IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да не забравяме, че EGIS i Gedeon Richter са компаниите с най-ниски ratios м/у Peers в CEE, най-вероятно защото са в Унгария.
    Дайте мнение за инвестиции в Унгария. Това е една от малкото държави в Европа на която и дават нарастване на GDP:
    2007 GDP-1%
    2008 GDP-1,5%
    2009 GDP-3,5

    Аз си ги гледам и мисля да им се впия, Gedeon Richter има ли си мажоритар и кой е той.

    Поздрави)

    Коментар


    • Горката болна сестричка... Лапето ти ще ми забие шамар първо ако му стиска, второ - ако ме намери, защото отдавна не съм учител, в моментът работя в животозастрахователна компания. За терминът "сръпска" ами така е на сръпски !!!
      EquityPrivate, за малко да те изпусна от контрол и пак почна с котешкият.
      wannarock - да не мислиш, че съм ти се разсърдил и обидил - няма такова нещо :-)

      За въпросът с аналгинът - ако г-н Донев иска да ме подсигури с хапчета за една година, два блистера са достатъчни и не се мазня за същите, щото мога да си ги купя и сам... ;-) И не ща да ме рисуват на хапче, а на златна или платинена монета с тегло поне половин тройунция... :-)
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
        Първоначално изпратено от Императорът
        Това е много странно счетоводство - значи ако Медика печели 8 000 000 на година (напримерно) и двама собственици държат по 50% от акциите, те документално ще изкарат печалбата 16 000 000?

        Пусна очаквания - ти да не си медиум, че да прогнозираш действията на Огнян Донев? Предвиди ли през 2007-а, че ще купи сръпската фабрика?

        Освен това цената на Софарма откога не е мръднала съществено нагоре? Май отвремето, когато никой и не подозираше, че Медика ще бъде купена и Крепостта и т.н.

        wannarock - не бих казал - аз подкрепям со факти всяко свое твърдение.

        Ъх, ще продължим спорът друг път, сега се оттеглям, та сладко-слодко да поспя... ;-)
        :-) Ti go chetesh kato diavol evangelieto. Cheti hubavo kakvo sam napisal. Oborot i EBITDA ne e pechalba. Pechalbata se deli po equity method - koi kolkoto procenta dyrji. Prodajbite i EBITDA se konsolidirat po vseki vid schetovodstvo - BG GAAP, IFRS, IAS...

        е ти пък защо му пишеш толкова сложни неща на импето
        нали виждаш колко му тежи мозъчето
        щом пише СРЪПСКА........
        а за счетоводство - даже и въведение в счетоводството не е чел
        както и много много други неща
        айде да млъквам, че ще ес разсърди още повече
        сега отивам да събуждам сина и ще му кажа днес да забие на импето един шамар, ей така, да се сеща...........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът
          Това е много странно счетоводство - значи ако Медика печели 8 000 000 на година (напримерно) и двама собственици държат по 50% от акциите, те документално ще изкарат печалбата 16 000 000?

          Пусна очаквания - ти да не си медиум, че да прогнозираш действията на Огнян Донев? Предвиди ли през 2007-а, че ще купи сръпската фабрика?

          Освен това цената на Софарма откога не е мръднала съществено нагоре? Май отвремето, когато никой и не подозираше, че Медика ще бъде купена и Крепостта и т.н.

          wannarock - не бих казал - аз подкрепям со факти всяко свое твърдение.

          Ъх, ще продължим спорът друг път, сега се оттеглям, та сладко-слодко да поспя... ;-)
          :-) Ti go chetesh kato diavol evangelieto. Cheti hubavo kakvo sam napisal. Oborot i EBITDA ne e pechalba. Pechalbata se deli po equity method - koi kolkoto procenta dyrji. Prodajbite i EBITDA se konsolidirat po vseki vid schetovodstvo - BG GAAP, IFRS, IAS...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dobi
            И аз да взема да пропусна такава дискусия поради странични занимания. Радвам се много на компанията, че тези дни присъстваха само Императорът, Малката сестра и Екуити Прайвит.

            Императоре, ако г-н Донев чете форума, мисля, че въпросът ти с аналгина е решен поне за година напред - защо не вземеш да му се обадиш и после да ви гледаме художествено на фотография във форума со макет на големо хапче аналгин :-)

            Екуити Прайвит, направо ме вдъхнови да погледна акционерната структура на Гедеон Рихтер например. Когато една държава има солидно акционерно участие и й е приоритет да си подкрепя индустрията, за разлика от нашата, както съм изтъквал, тя наистина прави чудеса. Освен всичко останало, можеш ли да сравниш времето, от което двете компании са частни и кой точно искаше да заповяда в България през 1994-та?
            Както знаеш, изключително уважавам твоите анализи, но да твърдиш, че на борсата не се търгуват и очакванията за развитието на компанията, търговската репутация на фирмата и дори харизмата на г-н Донев, ме кара да си мисля дали никога не си си купувал парфюм Boss, a не одеколон Тройка, нищо че може и да ухаят по един и същи начин. Каква е разликата? А иначе - както виждаш, когато не прощаваш емоциите на другите, те ти го връщат.

            П.С. Не е препоръка за нищо, Доби има акции тук от 2005 (не толкова, колкото иска) и така му харесва :-)
            П.П.С. За снимката на Императора с аналгин е препоръка :-)
            ако Императора приеме, може да изобразят профила му на хапчето (по-хубавия профил естествено)
            Не е съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • И аз да взема да пропусна такава дискусия поради странични занимания. Радвам се много на компанията, че тези дни присъстваха само Императорът, Малката сестра и Екуити Прайвит.

              Императоре, ако г-н Донев чете форума, мисля, че въпросът ти с аналгина е решен поне за година напред - защо не вземеш да му се обадиш и после да ви гледаме художествено на фотография във форума со макет на големо хапче аналгин :-)

              Екуити Прайвит, направо ме вдъхнови да погледна акционерната структура на Гедеон Рихтер например. Когато една държава има солидно акционерно участие и й е приоритет да си подкрепя индустрията, за разлика от нашата, както съм изтъквал, тя наистина прави чудеса. Освен всичко останало, можеш ли да сравниш времето, от което двете компании са частни и кой точно искаше да заповяда в България през 1994-та?
              Както знаеш, изключително уважавам твоите анализи, но да твърдиш, че на борсата не се търгуват и очакванията за развитието на компанията, търговската репутация на фирмата и дори харизмата на г-н Донев, ме кара да си мисля дали никога не си си купувал парфюм Boss, a не одеколон Тройка, нищо че може и да ухаят по един и същи начин. Каква е разликата? А иначе - както виждаш, когато не прощаваш емоциите на другите, те ти го връщат.

              П.С. Не е препоръка за нищо, Доби има акции тук от 2005 (не толкова, колкото иска) и така му харесва :-)
              П.П.С. За снимката на Императора с аналгин е препоръка :-)

              Коментар


              • :-) Добри извадки!
                Ами значи по някое време е продал SFARM и сега иска пак да влезе - на шорт! А, че пак ще стигне 9 лева - за това е прав! Мкар и малко по-късно от предвижданията му

                Коментар


                • ATILA, голямо разследване си направил такива и в МВР няма навътре си ти в СФАРМ, а не гледаш само числа и коефициенти - някой беше казал, че не инвестира в бизнес, който не познава

                  Импе, нещо не ти е до щеги и закачки тази вечер. Не вярвам да инвестираш в акция, която не ти харесва. Написах го с най-добро чувство
                  Не е съвет за покупко-продажба на акции

                  Коментар


                  • EquityPrivate написа:
                    Вто Яну 01, 2008 11:29 pm
                    …не се съмнявам, че Софарма отново ще достигне 9.00лв. Толкова й е потенциала и ще гравитира около тази цифра поне в първите 3 месеца.

                    Аз не съм голям фен на Софарма, както знаеш.

                    EquityPrivate написа:
                    Вто Яну 22, 2008 1:28 pm
                    Bravo, na cena 6.90 SFARM e atraktivna. Malko na nivo EBITDA izglejda skupa, no profitabilnosta shte se pokachi prez sledvashtite godini, taka che EV/EBITDA tuk e vtorostepenno.

                    EV/Sales 2008 - 2.26x
                    EV/EBITDA 2008 - 12.58x
                    .................................

                    А сега в личностния си профил пишеш:
                    Интереси: Никога против Монбатя, винаги шорт на Софарма

                    Коментар


                    • Това е много странно счетоводство - значи ако Медика печели 8 000 000 на година (напримерно) и двама собственици държат по 50% от акциите, те документално ще изкарат печалбата 16 000 000?

                      Пусна очаквания - ти да не си медиум, че да прогнозираш действията на Огнян Донев? Предвиди ли през 2007-а, че ще купи сръпската фабрика?

                      Освен това цената на Софарма откога не е мръднала съществено нагоре? Май отвремето, когато никой и не подозираше, че Медика ще бъде купена и Крепостта и т.н.

                      wannarock - не бих казал - аз подкрепям со факти всяко свое твърдение.

                      Ъх, ще продължим спорът друг път, сега се оттеглям, та сладко-слодко да поспя... ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът



                        EquityPrivate, кога през 2007 са придобили 50% от Медика и няма ли разлика между 50% и 90%. И стига си гледал исторически данни - ако искаш да станеш могъщ инвеститор, гледай бъдещето на компаниите, а не миналото им. Историческите справки са съществени, за да оцениш развитието и качеството на управлението, но те трябва да бъдат само основата.
                        Импе, счетоводство учил ли си? Ако притежаваш 50% + 1 акция, ти е разрешено да консолидираш резултата на 100%. После трябва естествено да покажеш участието на миноритаря, ама познай къде - след като си изчислил чистата печалба на групата. А това е много надолу под EBITDA, т.е. на EBITDA ниво дали притежаваш 50% или 100% е абсолютно едно и също, защото консолидираш резултатите на 100%. Ако СФАРМ държи 90% от Медика, а Медика има оборот 100 и EBITDA 10, в отчета на Софарма ще видиш точно тези числа, а не 90 и 9.
                        Колкото до историческите данни, бях пуснал очакванията на всички тези фирми за '08 и '09 и се нахвърлихте да ми казвате как СФАРМ щяла да завладее света. Сега ти пускам исторически данни, за да ти покажа че реалната цена на СФАРМ през 2007 е била под 5лв по времето когато ти твърдеше, че на 9лв била подценена, и пак не си доволен.

                        Дай някакъв твой метод и ще го обсъдим. Все пак това е борса и се движи от финансови показатели.

                        Коментар


                        • Импе, струва ми се, че правиш нещата по една обяснима причина: Защото така ти харесва!
                          Не е съвет за покупко-продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                            Значи ти приемаш само версията, че тогава е била надута, а сега е подценена. Вариантът балонът да не е издишал напълно и това още да предстои, предполагам не го приемаш:-)
                            Ти от кога имаш СФАРМ? Интересно е дали си я имал и като в била "балон" (по твой думи) и как си си обяснявал сам на себе си защо я държиш тогава.
                            Ами няма логика да "издиша" още, а трябва да расте - това се опитвам да ти докажа !!! Пак те питам, Байер ли трябва да купи, за да откажеш да и казваш балон?
                            Софармови акции съм имал няколко пъти (за първи път сиш купих мисля Втора година (за информация на г-н Донев няколко дни преди да купя Медика ;-) )), а тези, които сега си имам, купих ги, когато научих, че компанията отново ще увеличава капиталът си - знаеш какво става с акциите в такива случаи - и направиш 100-тина процента печалба - но като разбрах какво се готви да прави собственикът, реших, че балон или не, компанията има секси бъдеще и ще я държа.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Значи ти приемаш само версията, че тогава е била надута, а сега е подценена. Вариантът балонът да не е издишал напълно и това още да предстои, предполагам не го приемаш:-)
                              Ти от кога имаш СФАРМ? Интересно е дали си я имал и като в била "балон" (по твой думи) и как си си обяснявал сам на себе си защо я държиш тогава.

                              Коментар


                              • 11 111

                                nevermind, ами и аз тоже това казвам, не разбираш ли? Когато Софарма бе само една фабрика (е, и едно цехченце във Врабево), бе доброкачествен балон, доброкачествен, защото за разлика от любимите на Сестричката Кремиковци и Химко работеше, плащаше си сметките и правеше сосни печалби. Но за последната година тя се превръща в могъща империя, а цената на акцията и почти не поскъпна по време на големият бум от Седма година, а сега дори и падна - какво ти говори това? Фундаментът рязко нараства, цената пада !!!


                                И СТИГА С ТОЯ ПРОКЛЕТ КОТЕШКИ !!!



                                EquityPrivate, кога през 2007 са придобили 50% от Медика и няма ли разлика между 50% и 90%. И стига си гледал исторически данни - ако искаш да станеш могъщ инвеститор, гледай бъдещето на компаниите, а не миналото им. Историческите справки са съществени, за да оцениш развитието и качеството на управлението, но те трябва да бъдат само основата.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X