IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    аз не казвам ,че са точили ..просто един от начините да се провери е като им се анализират отчетите..естествено трябва и друга информация да се анализира и т.н..... Не съм и твърдял че всичко в медиите е така... Но който го интересува може да се порови и да си направи изводите кое е истина и кое не ..Просто се опитвам да подскажа на императора ,че за да си съставиш мнение трябва да се поровиш , а не първия жълт вестник да си прочел и воала с готово мнение..В България има дефицит на мислещи хора .. преобладават папагалите с цвят в зависимост от политическите им пристрастия...
    Точно, че не вярвам на жлътите вестници. по-по-по-по-по-по-долният ми пост бе иронически, ако не си се сетил... или ти предлагаш пръво да разровя отчетити, за да видя как ОД е скрил печалба от сто хиляди бимберици, а после да обикалям около фабриката по тъмно и с фенерче - за да диря тайният вход към четири пъти по-голямата подземна фабрика, в която се дялкат хапчетата за мегапечелившият и чудовищно крупен нелегален износ за Североизтокът?
    Щото това би трябвало да сторя, ако вярвам на жлътите вестници.

    Впрочем сещам се за Царичина и нейната дупка - сигурно входът за могъщата нелегална фабрика е там... а и според легендите в дупката са намерили едно високо извънземно - това сигур е сам Огнян Донев...ма после е бегал, дегизирал се е и е направил фармацевтическа корпорация...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      Непоправим си ... Ако ти кажа ,че си тигър веднага ли ще започнеш да ръмжиш и да лазиш на 4 крака.... Прочете ли отчетите , анализира ли ги ...коскоджамите крупен акционер си ... бива ли да си толкова неглиже към инвестицията си...
      Марксов - ако ОД е излъгал със сто хиляди бимберици и аз мога да открия това с един поглед в отчетът, чудно защо никой от другите (особено едрите) акционери досега не засякъл? В Софарма инвестират и нашите фондове... а нашите баш-собственици не са от тия, дето ще се оставят да ги пуснат по пръзалката...


      и аз това чудя - вярно ли мислиш, че ако ми кажеш суяк, ще почна да правя... каквото обичайно правят суяците?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        аз лично от очета на софарма не мога да разбера дали се точи или не
        ама сега загледах и цените на лекарствата карзила 162.27 рубли около 4.12 евро
        http://www.piluli.ru/product/Karsil колкото е и в България, а карзила им е от водещите продукти
        аз не казвам ,че са точили ..просто един от начините да се провери е като им се анализират отчетите..естествено трябва и друга информация да се анализира и т.н..... Не съм и твърдял че всичко в медиите е така... Но който го интересува може да се порови и да си направи изводите кое е истина и кое не ..Просто се опитвам да подскажа на императора ,че за да си съставиш мнение трябва да се поровиш , а не първия жълт вестник да си прочел и воала с готово мнение..В България има дефицит на мислещи хора .. преобладават папагалите с цвят в зависимост от политическите им пристрастия...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          защото 100 тояги на чуждо магаре са малко и за това се забавляваш.... А иначе за да разбереш дали и как се точи дружеството е достатъчно да погледнеш отчетите и там може да видиш какво и как става....елементарно е , НО трябват и малко познания по финанси...
          аз лично от очета на софарма не мога да разбера дали се точи или не
          ама сега загледах и цените на лекарствата карзила 162.27 рубли около 4.12 евро
          http://www.piluli.ru/product/Karsil колкото е и в България, а карзила им е от водещите продукти
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            йосифе,

            каква е в момента партийната заръка за герберските форумни писачи... ще громите ли лошия ОД?
            умно момче си , но и ти си като будалите ...За какви заръки ми говориш пич .. Нямам нужда някой да ми казва как да мисля и какво да пиша...
            като те интересуват такива въпроси ..ей ги коки , гигов , монти , наблюдател ... питай тях

            я ми посочи пост в който "громя" оги доги....
            Last edited by йосиф; 27.02.2012, 11:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Марксов - както казах - ако твърдяха, че со счетоводни и други врътки ОД гепи по 2-3 милиона на година, щях да го приема за възможно... но 100 милиона - това е фантастика. Той и 20 милиона не може да свие, без да го фанат ортаците му.
              Непоправим си ... Ако ти кажа ,че си тигър веднага ли ще започнеш да ръмжиш и да лазиш на 4 крака.... Прочете ли отчетите , анализира ли ги ...коскоджамите крупен акционер си ... бива ли да си толкова неглиже към инвестицията си...

              Коментар


              • йосифе,

                каква е в момента партийната заръка за герберските форумни писачи... ще громите ли лошия ОД?
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Марксов - както казах - ако твърдяха, че со счетоводни и други врътки ОД гепи по 2-3 милиона на година, щях да го приема за възможно... но 100 милиона - това е фантастика. Той и 20 милиона не може да свие, без да го фанат ортаците му.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Не го знам господин Донев как се чувства под ударите на тези абсурдни обвинения, но аз вече се забавлявам.... ..
                    защото 100 тояги на чуждо магаре са малко и за това се забавляваш.... А иначе за да разбереш дали и как се точи дружеството е достатъчно да погледнеш отчетите и там може да видиш какво и как става....елементарно е , НО трябват и малко познания по финанси...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Декларираната печалба на Софарма е малко под 41 000 000, доколкото си спомням. Интересно - как господин Донев прави такъв нелегален износ за Украйна и Русия, че да печели 2.5 ПЪТИ повече, без никой да го засече? ................

                      Не го знам господин Донев как се чувства под ударите на тези абсурдни обвинения, но аз вече се забавлявам.... Да бяха казали, че е гепил по 2-3 милиончета на година чрез ошфорка, щях да повярвам или поне да приема за възможно, ама 100 000 000... то от такава лъжа и Ноздрев (помните ли го) би се изчервил...
                      според статията в монитор цитираща 7 дни:
                      делта сейлс купува от софарма лекарствата на занижени цени и ги продава 2 пъти по-скъпо
                      това ще рече 77 698 000 от Русия и 33 372 000 от Украйна =111 070 000приходи от
                      делта сейлс, а те трябва да са ги продали на тези пазари продуктите за 222 140 000
                      за да прибере делта сеилс към 100 милиона
                      дали е така
                      ама ако не е така какво ще направи КФН защото това си е манипулация
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                        не знам какво съм си признал НО след като съм платен как ме виждаш безплатно да отговарям
                        ...
                        Двоен агент
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                          Декларираната печалба на Софарма е малко под 41 000 000, доколкото си спомням. Интересно - как господин Донев прави такъв нелегален износ за Украйна и Русия, че да печели 2.5 ПЪТИ повече, без никой да го засече?

                          Вариантите са два:
                          1. Отклонява минимум 70% от произведената реално продукция към тази ошфорка години наред и никой не се е усетил - не само данъчните, но и акционерите (измежду които знаем че има доста едри риби - финансови компании, които не знам как ще се оставят да ги минат по такъв балъшки начин).
                          2. Произвежда тайно хапчета и ампулки в нелегални (може би подземни) фабрики. Явно тези фабрики са огромни, защото очевидно тяхната продукция като обем в пъти надвишава произведеното от познатите ни фабрики. Не знам и как тайно ги измъкват тия нелегални лекарства на североизток - сигурно от тайните подземни фабрики тръгнат тайни тунели - под Румъния, под Молдова - и вуп !! - в Украйна...



                          Друг канал по който ОД краде от дребните акционери и държавата и товари НЗОК (според рибарските вицове на бареков и барековците) е "абсолютният монополист" (с 33% пазарен дял (!!!!)) в доставките на хапчета Софарма Трейдинг. Чудно - защо щом се е готвел да "точи" всички наред чрез тая компания, защо он я направи публична, та всеки който иска да му надзърта в тефтерите? Това е се едно някой, дето се готви да обере бамчица, да даде предварително обявление в 2-3 вестника, в което да посочи дата, час и конкретен бамков клон, да покани вестникари и телевизионни екипи и чак тогава да удари !!!


                          Не го знам господин Донев как се чувства под ударите на тези абсурдни обвинения, но аз вече се забавлявам.... Да бяха казали, че е гепил по 2-3 милиончета на година чрез ошфорка, щях да повярвам или поне да приема за възможно, ама 100 000 000... то от такава лъжа и Ноздрев (помните ли го) би се изчервил...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                            Фирма на изхода е най-елементарния работещ начин печалбата на дружество да изчезне.
                            Решението е само едно. Във всяка боросова компания да има няколко мажоритари за предпочитане банки.
                            Звучи добре но истината е не до банките а до хората. Щото нека да не обсъждаме великия банкер Бориславова какво направи на акционерите на Деспред Ад собствените и акционери и как миноритартите осъмнаха без около 10 милиона което е много за подобно малко дружество.

                            Истината е, че трябва да ни управляват европейци а не Българи.
                            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Фирма на изхода е най-елементарния работещ начин печалбата на дружество да изчезне.
                              Решението е само едно. Във всяка борсова компания да има няколко мажоритари за предпочитане банки.
                              Last edited by Tradera; 27.02.2012, 10:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                                RE:Скандалният бизнесмен Огнян Донев ощетявал не само пациентите, но и държавата.



                                Като се има на предвид какъв оборот прави дружеството, то всяко увеличение на ценичките за наша сметка разбира се, му се отразява доста добре на печалбичката.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X