IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
    А бе пичове кой ви продава днес -пак "Капацитетите" от Есрана ли бре
    Да, същите.. накупих доволно на 2,60 .. Дадоха си пакетите на дънни цени при ССВ, ПИБ, днес свършихме и Софарма, останаха май само при Монбат
    Не знам кой им е клиента който разпродава така лаишката, но нарисува дъната по много позиции горкия. Вероятно е управляващ чужди пари, индивидуален инвеститор не би действал така безхаберно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      вчера купувах от елана, за днес не знам
      Купих някакво количество на дъното ,което смятате вие но аз още не го смятам за дъно......
      Купих не защото много харесвам чичо Оги а защото ако този път и аптеки и фарма не покажат нужната печалба и дивидент .....
      Същото и Трасе , при чакан дивидент 25 стинки 2,2 е добра цена.....и там мажо не е стока а пък къде е но ако забрави дивидента....

      Коментар


      • Забранихме износа на хинин. Произвеждаме лекарство срещу COVID-19

        Борисов говори с Ли Къцян за възможностите за внос от Китай на медикамента "Хлороквин"

        Държавата вече се е свързала с всички български фармацевтични производители и те са декларирали готовност да започнат производството на необходимите медикаменти на хининова основа. Освен това премиерът поддържал непрекъснат контакт с китайския си колега Ли Къцян по отношение на възможностите за внос от Китай на медикамента "Хлороквин", става ясно от съобщение от Министерския съвет.

        https://clubz.bg/95959-zabranihme_iz...pzOCnpKNkihUEg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
          А бе пичове кой ви продава днес -пак "Капацитетите" от Есрана ли бре
          вчера купувах от елана, за днес не знам

          Коментар


          • А бе пичове кой ви продава днес -пак "Капацитетите" от Есрана ли бре

            Коментар


            • "Хлорохинът не е разрешен за България и има специален режим за внос. Имаме връзка с дистрибутори. Заявката се активира от отделна болница. ВМА от онзи ден е задействана процедурата за посочения документ за внос. Лекарство се споменава в група с още 8 - 9 препарата, които са с положителен ефект, препоръчителен е от СЗО. Разговаряхме с производители в България и сега се изяснява възможно ли е доставката на суровини за производство у нас. Но повечето суровини са от Китай", обясни ген. Мутафчийски.

              Прочети още на Столица.bg: https://stolica.bg/sofia/vma-e-zadei...ie-na-COVID-19

              Коментар


              • Тези дали могат да го произвеждат ?
                Някой запознат да коментира моля!


                като производител на биоцидни продукти - като хлор, белина, натриев хлорит, водороден прекис и ATCC - които са подходящи за дезинфекция и ефективни за предотвратяване на разпространението на ковид 19 и други основни продукти за здраве, хигиена и хранене - както фармацевтично активни съставки, сода каустик, солна киселина, формалдехид и фосфат dicálcico–, осъзнава повече от всякога своята важна отговорност и трансцендентен принос за здравето и безопасността на хората

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  Хлорохинов фосфат vs Covid-19. Може ли да се произвежда от Софарма или продава в аптеките на Софарма Трейдинг ?

                  „Смятам, че нашите власти и Щабът трябва да се обърнат към българските фармацевтични производители на хуманни лекарства, тъй като нашите заводи произвеждат ветеринарни проудкти и няма как ние да реагираме, но според мен това е доста стар продукт, на над 60 години е това лекарство“, каза той. И допълни: „Надявам се, че колегите от хуманната фармация ще успеят да реагират бързо. Пред това време правителството трябва да направи съответните контакти с Германия, Франция и Индия“.

                  https://nova.bg/news/view/2020/03/19...D%D0%B0%D1%81/

                  Според професор Аргирова много бързо може да се възобнови производството на продукта в Бг. https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8328592

                  Коя е професор Аргирова: https://bapemed.org/team/prof-d-r-radka-argirova/
                  имало проблем за да се възобнови производството на продукта в Бг ......... суровината се внасяла от ........ китай, разбира се...
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Ако може да дадат и монопол в сетовен мащаб ....или Тръмп даде 1 млрд. долара за компанията......
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Хлорохинов фосфат. Може ли да се произвежда от Софарма или продава в аптеките на Софарма Трейдинг ?
                      /[/URL]
                      Хахаха, това най-новия виц ли е?

                      Коментар


                      • Хлорохинов фосфат vs Covid-19. Може ли да се произвежда от Софарма или продава в аптеките на Софарма Трейдинг ?

                        „Смятам, че нашите власти и Щабът трябва да се обърнат към българските фармацевтични производители на хуманни лекарства, тъй като нашите заводи произвеждат ветеринарни проудкти и няма как ние да реагираме, но според мен това е доста стар продукт, на над 60 години е това лекарство“, каза той. И допълни: „Надявам се, че колегите от хуманната фармация ще успеят да реагират бързо. Пред това време правителството трябва да направи съответните контакти с Германия, Франция и Индия“.

                        https://nova.bg/news/view/2020/03/19...D%D0%B0%D1%81/

                        Според професор Аргирова много бързо може да се възобнови производството на продукта в Бг. https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8328592

                        Коя е професор Аргирова: https://bapemed.org/team/prof-d-r-radka-argirova/
                        Last edited by Innocent; 20.03.2020, 09:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Tева са на 32% минус за тая година, Милан към 30, словенците от Крка към 25% на червено.
                          Софарма към 25% също, какво и е по специалното че да е несправедливо ?

                          Или си мислиш че някой който се е заредил сега с по 20 аналгина и парацетамола ще привикне да ги пие редовно и на годишна база потреблението му няма да си остане същото ?
                          В друга тема допълних: подценени на БФБ. Навън има и по - интересни, но и по - непознатият на местния инвеститор и съответно с повече риск.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Tева са на 32% минус за тая година, Милан към 30, словенците от Крка към 25% на червено.
                            Софарма към 25% също, какво и е по специалното че да е несправедливо ?
                            Продават хората - заменят ги за дефицитна тоалетна хартия, че е по-обемна, а и теренът се разкаля
                            Даже и Байерсдорф потъна - не се предвижда вирусът да оцелее дълго

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              сори 15%ов, ама много искаш от мен, нямам от тях, значи не съм много на ти с всичките им данни. Не са ми и на монитора за влизане.
                              Имам абви и бмай, ама те не са генерика.
                              Ама все пак примерно най близо са словенците от крка. Те определено са по добре географски диверсифицирани от софарма на доста по платежоспособни пазари, без дългове, с 6.4% дивидент. Та за тях виждам...
                              Valuation 2019e 2020e
                              Capitalization / Revenue 1,28x 1,30x
                              EV / Revenue 1,16x 1,18x
                              EV / EBITDA 4,59x 4,55x
                              Това на какви нива на софарма отговаря според тебе...без подпиране от чичо ?

                              https://www.marketscreener.com/KRKA-...67/financials/
                              Къде ги търгуваш KRKA?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Пип, би ли постнал показателите на тези компании и на Софарма към днешен ден? И да изразиш твоето мнение за потенциала им в бъдеще?
                                сори 15%ов, ама много искаш от мен, нямам от тях, значи не съм много на ти с всичките им данни. Не са ми и на монитора за влизане.
                                Имам абви и бмай, ама те не са генерика.
                                Ама все пак примерно най близо са словенците от крка. Те определено са по добре географски диверсифицирани от софарма на доста по платежоспособни пазари, без дългове, с 6.4% дивидент. Та за тях виждам...
                                Valuation 2019e 2020e
                                Capitalization / Revenue 1,28x 1,30x
                                EV / Revenue 1,16x 1,18x
                                EV / EBITDA 4,59x 4,55x
                                Това на какви нива на софарма отговаря според тебе...без подпиране от чичо ?

                                https://www.marketscreener.com/KRKA-...67/financials/

                                Коментар

                                Working...
                                X