IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: малката сестра

    Първоначално изпратено от никой.
    приказка от едно време: /за лека нощ/
    преди много години имало един баща
    той имал бизнес - дистрибутор на лекарства - не голям
    при него работел и сина му - много умно момче
    сина пораснал и се включил много активно в бизнеса, обаче нещата забуксували и се наложило да го продадат - без сина да иска това де
    за покупката им платили добре на двамата, обаче злобата в сърцата им останала и до ден днешен
    и в анонимните форуми сина пише ли пише, и то велики схеми и дава акъл без да го питат
    но както и да е...........може след време и той да успее
    тогава ще продължа с приказката........
    Озаглавил си го "малката сестра", а си писал за някакъв син.
    За кого се отнася историята ти и каква е връзката със Софарма или Софарма Трейдинг?

    Коментар


    • малката сестра

      приказка от едно време: /за лека нощ/
      преди много години имало един баща
      той имал бизнес - дистрибутор на лекарства - не голям
      при него работел и сина му - много умно момче
      сина пораснал и се включил много активно в бизнеса, обаче нещата забуксували и се наложило да го продадат - без сина да иска това де
      за покупката им платили добре на двамата, обаче злобата в сърцата им останала и до ден днешен
      и в анонимните форуми сина пише ли пише, и то велики схеми и дава акъл без да го питат
      но както и да е...........може след време и той да успее
      тогава ще продължа с приказката........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Valuator
        Private, аз предлагам да не се лигавиш повече тука и да играеш остро и твърдо като педложиш ребром на Донев да избира

        (1) да приеме теб като инвестиционен консултант и предлаганата от теб схема за придобиване на Актавис с включване на Адвент или няма значение какво друго, важното е да изкараш некой лев

        (2) заплашваш, че ще продължиш да критикуваш Спфарма по анонимните форуми с двоен интензитет докато я съсипеш напълно и провалиш планираното I(S)PO във Варшава
        ПК вече пробва нещо подобно с монбат - справка КФН
        Не е съвет за покупко-продажба на акции

        Коментар


        • Добре, повечето разбрахме още първия път Даже някои още в средата на миналата година прогнозирахме, че е вероятно при затягане на кризата Грамърси да пожелае да излезе от инвестициите си в БГ и тогава Каолин, Монбат и Софарма могат да отидат ... там където са сега че и по-надолу Тогава Никола ме убеждаваше, че при Каолин това нямало да стане , а Батя - че Монбат не бил оловен, а железен Ама няма нужда всяка вечер да повтаряш едно и също по няколко пъти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Valuator
            Нямам акции и на мен не ми пречиш, даже напротив
            Но от доста време насам нищо ново не казваш, а страста ти тук така и не отслабва
            Е, сега какво ново очакваш да кажа. Нещо от рода на "нагоре" след като те всяко тримесечие вадят все по-лош отчет?
            Искам някакво развитие при Софарма. Няма значение дали ще купят нещо, ще издадат облигация или ще продадат. А това с Варшава ще видим до какво ще доведе. Ликвидността там е по-висока, но и инвеститорите имат повече избор на компании. Едно е ясно обаче - някой иска да излиза.

            Коментар


            • Нямам акции и на мен не ми пречиш, даже напротив
              Но от доста време насам нищо ново не казваш, а страста ти тук така и не отслабва

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Valuator
                Private, аз предлагам да не се лигавиш повече тука и да играеш остро и твърдо като педложиш ребром на Донев да избира

                (1) да приеме теб като инвестиционен консултант и предлаганата от теб схема за придобиване на Актавис с включване на Адвент или няма значение какво друго, важното е да изкараш некой лев

                (2) заплашваш, че ще продължиш да критикуваш Спфарма по анонимните форуми с двоен интензитет докато я съсипеш напълно и провалиш планираното I(S)PO във Варшава
                И 1 и 2 са ти грешни.
                Пък и тоя "лев" дето съм можел да го изкарам в т. 1 може да не струва много докато стане сливането.
                Пък по 2, не съм аз виновен за финансовото състояние на Софарма и съответно курса на акциите им.

                Коментар


                • Private, аз предлагам да не се лигавиш повече тука и да играеш остро и твърдо като педложиш ребром на Донев да избира

                  (1) да приеме теб като инвестиционен консултант и предлаганата от теб схема за придобиване на Актавис с включване на Адвент или няма значение какво друго, важното е да изкараш некой лев

                  (2) заплашваш, че ще продължиш да критикуваш Спфарма по анонимните форуми с двоен интензитет докато я съсипеш напълно и провалиш планираното I(S)PO във Варшава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka 429
                    Първоначално изпратено от EquityPrivate
                    Първоначално изпратено от Nikola
                    Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

                    Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
                    Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
                    Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
                    Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.
                    ха хах ха
                    неминуемо.
                    Няма ли да има спирачка, бе.., докога ще се пързаляме, хахаха
                    Не е съвет за покупко-продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                      Първоначално изпратено от Nikola
                      Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

                      Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
                      Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
                      Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
                      Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.
                      ха хах ха
                      неминуемо.
                      Няма ли да има спирачка, бе.., докога ще се пързаляме, хахаха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nikola
                        Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

                        Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
                        Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
                        Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
                        Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola
                          Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

                          Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.

                          E.. средната му цена е 1.86, не е чак толкова зле като за толкова зает човек. :-)

                          Коментар


                          • Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

                            Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nikola
                              Вместо да храните EП, му благодарете защото при Софармата много добре хвана нещата. Ако някой го е послушал бая пари е могъл да спести.
                              Ти пък сега. Ако беше слушал кура, щеше да си купил още на 3 и нещо. Благодарностите щяха са звучни.

                              Коментар


                              • Защо искате да ми пречите да съм глупав, това има своето очарование сред дамите :-)
                                Аз от два дни не съм го хранил ЕР :-), но гледам нещо се ожесточил - първо обясни на г-н Донев как да инвестира, после реши да рути цената, после тръгна да търси хедж-фондове по всички земни кълбета...
                                Спокойно, ще се вдигне акцията, по-кротко...

                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X