IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това, че Софарма е на път да измисли лекарство против пъпки е стратегически много добре за компанията.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Е, вече си имаме и нова фабрика за хапчета тука, не забравяйте.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Ами....Какво да кажа....Ами ...НАЗДРАВЕ.......Да е жив и здрав ОД...Не знам колко навършва ....ама поне още толкова да му даде Господ

        Тони,наздраве и на теб и на дядо ти......Утре и аз с домочадието тръгваме към вашия край(е не чак до Плевен де).....Един съвет обаче от мен....Не чакай някой друг на Борсата да те направи по-богат.Разчитай на себе си,а не на кумири.Понякога може да се разочароваш

        Монти...Наздраве и на теб...

        Мисля,че си повече критичен в момента,от колкото трябва.
        Постави се на мястото на ОД в момента.щом е решил ЛП да излиза,ти какво би направил.Ако имаш една торба кинти (свободни) ..има няма 40милиона....ОК...става.Но какво би направил сега.
        Според мен ОД направи една основна грешка....Обеща 60% от печалбата като дивидент.Не знам дали го е направил искрено...или подвеждащо,но такова обещание се помни.
        Не случайно и ПФ купуват тази акция(купуваха) ...поне до скоро,защото в тази криза ,при тези цени на акцията.....и при тази печалба на Фармата дивидентният доход за ПФ си е направо перфектен(обещаният).Вместо да купуват ДЦК на 5% доходност при Фармата при цени 2.40....и печалба 40мил годишно,от които 24мил за дивидент....има няма 20ст на акция дивидент...Пей сърце...

        Затова си мисля,че Доверие и Алианц купиха дела на Грамърси .Защото при 2.37....и обещан сигурен дивидент...си е сделка и то добра за многото статични пари,които те имат.

        Хайде сега да видим нататък....

        Когато мина пурвия милион акции на 2.01...постнах акционерите ,големите тук.Изключих Доверие,защото те няма смисъл да продават,особено в края на годината.И изрично споменах,че според мен,който има 1млн акции....има сигурно и още....Можеше да хвърлите едно око на ТР.

        ...и сега...Какво да направи ОД....Не ,че го защитавам...ама не може да бара кеша на Фармата,защото банките ще се разсърдят(беше споменал ,че не може да даде голям дивидент,за да ползва ниски лихви по кредити на база кеша)..Върти ми се в главата...и е прав.И банките също...А сега де...трябва да купи дела ....ама до парите,които има ...Ако вообще той го купи де

        На ход са ПФ ....а дали искат...и на каква цена де.Ако искат ...примерно 8%дивидентна доходност ПРИ КАКВИ ЦЕНИ....при положение,че фармата раздава по-малко от обещаните 60% от печалбата...
        И последно....който иска да продаде,не го интересува от къде ще му дадат парите,нали така....Така,че...който има пари,негови ще бъдат акциите
        А сега помислете,кой може да изкара 30-40милки....

        Аз се сещам за ..."обичайните заподозрени"...КТБ.....зад която никой не знае колко пари има...ХИМ......ама техните 130мил кеш в баланса са .."ВИРТУАЛНИ"(според Монти и компания).....сещам се и за още няколко субекта,ама не са предмет на разговора....
        че така....просто разсъждения....И не стреляйте по пианиста...той е глух(в момента)....Май така беше лафа

        Ми наздраве и хубава вечер,и не го мислете много....Светът не свърши,няма и нищо лошо в това...Да сме живи и здрави само

        Не е препоръка за покупко-продажба на акции.Нямам за сега,но се надявам да имам...на долар.......

        Успех

        Коментар


        • Гледам отчета на Софарма и ми прави впечатление, че текущите пасиви са 186 мил. лв, а приходите за деветмесечието и те са 186 мил. лв. Това означава, че ако и догодина има подобни приходи дружеството едва ли ще може да погаси текущите си задължения без да вземе други още по-големи задължения.
          За да функционира нормално една фирма, с оборота който прави трябва да може освен да плаща кредитите си, да може да купи материали, да плаща заплати и много, много други разходи. Интересно как ще стане това???
          Last edited by bate Goiko; 22.12.2012, 20:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Е-е-е - да е жив и здрав г-н Донев още дълги години - и все така коректен и свестен човек. Успех и на неговата (нашата) могъща компания !!! Наздраве !!!
            И дано подаръка от него за теб по случай празниците да е четка и паста за зъби за да можеш да си ги измиеш, че толкова лизане на задници......
            Нямам нищо против Софарма(имам акции) и Огнян Донев!!!!

            Коментар


            • Е-е-е - да е жив и здрав г-н Донев още дълги години - и все така коректен и свестен човек. Успех и на неговата (нашата) могъща компания !!! Наздраве !!!
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Сигурно и ти като мене не си бил акционер на Севтото, но това не ми пречи напълно да им съчувствам за даденото съотношение.
                Сигурно не си бил във фармата и когато обещан официално двоен на сегашния дивидент бе отменен. И всички бяхме повече от разочаровани и се чувствахме прецакани. И с право. Аз затова и разпродадох тогава с над 10ст загуба на акция.
                Така че не мисля че мнозинството споделят оценката в поста ти че въобще не било вярно.
                Ако преди съм имал 5 К акции сега имам близо хиляда , продадох към 2,3 -2,4 с дивидент и загуба от 15 стинки ...
                За това не пиша тук да се ядосвам...
                Всичко каквото писахме на ОД стана и даже по лошо ..
                За двата картона , за дивидента, доверието на дребните и едрите , за политиката ,за Любо Пъпката ,за Доверие холдинг и обещанията за оправяне,за това сливане със Севто и другите когато ... ...
                Всеки един случай е реагирал адекватно ,но погледнато реално винаги в загуба на дребните и лична полза ....Даже и обратното работи за него а не да крепи акцията ..
                Прогнозата ми за един долар още стой, ако си спомняш.....
                Сега има окончателно загубено доверие и надхитряване за 20 ст ... ...
                Щом големият си е позволил вместо да ги купи или излезе и каже имам излизане на голям акционер дай да видим какво ще правиме , той продава на дребните за да купи с 20 ст по еФтино ...
                ТОВА НЕ Е МАЖОРИТАР , ТОВА Е СПЕКУЛАНТ В СОБСТВЕНАТА СИ ПОЗИЦИЯ и та когато е надолу за да спечели 5 лева на гърба на дребните ..
                Когато му честите рождения ден не знаете ли с кой пари посреща празника си...ами на тези с 20 ст по еФтино който е завлякъл...
                А дребните отправят хоризонти към 2015 г. и та в период когато лекарствата са най печелившата позиция...
                Гледайте Захариев.... и той беше най голям данъкоплатец за БГ
                Не е препоръка...
                Това че няма достатъбно кеш да си купи излизащите акции са най голям довод за сел....
                Вътрешна информация така се използва....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Абсолютно подкрепям!!!
                  А след 2-3 години - при дивидент 20 стинки и доста по-добро съотношение на активите към дълговете, ще е готино за купилите на 2лева.

                  Айде че дядото ме вика на масата , Наздраве от Плевен на всички и първото ще е за рожденика днес - да е жив и здрав и да ме направи по-богат!!!

                  наздраве и от мен за Огнян Донев - от заснежената част на България

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Аз оценявам по един и същ начин парите раздадени като дивидент и парите останали в компанията, и използвани за нейното развитие. Запазвам прогнозата си, че след 2014-2015г дивидентът ще е около 20ст, а кредитите значително по-малко.
                    това е мое мнение, всеки има право сам да преценява, но не може да се обобщи, че всички мислят като мен или като теб
                    Абсолютно подкрепям!!!
                    А след 2-3 години - при дивидент 20 стинки и доста по-добро съотношение на активите към дълговете, ще е готино за купилите на 2лева.

                    Айде че дядото ме вика на масата , Наздраве от Плевен на всички и първото ще е за рожденика днес - да е жив и здрав и да ме направи по-богат!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Сигурно и ти като мене не си бил акционер на Севтото, но това не ми пречи напълно да им съчувствам за даденото съотношение.
                      Сигурно не си бил във фармата и когато обещан официално двоен на сегашния дивидент бе отменен. И всички бяхме повече от разочаровани и се чувствахме прецакани. И с право. Аз затова и разпродадох тогава с над 10ст загуба на акция.
                      Така че не мисля че мнозинството споделят оценката в поста ти че въобще не било вярно.
                      Аз оценявам по един и същ начин парите раздадени като дивидент и парите останали в компанията, и използвани за нейното развитие. Запазвам прогнозата си, че след 2014-2015г дивидентът ще е около 20ст, а кредитите значително по-малко.
                      това е мое мнение, всеки има право сам да преценява, но не може да се обобщи, че всички мислят като мен или като теб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        За двойките и жълтите картони въобще не е вярно. Аз не съм поставял никога такива оценки. Така че......
                        Сигурно и ти като мене не си бил акционер на Севтото, но това не ми пречи напълно да им съчувствам за даденото съотношение.
                        Сигурно не си бил във фармата и когато обещан официално двоен на сегашния дивидент бе отменен. И всички бяхме повече от разочаровани и се чувствахме прецакани. И с право. Аз затова и разпродадох тогава с над 10ст загуба на акция.
                        Така че не мисля че мнозинството споделят оценката в поста ти че въобще не било вярно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Бобане, вместо да се замислиш защо си загубил пари в една друга група, почваш да пускаш безпочвена злъч по всичко читаво на борсата. Истината е, че тук купуват защото има фунданент. Оборот в лева за последната година при Софарма 44 милиона, при Химимпорт 8 милиона. Тук колкото и бройки да се извадят ще бъдат купени. Цената може леко да падне, но поради наличието на фундамент ще възстанови в един средносрочен план. Обхваща те тъмната страна на силата. Плюнки по Атера, ФПП и Софарма няма да качат акциите ти от "групата". Според мен на тези нива Софарма си струва и пазарувам по малко.
                          Замислих се много над думите ти.....И искам да ти задам няколко въпроса ,на които аз трудно мога да си отговоря

                          1.Защо след като има фундамент тук(и аз съм на това мнение,между другото) излиза акционер с над 20% от капитала и то при близки до минимума ниваЛипса на кеш....едва ли....
                          2.Колко може да падне цената тук според теб...казваш леко....за да бъдат купени още 18млн акции.За справка за да се пласират първите 2.2млн акции беше необходимо цената да падне с около 20ст...Далеч съм от мисълта,че всеки 2млн акции трябва да се продават с 20ст надолу....но...
                          http://www.investor.bg/novini-i-anal...chieto,144635/

                          3.Не смяташ ли,че и други ще почнат да излизат от тук(не заради лошия фундамент,опазил ме Бог) а с цел да купят по-ниско (както и ти смяташ ,че цената леко ще падне) и да реализират печалби.Това няма ли да усили и ускори спада според теб.Преди няколко дена май(няколко стрници,поразрови назад) някой беше споменал,че и ОД (Да е жив и здрав,ЧРД) е продавал .....и много правилно е направил според мен
                          4.За колко време след бъдещия лек спад на цената(това са твои думи) тя ще въстанови до към 2.20..(примерно)....и по-важно е КОЛКО ВРЕМЕ ще продължи лекия спад

                          Че така....ако можеш да ми отговориш

                          П.С.Не съм минал на тъмната страна,споко.Просто си казвам мнението.Това ,че АТЕРА се набалончи и от 2лв го казвам....мисля,че много хора са на това мнение и даже разпродаддоха.И аз съм имал АТЕРА ,споко.За ФПП.....не знам от къде изкараха тези пари за дивидент,но при положение че имаха 140К а дадоха 2млн ...не знам,ще видим на отчета.

                          Че така.....Успех и Весели Празници

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • За двойките и жълтите картони въобще не е вярно. Аз не съм поставял никога такива оценки. Така че......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              ехееее ама той чичо О е рожденик днес - да ни е жив и здрав и много земен и човечен, както до сега!
                              Да е жив и здрав !
                              И след като се отърве от пъпков да не забравя че макар и под напрежение напоследък не е извинен все пак и има 2, та дори повече жълти картона от миноритарите.
                              Коледа е, може и да му простим, от него зависи
                              Особено ако вземе и да увеличава дивидента, всяка година с 30-40 % поне
                              Last edited by pipbel; 22.12.2012, 15:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Честит рожден ден на г-н Донев. От мен и сина - здраве, успехи и късмет в нещата, които не зависят от него!!!!!
                                ехееее ама той чичо О е рожденик днес - да ни е жив и здрав и много земен и човечен, както до сега!

                                Коментар

                                Working...
                                X