IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът
    Пролет, благодаря, че грижиш за мене, но напразно - аз ще мина на социални помощи толкова, колкото Софарма ще фалира.
    Те и за Титаник така са си мислели пасажерите ... пък той взел че потънал.

    Коментар


    • Пролет, благодаря, че грижиш за мене, но напразно - аз ще мина на социални помощи толкова, колкото Софарма ще фалира.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Огнян Донев
        Пролет, привет!
        Бих бил много благодарен да ми посочите поне един човек от "висшото ръководство" на Софарма, който да е работил в Кремиковци. Име и длъжност - за да се ориентирам.
        Поздрави
        О.Д.
        Привет Г-н Донев,
        Вие във Ваше интервю казвате,че преди да се захванете с фармация сте работил основно с Кремиковци и голяма част от вашия сегашен екип са хора с които сте работил преди това.Исках да кажа ,че добре сте запознати с нещата там.
        Искренно Ви желая успех,защото иначе хора като Императора ще трябва да минат на социални помощи.
        Поздрави

        Коментар


        • Абе импа ще рефинасира целия дълг от 140 млн лева и всичко отново ще бъде бели руже.
          7 леава... ракетаааааааа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dobi
            Извини ме, но продължавам да мисля, че не си прав. Както споменах - идат празници, по празници хората се презапасяват, грипен сезон е, държавата си връща дълговете, в Русия е люта зима, обикновено резултатите от последното тримесечие са добри.

            Встрани от това, не вярвам някой, който поне веднъж е виждал този човек (макар и от позицията на седящ в клуба на инвестор-а) и е забелязал и пресметнал какво е създал, да си помисли, че 73 млн. са му проблем и той може да преговаря от позицията на слаб :-)
            Dobi, molia te, mislia che si govorim seriozno, a ne koi kakvo e chul i kakvo si mislel. Govorim za realnosta, a ne za niakakvi abstraktni raboti - kolko harizmatichen bil OD.
            Vij kolko e cash-a na Sopharma i kolko dulg imat da izplashtat prez 2009 i shte ti stane iasno dali bankata ili Sopharma e silnata strana. Ako bankite ne mu refinansirat credititi, firmata niama da moje da produlji. A moje da ia niama i "mogushtata fabrika" na Impe.
            Imam chuvstvoto, che oshte mnogo po detski gledate na neshtata.
            Vse pak stava vupros za pari!
            Ta nedei si misli, che 73m ne sa problem za Sopharma, zashtoto samo triabva da im poglednesh kakva e obshtata zadlujnialost na firmata (net debt/EBITDA) i kolko sa kratkosrochnite zaduljenia, za da vidish che situaciata vuobshte ne e rozova.

            Коментар


            • Извини ме, но продължавам да мисля, че не си прав. Както споменах - идат празници, по празници хората се презапасяват, грипен сезон е, държавата си връща дълговете, в Русия е люта зима, обикновено резултатите от последното тримесечие са добри.

              Встрани от това, не вярвам някой, който поне веднъж е виждал този човек (макар и от позицията на седящ в клуба на инвестор-а) и е забелязал и пресметнал какво е създал, да си помисли, че 73 млн. са му проблем и той може да преговаря от позицията на слаб :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dobi
                Първоначално изпратено от EquityPrivate
                Първоначално изпратено от dobi
                Първоначално изпратено от INSIDER-A
                Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
                Да се върнем на темата, все пак и да я допълним с нещо като "с най-ниските възможни лихви". Освен това около Коледа и умнотиите на prolet, хората ги заболява главата и пият по някой аналгин. Та не се притеснявай, Nikola :-)
                To tia nai-niski lihvi sega sa po-visoki pri vsichki sluchai ot 8% spomenati ot Nikola.
                Не вярвам някой да е сигурен какво би направил един банкер за Огнян Донев по кое да е време на денонощието :-) и кога и при какви условия са договорени кредити
                Nali za tova stava vupros - predi moje i da sa mu svaliali zvezdi (vse pak beshe firma s nad 1bn BGN capitalizacia), no sega usloviata i za bankite i za sobstvenicite na firmata sa drugi. Oshte poveche, che firmata e v nezavidnata pozicia da ima dosta golemi kratkosrochni zaduljenia sledvashtite niakolko meseca. Savsem razlichno e da pregovariash ot poziciata na po-silen.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Първоначално изпратено от dobi
                  Първоначално изпратено от INSIDER-A
                  Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
                  Да се върнем на темата, все пак и да я допълним с нещо като "с най-ниските възможни лихви". Освен това около Коледа и умнотиите на prolet, хората ги заболява главата и пият по някой аналгин. Та не се притеснявай, Nikola :-)
                  To tia nai-niski lihvi sega sa po-visoki pri vsichki sluchai ot 8% spomenati ot Nikola.
                  Не вярвам някой да е сигурен какво би направил един банкер за Огнян Донев по кое да е време на денонощието :-) и кога и при какви условия са договорени кредити

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dobi
                    Първоначално изпратено от INSIDER-A
                    Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
                    Да се върнем на темата, все пак и да я допълним с нещо като "с най-ниските възможни лихви". Освен това около Коледа и умнотиите на prolet, хората ги заболява главата и пият по някой аналгин. Та не се притеснявай, Nikola :-)
                    To tia nai-niski lihvi sega sa po-visoki pri vsichki sluchai ot 8% spomenati ot Nikola.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                      Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
                      Да се върнем на темата, все пак и да я допълним с нещо като "с най-ниските възможни лихви". Освен това около Коледа и умнотиите на prolet, хората ги заболява главата и пият по някой аналгин. Та не се притеснявай, Nikola :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Огнян Донев
                        Пролет, привет!
                        Бих бил много благодарен да ми посочите поне един човек от "висшото ръководство" на Софарма, който да е работил в Кремиковци. Име и длъжност - за да се ориентирам.
                        Поздрави
                        О.Д.
                        Здравейте господин Донев. Бихте ли хвърлили светлина върху посочения от мен по-надолу проблем. Ще успеете ли да рефинансирате текущите си задължения от близо 73 милиона лева?

                        По мои сметки в момента cost of debt трябва да е в порядъка на ~8%. Ако успеете да се рефинансирате според вас това а какъв лихвен процент ще стане?

                        Предварително ви благодаря за отговорите.

                        Коментар


                        • Хе-хе - че какво общо между Софарма и Кремиковци, ърм? Това едно от най-комическите неща, които чувал.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Пролет, привет!
                            Бих бил много благодарен да ми посочите поне един човек от "висшото ръководство" на Софарма, който да е работил в Кремиковци. Име и длъжност - за да се ориентирам.
                            Поздрави
                            О.Д.

                            Коментар


                            • Пролет, радвам се да срещна сродни души и тела-блондинки, ама дай да не спамим темата за "Софарма", която иначе не свързвам с нашите несериозни забавления, а на лс. Доскоро.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от skorpion
                                Те хората са го написали в друг смисъл, Пролет.
                                Но ако наистина идват от там, значи знаят с още по-голяма сигурност как да се рефинансират и да не берем грижа - ще нарежат малко умни жени на скрап и готово. А хубавите ще останем :-)
                                http://www.funny.bg/index.php?cat=72

                                Коментар

                                Working...
                                X