IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Графиките в момента само казват ъп, аз доста време търсих да се хвана за нещо но нищо не отрих поне на теория всичко изглежва добре.

    Коментар


    • SOFIX, това по принцип ли го пишеш или графиките ти подсказват подобно развитие?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jk
        DIVERSIFY
        1. разнообразявам

        2. влагам капитал в различни предприятия

        konsolidirania shte izleze v Petuk ,nai veroiatno, no ne se nadiavai toi da vdigne cenata mnogo , rezultatite ot nego veche sa kalkulirani v cenata, .Moeto mnenie e che ceni nad 9lv shte imame chak sled ot4eta za purvoto trimesi4ie.

        Izviniavam se 4e pisha na latinica , ama nimam kirilica na klaviaturata.
        "jk", благодаря ти за отговора, но според теб колко процента би била печалбата, спрямо предния отчет?

        Коментар


        • Виждам че тук доста бичо сте настроени но внимавайте пазара да не ви поднесе някоя изненада
          Нали знаете че нещата на борсата се променят когато най-малко очаквате

          Коментар


          • ... Сту - ти го обърна на дизентерия... :-)

            Аз постепенно се поотказвам от диверсификацията, вече съм премного опитен, та да се разпилявам на милион места... тия дни ще поразпродам част от по-дребните си пакети... впрочем едно от дружествата, дето ще прелея освободените кинтари, е именно Софарма.

            Да.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Диверсификацията представлява такъв подход за подбор на акции при които се обхващат множество различни отрасли, което цели да минимализира риска, когато една примишленост върви на долу. Най-точно обаче е да се каже да се избират акции с отрицателна корелация, тогава се казва че се минимализира несистематичния риск. Това е казано най-простичко.

              Коментар


              • DIVERSIFY
                1. разнообразявам

                2. влагам капитал в различни предприятия

                konsolidirania shte izleze v Petuk ,nai veroiatno, no ne se nadiavai toi da vdigne cenata mnogo , rezultatite ot nego veche sa kalkulirani v cenata, .Moeto mnenie e che ceni nad 9lv shte imame chak sled ot4eta za purvoto trimesi4ie.

                Izviniavam se 4e pisha na latinica , ama nimam kirilica na klaviaturata.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jk
                  ne se iadosvai, mislia che shte imash oshte edin shans da vlezesh mejdu 8.30- i 8.40 , predi da otidem kum 9 lv.stiga da iskash da vkarash oshte pari po poziciata, no poneje si nov shte ti dam edin savet : diversificirai, ima i drugi dobri pozicii.
                  Какво точно означава дизертификация( да не е нещо като смяна на позизия т.е. да пробвам и друго дружество)? Между друго и аз си мисля, че ще имам още един шанс да купя между 8.30-8.40. знаеш ли на коя дата Софарма ще представи консолидирания си отчет за първото тримесечие, защото смятам, че ще е много добър и акциите ще стигнат поне 9.50 лв, но не съм много сигурен, защото начина по който анализирам е доста странен , е успешен е но само донякъде!

                  Коментар


                  • ne se iadosvai, mislia che shte imash oshte edin shans da vlezesh mejdu 8.30- i 8.40 , predi da otidem kum 9 lv.stiga da iskash da vkarash oshte pari po poziciata, no poneje si nov shte ti dam edin savet : diversificirai, ima i drugi dobri pozicii.

                    Коментар


                    • Да, но в пакета, от който ги купих имаше към триста и няколко, твои ли са били? Ако искаш не ми отговаряй да не става публично.Просто наистина съм нов в този "бранш" и ми е много интересно.И много ме е яд, че не можах да купя 67 на тази цена, 17 купих на по-скъпо.

                      Коментар


                      • Stu , iskam samo da ti kaja che prodavacha na tvoite 50 broiki biah az,ne che smiatam che cenata shte padne prosto mi triabva cash v momenta, inache mislia che SFARM e edna ot nai dobrite mi akcii v portfeila, za tova i prodadoh samo 50. uspeh

                        Коментар


                        • Някой би ли ме осведомил, къде има публична информация за личния ми портфейл?

                          Коментар


                          • Акцията разбира се, си е номер 1, но ако мислите да влезете и да излезете повече от 2 пъти в годината, сега вече вероятно не е най-удачния момент за покупки. Естествено, че цената ще стигне 9-ката, но ще мине през пикове и спадове (а на последните разчитам, за да си накупя още)

                            Коментар


                            • stu, добре е, че си си избрал добър посредник - Елана са от топ 5 със сигурност, но за 50 акции не си струва да се кахъриш толкова. Давай по-спокойно и успех!

                              Коментар


                              • Е вече определено се успокоих.Благодаря ви много, че ми обърнахте внимание.УСПЕХ и на вас на борсата!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X