IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе всички ли спите бе? Събудете се вече!!!!

    http://www.investor.bg/news/article/111750/339.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Софарма е най-могъщата компания на БФБ - който твърди противното - да докаже.

      Това че цената кюти на едно място показва само две неща - че преди време се бе избалончила и че след това инвеститорите са просто кьорави.
      Това е една от малкото компании, които буквално не усетиха кризата и дори я използваха, за да станат по-могъщи. Рано или късно нещата ще се променят и по отношение на цената на акцията.
      Софармата,че не лоша не е.Ама аз се нахендрих както казх вече много здраво там.Във SEWTO-2200бр.,SFARM-2100бр., MDKA-2300бр.,SFTRD-1200бр., и виждам и без някой да ми напомня,че изпуснах много други позиции,ама това си е моя грешка.(А като свършат акциите на Булбанк може пък и да се вдигне знае ли човек.)Не е препоръка да си купувате,като мен акции от тук нали знаете.

      Коментар


      • Софарма е най-могъщата компания на БФБ - който твърди противното - да докаже.

        Това че цената кюти на едно място показва само две неща - че преди време се бе избалончила и че след това инвеститорите са просто кьорави.
        Това е една от малкото компании, които буквално не усетиха кризата и дори я използваха, за да станат по-могъщи. Рано или късно нещата ще се променят и по отношение на цената на акцията.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Gaki
          В класацията на Big Bear SFARM е чак на 16-та позиция,т.е. дребните инвеститори не очакват нищо от нея.Става за спестовна касичка.Каквото вкараш в нея,остава без промяна.Както е и в EUBG,заемаща 9-та позиция в същата класация.Пазарът си казва думата.
          Aз класации не гледам.Намерил се кой да ми дава акъл,без нито една купена акция на БФБ.Тук съм правил 200% печалба бе Граки.(Не е препоръка за търговия с акции на Софарма и останалите от групата.)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
            а защо не продаде и не влезе в някоя по-печеливша позиция ? всичко си зависи от теб, иначе пропуснатите ползи може да са доста болезнени на фона на останалите растящи позиции. успех !
            Абе влязох,ама нали най-стабилни и ала бала,карай.(Тук влизах и излизах 3-пъти ама последният явно сбърках.Е нищо де другият път.)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
              E и кво от това.Да го има отразено в цената?Нито едно от дружествата от групата не мърда,даже връщат назад.Така се нахендрих тук и то с много,че да ми е за урок.Никой не ми е виновен разбира се.
              а защо не продаде и не влезе в някоя по-печеливша позиция ? всичко си зависи от теб, иначе пропуснатите ползи може да са доста болезнени на фона на останалите растящи позиции. успех !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pavlin Разгледай мнение
                Фармацевтичният гигант Софарма откри сезона на придобиванията за 2011 г.

                Компанията Бриз ООД, Латвия, в която мажоритарен собственик е българската Софарма, е сключила договор за покупка на беларуската верига аптеки ЗАО Интерфарм. На 27 януари 2011 г. е приключил първият етап от процедурата за придобиване на дял от 44% на базираното в Минск дружество, съобщи вчера Софарма. ЗАО Интерфарм е на осмо място по продажби в сектора търговия на дребно с лекарства и разполага с 19 аптеки на територията на Беларус. Във веригата работят 87 служители, а оборотът й за 2010 г. е 3,7 млн. евро. През 2009 г. Софарма придоби над 51% от Бриз ООД и вече се виждат резултати от синергията между двете компании. За 2010 г. латвийската фирма се е отчела с 9,5% ръст на продажбите.


                Източник: Труд
                E и кво от това.Да го има отразено в цената?Нито едно от дружествата от групата не мърда,даже връщат назад.Така се нахендрих тук и то с много,че да ми е за урок.Никой не ми е виновен разбира се.

                Коментар


                • Фармацевтичният гигант Софарма откри сезона на придобиванията за 2011 г.

                  Компанията Бриз ООД, Латвия, в която мажоритарен собственик е българската Софарма, е сключила договор за покупка на беларуската верига аптеки ЗАО Интерфарм. На 27 януари 2011 г. е приключил първият етап от процедурата за придобиване на дял от 44% на базираното в Минск дружество, съобщи вчера Софарма. ЗАО Интерфарм е на осмо място по продажби в сектора търговия на дребно с лекарства и разполага с 19 аптеки на територията на Беларус. Във веригата работят 87 служители, а оборотът й за 2010 г. е 3,7 млн. евро. През 2009 г. Софарма придоби над 51% от Бриз ООД и вече се виждат резултати от синергията между двете компании. За 2010 г. латвийската фирма се е отчела с 9,5% ръст на продажбите.


                  Източник: Труд
                  Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                  Коментар


                  • Kво става тук г-н Донев?И "Енемона" без много приказки излезе навън а ние кога?Пак ли догодина?http://www.investor.bg/news/article/100887/368.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                      Ако се извадят всички данъци и осигуровки сметката горе-долу излиза.

                      "През третото тримесечие на 2010 г. средната месечна работна заплата намалява с 0.3% до 638 лв. спрямо второто тримесечие на 2010 година." от http://www.nsi.bg/eventbg.php?n=666
                      Това са разходите само за възнаграждения. Осигуровки и социални придобивки не са в посочената сума.
                      Не-заслужил инвеститор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Разходите за заплати за Софарма са 20,7 мил за 2009. На ниво група за 36,6 мил. Не е посочен точния брой на заетите в Годишните доклади. Всеки да си сметне сам.
                        Ако се извадят всички данъци и осигуровки сметката горе-долу излиза.

                        "През третото тримесечие на 2010 г. средната месечна работна заплата намалява с 0.3% до 638 лв. спрямо второто тримесечие на 2010 година." от http://www.nsi.bg/eventbg.php?n=666

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          „Само инвестират средства, продажбите на компанията растат, но никой не дава повече на служителите", споделиха те, като потвърдиха и информацията, че не е имало уволнения в дружеството, за което работят към 2 хил. човека.

                          По тяхна информация масово месечните заплати на заетите в производството варират между 500 - 600 лв. и не са актуализирани вече пета година. „А можеш ли да правиш нещо без производството", попитаха риторично дългогодишни служители на компанията, които свързват бъдещето си единствено с това дружество. Възнаграждението на нискоквалифицирания персонал е 290 лв.

                          Бонусите и премиите също не са често срещани, споделиха те. Сред привилегиите са 1.60 лв. порцион за храна ежедневно, но „да се нахраниш в стола под 3 лв. е невъзможно". Лекарствата си ги купуват от аптеките, като всеки един българин.

                          „Странно е, когато кажеш на някой, че работиш в Софарма и той си мисли, че служителите тук са по-високоплатени от обикновено. От всички години, през които работя за компанията, най-добре бяхме през 1990 г., когато заплатите ни наистина бяха над средните за страната", си спомниха оттам.

                          Въпреки недоволството си от заплащането, те все пак бяха категорични за добрите и безопасни условия на труд, които от Софарма са осигурили при производствения процес.

                          На въпроса за това, какво очакват да се промени за тях с пускането на новия завод, същите отговориха следното: „Надяваме се, че с новия завод ще се променят и възнагражденията ни".


                          Интересно - какво искат? Да им вдигнат заплатите посред кризата, когато на мнозина ги намаляват? А малко ли е, че няма нито един служител прогонен? Мене що никой не ми дава порцион? И безплатни хапчета ли искат, или просто да ги оставят да си гепят от казанът?

                          Иначе евала на г-н Донев за онуй интервю, дето прочетох по-долу. И на мен ми е писнало от привилегии на кой ли не - прав е, че половин милион работещи храним останалите 7 000 000.
                          Разходите за заплати за Софарма са 20,7 мил за 2009. На ниво група за 36,6 мил. Не е посочен точния брой на заетите в Годишните доклади. Всеки да си сметне сам.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Аз също съм фен на Софарма и групата, но имам някои, да ги наречем, леки съмнения.
                            Ниското заплащане в една компания не е особено добър признак. Особено с цитираните числа, ако са верни. Тези числа не са подобаващи за сериозна компания. Изключая полирането на диаманти, нископлатените работници не носят голяма принадена стойност, а от там и печалба. От друга страна, ако това повишаваше ползата за акционерите - много добре, но уви и там нито откъм дивидентна политика, нито откъм ценови нива на акциите всичко е розово. Програмата за изкупуване само циментира статуквото. И това го говорим за най-добрата компания в Софикс-а. Като цяло много въпроси без отговор...
                            Не е препоръка.
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • „Само инвестират средства, продажбите на компанията растат, но никой не дава повече на служителите", споделиха те, като потвърдиха и информацията, че не е имало уволнения в дружеството, за което работят към 2 хил. човека.

                              По тяхна информация масово месечните заплати на заетите в производството варират между 500 - 600 лв. и не са актуализирани вече пета година. „А можеш ли да правиш нещо без производството", попитаха риторично дългогодишни служители на компанията, които свързват бъдещето си единствено с това дружество. Възнаграждението на нискоквалифицирания персонал е 290 лв.

                              Бонусите и премиите също не са често срещани, споделиха те. Сред привилегиите са 1.60 лв. порцион за храна ежедневно, но „да се нахраниш в стола под 3 лв. е невъзможно". Лекарствата си ги купуват от аптеките, като всеки един българин.

                              „Странно е, когато кажеш на някой, че работиш в Софарма и той си мисли, че служителите тук са по-високоплатени от обикновено. От всички години, през които работя за компанията, най-добре бяхме през 1990 г., когато заплатите ни наистина бяха над средните за страната", си спомниха оттам.

                              Въпреки недоволството си от заплащането, те все пак бяха категорични за добрите и безопасни условия на труд, които от Софарма са осигурили при производствения процес.

                              На въпроса за това, какво очакват да се промени за тях с пускането на новия завод, същите отговориха следното: „Надяваме се, че с новия завод ще се променят и възнагражденията ни".


                              Интересно - какво искат? Да им вдигнат заплатите посред кризата, когато на мнозина ги намаляват? А малко ли е, че няма нито един служител прогонен? Мене що никой не ми дава порцион? И безплатни хапчета ли искат, или просто да ги оставят да си гепят от казанът?

                              Иначе евала на г-н Донев за онуй интервю, дето прочетох по-долу. И на мен ми е писнало от привилегии на кой ли не - прав е, че половин милион работещи храним останалите 7 000 000.
                              Last edited by Императорът; 06.01.2011, 14:08.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Аферим - мене Унифарм ме кефи.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X