IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Софарма с 41% ръст на продажбите през април на годишна база
    08.05.2009 10:19 (3JR / SFARM)

    Софарма АД увеличава приходите от продажби с 41% през април 2009 г. спрямо съответния период на 2008 г., показват ежемесечно оповестяваните данни чрез Бюлетин Investor.bg.

    През април на годишна база увеличението на продажбите за вътрешния пазар е с 5%, а увеличението на продажбите за износ е със 73%.

    За първите четири месеца на 2009 г. на годишна база увеличението на приходите от продажби е с 14%, в това число с 35% за вътрешния пазар и с 4% за износ.

    За тримесечието на 2009 г. Софарма отчете увеличение на годишна база на продажбите с 6% и на печалбата с 45%.

    За последните 12 месеца акциите на дружеството поевтиняват с 50,86% до 2,85 лв. за акция и 376 млн. лв. пазарна капитализация

    Коментар


    • ще газим 3-ката днес!:-)

      След тези резултати на СОФАРМ!;-))

      А що аналгин изпих покрай Гергьовден....:-))))

      Коментар


      • В кръга на шегата може и хапче лек против свински грип да са изфабрикували ....
        Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • И Софарма дялка хапчета от билки - примерно от Бабешки зъби фабрикуват Трибестанът, дето тонизира организъмът и вирва самолетът му.

          А днес здраво търкаляхме голЕмото Хапче нагоре по баирът и скоро отново могъщи ще бъдем - да.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът
            Да - прасешки грим - чак сега и то не грип, а шубе... :-)
            Но ясно е, че фармацефтически компании криза трудно ги удря.
            Да, по време на криза народа здраво нагъва всякакви хапчета. Пък и търсенето на лекарства е с един от най-ниските коефиценти на еластичност - колкото и на храните т.е. не се свива при падане на доходите.Отделен въпрос е , че според мен народната медицина е по-добрия вариант за лечение. То затова и започнаха да произвеждат все повече лекарства на билкова основа. Не е препоръка за покупка на акции от Софарма.

            Коментар


            • Да - прасешки грим - чак сега и то не грип, а шубе... :-)
              Но ясно е, че фармацефтически компании криза трудно ги удря.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Някой нещо да каже, да понаправи анализ :-)

                Импе, ще ме прощаваш, но грам свински грип нямаше през целия март, така че резултатите са си съвсем чисти от всякаква паника

                Коментар


                • всеки сам може да прецени
                  всичко е доста красноречиво
                  няма нужда Императорът да си дава мнението

                  Коментар


                  • Импе, дай нишан , харесваш ли я тая Софарма, ама верно..

                    Коментар


                    • резултатите надминаха очакванията ми
                      много добро управление в задълбочаваща се криза

                      Коментар


                      • уплашиха се хората от прасешкият грип.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пепи
                          Тук имаше едно момченце с 20Т акции зорлия............

                          купиха му ги и сега няма кой да продава,

                          и вече се оглеждаме в нива 2.50-3лв !;-))
                          От пакетите от последния месец и днес, прелитащи по позицията направих няколко извода които ще споделя:
                          - учуден бях от обема на търговия и по моя преценка излизашите в тези обеми не може да са на далавера. Не ти ли светва, че тези пари 100% ще отидат по други по-подценени позиции? За купилите тези пакети нямам информация, ако имаш сподели я?
                          - Софарма трябва доста много да се напъне за да оправдае тази цена, дано да може да се повиши рентабилността още с много. Ще видим отчета като излезе, но в този и следвашия отчет ще е видно че има резултат, но той трябва да е 30-40% ръст на печалбата най-малко.
                          Възнамерявам да продължа с парите от Софарма да купувам Албена в очакване на търговото като най-консервативна част от портфейла ми, тоест, очаквам да не мине 2.6 Софарма дотогава, Може и да греша, но така съм решил.
                          Весели празници!

                          Коментар


                          • ах ах ах каква стана тук
                            кой излиза-влиза така???
                            Не е съвет за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • Тук имаше едно момченце с 20Т акции зорлия............

                              купиха му ги и сега няма кой да продава,

                              и вече се оглеждаме в нива 2.50-3лв !;-))

                              Коментар


                              • Като че ли и днес ще има мешана скара........хахахаха....!:-))

                                Коментар

                                Working...
                                X