IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • EquityPrivate, kato pravish regresiata EV/EBITDA kam to EBITDA margin koq e dependent variable? EV/EBITDA ?
    Не е съвет за покупко-продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от wolf66
      на пазара влияят външни фактори нямащи нищо общо с фундамента и перспективите на компаниите, така, че всякакви анализи в тоя момент стават за едни други нужди. Кой прави анализ на КАО и какво покажа той, а къде е акцията?
      Sustoianieto na pazara okazva vlianie vurhu vsichki firmi, a na tezi ot edna i sushta industria, dori mnogo posobno - dobar primer sa bankite.
      Analizat baziran na DCF pokazva razvitieto na firmata prez sledvashtite 10 godini kato tova e dostatuchno dulag period da se premahne cyclichnosta na pazara. Zatova i rezultatite ot DCF i peer grupa moje da sa mnogo razlichni. DCF na Sopharma moje da ti pokaje cena na akcia ot 6lv, a peer group analysis da e okolo 4.50.
      Pri DCF mnogo goliamo vlianie okazvat predpolojeniata za period ot 10g, a pri peer group analiza, horizonta e do 2 godini.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wolf66
        на пазара влияят външни фактори нямащи нищо общо с фундамента и перспективите на компаниите, така, че всякакви анализи в тоя момент стават за едни други нужди. Кой прави анализ на КАО и какво покажа той, а къде е акцията?
        стига сте се заяждали с този анализ на КАО човекът беше така добър да го сподели с нас безкористно
        Не е съвет за покупко-продажба на акции

        Коментар


        • на пазара влияят външни фактори нямащи нищо общо с фундамента и перспективите на компаниите, така, че всякакви анализи в тоя момент стават за едни други нужди. Кой прави анализ на КАО и какво покажа той, а къде е акцията?

          Коментар


          • moje da prozvu4i gadno malko...

            no Impe-Batence... nasviha ti "profesionalnite" surmi4ki!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът
              За сръпската не знам, но за украинската се чуха добри неща...
              До краоят на годината изчисляваш ли? Много ти е близък хоризонтът...
              Vseki si ima investicionen horizont. Az oshte ot mnogo otdavna zastupvah tezata, che akciite na BFB, i v chastnost tazi, sa super nadceneni i ne triabva da se kupuvat na tezi niva.
              Spored men SOFIX 1950 i togavashnite ceni na akciite niama da gi vidim pone oshte 1 godina, a moje i poveche.
              Znam che ti pulnish v poslednite niakolko meseca misleiki che cenite sa dobri, no vijdash che pazarat te oprovergava. Ne znam na kakvi niva si pulnil tuk v posledno vreme, no opredeleno ako beshe izchakal, a i oshte izchakash, cenite shte sa oshte po-atraktivni.

              Коментар


              • За сръпската не знам, но за украинската се чуха добри неща...
                До краоят на годината изчисляваш ли? Много ти е близък хоризонтът...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Първоначално изпратено от Императорът
                  Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Doide si kam normalnata cena tazi akcia.
                  И как изчисляваш "нормалната цена"?
                  Regresia EV/EBITDA kam to EBITDA margin.
                  А стремителното разраствана на компанията отчиташ ли го? Заграбването на Медика, строежът на големият и модерен завод, който ще заработи след година? Новопазаруваните можности извън България?
                  Инвестирайки в дадена компания, човекът не трябва да гледа миналото и, а бъдещето и - защото пазарувайки акцията, той купува нейното утре, не нейното вчера, да.
                  "Moshnosti" e mnogo silna duma za tova, koeto kupiha v Ukraina i Serbia.
                  Cenata na pokupkata v Serbia predpolaga, che govorim za neshto mnogo malko kato firma. V Ukraina sa kupupili raznebitena fabrika, koiato iziskva golemi investicii, za da zaraboti normalno.
                  Po princip vinagi firma se sravniava na baza na ochakvanata EBITDA do kraia na nastoiashtata godina, taka che edin analiz na SFARM vs. peer group za 2008 bi bil pokazatelen za v kakvi granici cenata bi bila spravedliva.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                    Първоначално изпратено от Императорът
                    Първоначално изпратено от EquityPrivate
                    Doide si kam normalnata cena tazi akcia.
                    И как изчисляваш "нормалната цена"?
                    Regresia EV/EBITDA kam to EBITDA margin.
                    А стремителното разраствана на компанията отчиташ ли го? Заграбването на Медика, строежът на големият и модерен завод, който ще заработи след година? Новопазаруваните можности извън България?
                    Инвестирайки в дадена компания, човекът не трябва да гледа миналото и, а бъдещето и - защото пазарувайки акцията, той купува нейното утре, не нейното вчера, да.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от psycoholic
                      Глупости за Фармата дрънка народа, който не познава хер Донев! В едно от интервютата си обясняваше как за 2 дена направил 20 000 (или нещо подобно) само от едно движение на акциите си!
                      Ако не ги изкупи до 4,5 мисля да понапазаря и аз, но си давам сметка, че се правя на хитрата сврака ;-)
                      Като гледам, май свърши промоцията :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        Първоначално изпратено от EquityPrivate
                        Doide si kam normalnata cena tazi akcia.
                        И как изчисляваш "нормалната цена"?
                        Regresia EV/EBITDA kam to EBITDA margin.

                        Коментар


                        • Глупости за Фармата дрънка народа, който не познава хер Донев! В едно от интервютата си обясняваше как за 2 дена направил 20 000 (или нещо подобно) само от едно движение на акциите си!
                          Ако не ги изкупи до 4,5 мисля да понапазаря и аз, но си давам сметка, че се правя на хитрата сврака ;-)
                          BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът
                            Като заработи новата могъща и модерна фабрика (след година и нещо), тия които продават сега, ще си скубят козината от кухите кофи !!!
                            Софарма под 5 кинта - това вече е идиотизъм.
                            Като заработи човека ще си има фабрика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                              Doide si kam normalnata cena tazi akcia.
                              няма ли още аванс до нормалната ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                                Doide si kam normalnata cena tazi akcia.
                                И как изчисляваш "нормалната цена"?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X