IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето - гледам и днес цената на софармовиците пада - това сигурно е заради обявената на всеослушание на събранието новина за строежът на новата, модерна и грандиозна фабрика...

    Г-н Донев - купете Байер - искам да пазарувам Софарма на 10 стинки !!! :-)
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Точно така, Алекс - г-н Донев загуби сума време да обяснява, че ако търсят сигурен ежегоден доход, по е добре да си търсят други варианти, ама... невежество у хорицата, повечето възрастни. А някои имаха сосно количество акции - сметнах грубо и наум за един, седящ близо до мен човечец, че ако си продаде Софармите и си купи Софкомчета, всяка година ще прибира по 17-18 000 кинта дивидент !!! И щеше да е доволен и да прави убави подаръци на деца и внуци...
      Аз съм в първото дружество заради могъщото му разрастване, а във второто заради дивидентът - даже бих предпочел Софарма хичда не раздава диведент, а да инвестира тия мангизи, ама...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alex1001111
        Кравата я ценят заради млякото, което дава;кокошката - заради яйцата, които снася; а акцията, по дяволите, заради дивидентите, които носи.

        Ако приходите не се разпределят като дивиденти и се реинвестират успешно, тогава тези приходи ще доведат до дивиденти по-късно; ако не, тогава те са загуба на пари. Накратко, стойноста на акцията се определя от това, което може да се вземе от нея.
        Риска на професията! :-)
        BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

        Коментар


        • Кравата я ценят заради млякото, което дава;кокошката - заради яйцата, които снася; а акцията, по дяволите, заради дивидентите, които носи.

          Ако приходите не се разпределят като дивиденти и се реинвестират успешно, тогава тези приходи ще доведат до дивиденти по-късно; ако не, тогава те са загуба на пари. Накратко, стойноста на акцията се определя от това, което може да се вземе от нея.

          Коментар


          • Мале-мале, как врещяха на сборището някои за дивидент, голям цирк беше - наложи се г-н Донев да им изнася лекция по корпоративно управление...
            Дали чичо Уорън щеше да стане най-богатият човек на светът, а и най-дребните му стари акционери - заможни хора, ако така всяка година си хвърляха цялата печалба за дивидент, вместо да я реинвестират? Само веднъж в началото са дали дивидент от по 10 цента - чичо Уорън се бъзика, че в сюблимният момент му се наложило да иде до кенефът и те го гласували без него... ;-)
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Лелей.... как ше го харчиме тоя дивидент....
              На никого нищо не препоръчвам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hah
                И сега на колко EV/EBITDA почва наддаването за Zentiva?
                Мисля, че там проблемът е Авентис да се отърват от институционалните инвеститори, какво наддаване?

                Коментар


                • И сега на колко EV/EBITDA почва наддаването за Zentiva?
                  Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                  Коментар


                  • E-e-e - нищо... :-)
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • За жалост не се получи ОС за 9-ти юни. Все пак успяхме да го насрочим преди крайния срок.

                      Коментар


                      • Благодаря, Атилов... :-)
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • 26.06. е новата и актуална дата!

                          Коментар


                          • Хора - кога събрание - утре ли, на 26-тий ли? В Инвесторът пише утре, в сайтът на компанията пише 26-тий... :-(
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Devour
                              Някой знае ли нещо за организирана екзотична екскурзия за служителите на дружеството? Дали изобщо има такава? Колко струва и т.н.?

                              Не е препоръка - единствено въпрос!!!
                              "Exotichna ekskurzia" - tova sigurno shte e v Ukraina!

                              Коментар


                              • Някой знае ли нещо за организирана екзотична екскурзия за служителите на дружеството? Дали изобщо има такава? Колко струва и т.н.?

                                Не е препоръка - единствено въпрос!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X