Когато някой няма нищо против да си продава акциите на 4,20, аз какво против да имам?!?!?
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Софарма АД (SFA / SFARM)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнениеСтискате ли още? Иле развяхте белия байрак?Егати шоуто
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнениелично аз ще чакам около първото ниво на фибоначи – ако стане-стане, ако не стане – здраве да е.
Коментар
-
До Г-н вътрешен търговец, към когото в стила на форума ще се обръщам вече на ти.
Абе приятел вътрешен, можеш ли честно, без да поглеждаш в записки и документи да ми назовеш порядъка на акциите на Софарма. В колко броя, закръглено, акции е разпределен капиталът на Софарма? Щото съм забравил.
Коментар
-
Няма страшно, г-н ни Донев ще е щастлив от сравнението с г-н Фибоначи. Все пак това не е някой си г-н Фибоначи а онзи син на Боначо, от когото се е учил Леонардо. А понеже си допринесъл и за доброто настроение на г-н Добев през уикенда, има вече и по-голяма вероятност да получиш един трибестан, - това като на партньор, и в духа на шегата както на времето получи и Импето)))) (продължих го просто в същия стил, но по-накратко)И спрете да се косите за фибоначи, защото отдвана е живял, но виждаме, че нивото не е за да говорим и за Киоси Ито, който само допреди 9-10 г. все още беше жив. Много ще станат сравненията на г-н Донев с великите мъже и много трибестани ще са необходими после)))))) Не видяхме обаче DCF-a който доказваше справедливата цена, - това е по-същественото извън шегата))) Дори си мисля, че ако К-р-оператора го спретне, може да е 2 и 200))))
Не е препоръка... !!!
"Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany
Коментар
-
ПЕРСОНАЛНО УВЕДОМЛЕНИЕ ДО Г-Н ОГНЯН ДОНЕВ
Уважаеми г-н Донев, нямам честа да Ви познавам лично, но тъй като Ви симпатизирам, се чувствам задължен да Ви предупредя за някои нови моменти, свързани с търговията с акции на Софарма. Оттук нататък минавам на ти и малко на по-каруцарски стил, защото във форума не се толерират интелигентни, аргументирани и дължи писания. Научих доста последните дни и бързам да ти го препредам. Аз претърпях инвестиционен катарзис, надявам се, да ти въздействам и на теб.
Абе, човек, защо се набутваш да купуваш толкова много и то на такива високи цени акции на Софарма със свои пари. Злите езици говорят, че тази година си изхарчил за това между половин и един милион, и то много от тях на цена от 4,40 до 4,80. Отделно и чрез фирмата си. Че и чрез Софарма, обратно изкупуване на такива цени. Отделно и жена ти. Защо не изчакаш малко бе, човек. Някой си господин Фибоначи, казал, че цената нямало да се стабилизира сега и върне обратно, а щяла да отива в някаква посока и ниво „на майната си“ (каквото и да значи), много изгодна. И там по мнение на познавачи, щяла да остане доста време, защото мечките, щели да изядат биковете, при това до девето коляно. Тоя г-н Фибоначи, не го знам, чертожник ли е, на карти ли гледа, но линията всичко казвала. И голям авторитет, всички с него се съобразяват, аз не му отдадох дължимото и бях анатемосан.
Защо си пилееш парите бе, човек, тук милион, там милион и лека полека ще отидат. Спирай, че ще ме обвинят, че и за това аз съм виновен с досегашните си постинги, защото съм те изпровокирал. Че и си тръгнал да се хвалиш, уведомления да пущаш. Хем си се набутал, хем се хвалиш.
И да знаеш, вече търговията щяла да става само по тигелите на г-н Фибоначи. Не следваш линията, опа, издънка. Това фундамент, поглъщане и вливане на фирми, обединяване на 3, вместо един бизнес, нови пазари, разширяване на продажби, оптимизиране на разходи, увеличение на печалби, пазарни перспективи, това „справедливи“ цени, вече по законите на г-н Фибоначи не пеели, били „бошлаф“, нямало място на тях на графиките. Значи цената, колкото каже г-н Фибоначи, всички други екстри, с в ползу роду г-на Фибоначи. Ама на другите борси това значило много, не, БФБ нямало да ги брои. И ние ще дадем нещо на света и в тази област, за фондова търговия. Много знаят те, западняците, кое влияе върху цената на акцията. Г-н Фибоначи казал, колкото по-добри новини, толкова по-ниска трябвало да става цената. Тъй, че умната с добрите новини.
Още нещо, спирай да поглъщаш предприятия. Някой констатирал, че цената на Софарма е колкото цената на последната вливаща се фирма, Унифарм. Тъй казал г-н Фибоначи. Останалото било бонус само за него. Абе пич, или спирай с поглъщанията, или вливай фирми на по-богати цени, че и за нас да има нещо. И забрави да си върнеш скоро парите от инвестицията, тъй казват последователите МУ. Ако графиката каже, може, но далече по мненията на гурутата.Аз лично не мисля така, но кой съм аз да го мисля, скромно стажантче.
И тъй като се толерират кратките, едносричкови постинги, ще завърша с
Я елате пиленца при батко…..
- 8 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
а продажбите по другите позиции как си ги обясняваш? и там ли се продава, за да се подкрепи мама?. Ясно е че има корекция, Но е ясно и че почна със сфарм и заради етф-а. Според обемите е видно къде е купона и натиска. Другите позиции си се реят със спада, но тук резултатите са отлични а спада голям. Все си мисля че като свърши натиска тук ще свърши и корекцията. На теб чертичките какво ти говорят?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнениеДобро утро на всички.
Мощни спадове напоследък и доста голям обем продажби/ покупки. Надявам се съдейки по увеличаващите се покупки на свързани, че спада ще се ограничи над 4лв. Интересно е че доста натиснаха и сфтрд, която не в Софикс. Склонен съм да мисля че там продажбите са заради кеш за покупки при мама.Събитията не винаги отговарят на очакванията!
Коментар
-
Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнениеДобро утро на всички.
Мощни спадове напоследък и доста голям обем продажби/ покупки. Надявам се съдейки по увеличаващите се покупки на свързани, че спада ще се ограничи над 4лв. Интересно е че доста натиснаха и сфтрд, която не в Софикс. Склонен съм да мисля че там продажбите са заради кеш за покупки при мама.
Коментар
-
Добро утро на всички.
Мощни спадове напоследък и доста голям обем продажби/ покупки. Надявам се съдейки по увеличаващите се покупки на свързани, че спада ще се ограничи над 4лв. Интересно е че доста натиснаха и сфтрд, която не в Софикс. Склонен съм да мисля че там продажбите са заради кеш за покупки при мама.Last edited by tony1975; 16.09.2017, 08:20.
Коментар
-
Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнениеВсеки харесва смислени неща!))) но какво ще научиш от дългите постове без конкретика!?!. Мда, - всички знаем че един от методите е дисконт.пар.потоци, И какво следва .... видя ли как ги е сметнал човека, видя ли как е избрал wacc, какви прогнози е ползвал и за какво време и как е сигурен в прогнозите, и с каква устойчивост е модела (смисъл xx% за цена Х, уу% за цена У, zz% за цена z) Примерно какво се научихме от дългия пост!?!? значи като говорим с примери е по-добре, нале!?)) (Ето както даде пример и бикът в атака - слага чарта и там чертичките показват цена) Ама не било верно и как така !?!? Ами какъв е тогава примера с паричните потоци, числата къде са, къде е примера с модела, за да понаучим нещо наистина а не много общи приказки, че е подценено. То е било подценено и на 2 лв, (преди 2г. примерно) нале,!?? а защо човекът сега се сеща да аргументира сега точно като започна спада!?!?)) Това сме го виждале и при предишни спадове, не е нещо новоLast edited by SoHo; 15.09.2017, 22:42.
Коментар
Коментар