човек ще говори позитивно, когато перспективата пред компанията е такава, и обратното. Не мисля че е грешно да се казват и споделят нещата както са, а не да слагаме розовите очила и да говорим за дългосрочен потенциал, които може и да не дойде. Говориш за дългосрочност, но все пак Софарма не е старт-ъп, че да се чакат резултати след 5 години примерно. Не ме разбирай погрешно, пазара затова е пазар, за да "реагира" на такива новини. Ако ти смяташ че пазара "греши", сега е момента да купуваш. Мен лично не ме притеснява липсата на дивидент, напротив, Огнян Донев доста пъти е заявявал че които търси дивидент, може да погледне към другите компании в групата. Въпроса е че когато не изплащаш такъв, би трябвало това да води до ръст в цената на акцията, а то се случва точно обратното. И да, ако резултатите започнат да се подобряват, ще се подобри и настроението, и дългосрочните играчи ще спечелят. Пожелавам им го.

    Коментар


    • Ето това нещо не разбирам. Доскоро цареше една еуфория, а сега......
      В България всеки дири да печели на първата година след инвестицията.
      Законотворчеството е със същия хоризонт на далновидност.
      Вие, също сте се подвели по сладки приказки. Макар, че е още рано да се говори за подвеждане.
      Сега ги пишете едни и ако дай боже (за вас, аз нямам акции) нещата тръгнат "чичо Оги" ще ви се види Господ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

        Не разбирам кой се е занимавал с фармация....?
        +1

        добре казано
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          На 1 се дели най-лесно
          това е ясно, но когато нещо си обещал е редно поне веднъж да се изпълни ......... а тук думите си седят увиснали във въздуха вече 7-8 години
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

            Не че нещо ама, толкова време да се занимава с фармация и изведнъж да реши да става банкер и да загърби всички години досега... Нещо не се връзва. Аз това с банката малко като експеримент го приемам.
            Не разбирам кой се е занимавал с фармация....?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Именно. На чича ви, приоритетите се промениха. Мама вече е на заден план, а той ще става велик банкер. Не му позволиха (слава богу) да купи БГ банка и реши да купи продънено гърне в Молдова. Парите ще летят по тая линия и акционерите на "най-великото дружество" на БФБ ще духат супата.
              Ако това е вярно или се случи е време да продава компанията на чужд инвеститор, който ще продължи да я развива, пък дано и ние останем доволни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                Не че нещо ама, толкова време да се занимава с фармация и изведнъж да реши да става банкер и да загърби всички години досега... Нещо не се връзва. Аз това с банката малко като експеримент го приемам.
                "Неведоми са пътищата божии".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                  Именно. На чича ви, приоритетите се промениха. Мама вече е на заден план, а той ще става велик банкер. Не му позволиха (слава богу) да купи БГ банка и реши да купи продънено гърне в Молдова. Парите ще летят по тая линия и акционерите на "най-великото дружество" на БФБ ще духат супата.
                  Не че нещо ама, толкова време да се занимава с фармация и изведнъж да реши да става банкер и да загърби всички години досега... Нещо не се връзва. Аз това с банката малко като експеримент го приемам.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                    Мисля че няма да има изкупувания този път кеша ще му трябва за по интересни неща. Времето ще покаже за какви ....умря далаверата с изкупуванията на о.д
                    Именно. На чича ви, приоритетите се промениха. Мама вече е на заден план, а той ще става велик банкер. Не му позволиха (слава богу) да купи БГ банка и реши да купи продънено гърне в Молдова. Парите ще летят по тая линия и акционерите на "най-великото дружество" на БФБ ще духат супата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                      Вероятно някои хора разчитат да си осребрят инвестицията ,ако О.Д. почне да купува.

                      Нямам акции тук.
                      Мисля че няма да има изкупувания този път кеша ще му трябва за по интересни неща. Времето ще покаже за какви ....умря далаверата с изкупуванията на о.д

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Лека-полека цената пълзи нагоре..

                        Achieve Life Sciences, Inc. 3.7300 +0.1900 +5.37%
                        Поздрави, декс
                        Интересни изглеждат нещата там. А следващите 2 месеца трябва да станат вече мега интересни според мен.

                        Коментар


                        • Лека-полека цената пълзи нагоре..

                          Achieve Life Sciences, Inc. 3.7300 +0.1900 +5.37%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            2011 год. ли беше когато чичото обеща да дава 60% от печалбата за дивиденти ......... нали така обеща като се листваше във варшава?

                            да, де .......... но човека взе парите и забрави какво е обещавал...

                            не е препоръка
                            На 1 се дели най-лесно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              И кое и е предвидимото на дивидентната им политика.
                              В световната практика компаниите се придържат към два вариант:

                              - разпределяне на анюитетни суми без значение на конкретния финансов резултат, ако печалбата е по много влиза в резервите , ако е по малко се разпределят от натрупаните резерви през годините.

                              - твърд ангажимент за процент от печалбата като дивидент...
                              2011 год. ли беше когато чичото обеща да дава 60% от печалбата за дивиденти ......... нали така обеща като се листваше във варшава?

                              да, де .......... но човека взе парите и забрави какво е обещавал...

                              не е препоръка
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                                И какво ще става тогава?
                                Вероятно някои хора разчитат да си осребрят инвестицията ,ако О.Д. почне да купува.

                                Нямам акции тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X