IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [code]Народното събрание отхвърли предложението на ОДС, ДДС върху лекарствата да бъде в размер на 7 на сто, като не прие на първо четене предложените промени в Закона за данъка добавена стойност. По този начин ДДС-то върху лекарствата очаквано остава в размер на 20 процента, съобщи Дарик радио.

    Народното събрание единодушно прие декларация в подкрепа на действията за ограничаване на заболяването диабет у нас по повод световния ден за борба с него.

    Депутатите се ангажираха да съдействат чрез законодателни промени за осигуряване на профилактика, ранна диагностика и адекватно лечение на това заболяване. При представянето на документа председателят на здравната комисия Борислав Китов каза, че 40 на сто от болните от диабет, не знаят, че са развили заболяването.
    allfinancebg.com/financial_news/1861
    [/code]

    Коментар


    • Както често - едновременно съгласен съм и не съм со Приватов. Така е, че мнозина лапнишарани или ще се научат или ще се чупят, но според мен цените, които той смята мисля за реални (и на коментираното дружество, и по принцип) са всъщност абсурдно ниски. За мен Софармова акция на 2 кинта е обидна оферта - продавачът е по-кьорав от къртиц - защото аз не мога да се сетя за друга Българска компания (поне от могъщите), която да се развива по-могъщо и устремно. За дългът не се бойте - въпросът е, че мангизите отиват за мъдра инвестиция.

      Г-н Донев - респект - кефя много на Вашият замах !!! :-) :-) :-)
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dobi
        О, Императоре, откъде prolet знае има ли, няма ли яхта в твоя двор? И защо така те обижда, с мен е по-соворчива :-)

        Моето момиче, нещата освен единствения цвят, който познаваш, розовото и се чудиш как да ни убедиш и ти, и други, че какъв цвят щяло да бъде, имат и други цветове и модни вариации - като усредняване например :-) ако ме разбираш за какво ти говоря :-)

        "Усредняването" го правиш само ако си се прецакал да купуваш на 9.00лв и сега трябва да минимизираш загубите.
        Ако си купиш на нива 1.80лв - 1.90лв. сигурно няма да ти се налага.
        Въпрос на избор и разбиране. Някои разбират само от тоягата и се учат само така.
        Затова и тази криза колкото и да е тежка, до някаква степен я намирам и здравословна за българския пазар. Много от хората миналата година си бяха повярвали, че са станали финансови капацитети и сега кризата отново ги върна в първи клас, други повече никога няма да помиришат борса, а тези които ще останат, ще се научат малко повече да разбират числата от финансовите отчети, за да не им се случват неприятни изненади.
        Самите емитенти пък вече ще видят, че инвеститорите са малко по-обучени и не са тези лапни-шарани от 2007, на които можеш да пробуташ всякакви боклуци на високи цени.

        Коментар


        • О, Императоре, откъде prolet знае има ли, няма ли яхта в твоя двор? И защо така те обижда, с мен е по-соворчива :-)

          Моето момиче, нещата освен единствения цвят, който познаваш, розовото и се чудиш как да ни убедиш и ти, и други, че какъв цвят щяло да бъде, имат и други цветове и модни вариации - като усредняване например :-) ако ме разбираш за какво ти говоря :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prolet
            Първоначално изпратено от Императорът
            Пролет, благодаря, че грижиш за мене, но напразно - аз ще мина на социални помощи толкова, колкото Софарма ще фалира.
            Никога не е ставало дума,че Софарма ще фалира.Много често вкарвате чужди думи в устите на хората-нещо като гузен негонен бяга.
            Обаче човек да се радва и въодушевява при положение ,че е купувал нещо като теб на цени по 7,8 лева и отгоре и то сега да струва 2 лева и перспективите никак да не са розови трябва да е ексцентричен садо милиардер,хахо или платен клакьор и тъй като не виждам яхта в твоя двор....
            Ще се чуем следващата година .Успех и дано все пак кризата не е толкова черна и

            felicidad en su vida personal.Exitos!
            Скучно ми е да се заяждам с дама и затова само ще попитам ; Защо повечето тук,
            които наричат "апокалиптици" така често ,се ровите в чуждите портфеили?
            И още ,какво ако е купил 100 бр. на 7-8 лв .,а сега е решил да купи 1000. Та въпросът ми, по-скоро молбата ,да не забравя е; Би,ли скъпа изчислила каква ще е загубата.Помогни моля,че не съм добре с аритметиката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът
              Пролет, благодаря, че грижиш за мене, но напразно - аз ще мина на социални помощи толкова, колкото Софарма ще фалира.
              Никога не е ставало дума,че Софарма ще фалира.Много често вкарвате чужди думи в устите на хората-нещо като гузен негонен бяга.
              Обаче човек да се радва и въодушевява при положение ,че е купувал нещо като теб на цени по 7,8 лева и отгоре и то сега да струва 2 лева и перспективите никак да не са розови трябва да е ексцентричен садо милиардер,хахо или платен клакьор и тъй като не виждам яхта в твоя двор....
              Ще се чуем следващата година .Успех и дано все пак кризата не е толкова черна и

              felicidad en su vida personal.Exitos!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Optic
                Първоначално изпратено от EquityPrivate
                ... по-високите лихви просто допринасят допълнително за по-ниска профитабилност измерена чрез чистата печалба.
                Профи-какво?
                може би е искал е да каже, че лихвата няма да промени едно EBITDA да кажем, но ще ти намали чистата печалба.
                съвсем просто казано: повече лихви - по-малко чиста печалба. Логично, нали.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  ... по-високите лихви просто допринасят допълнително за по-ниска профитабилност измерена чрез чистата печалба.
                  Профи-какво?
                  "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                  Коментар


                  • ----

                    Коментар


                    • EquityPrivate, аз съм блондинка, не той. Гледала съм отчетите, да, бива да се замисли човек какви кредити има фирмата. След като му отговорят, да вземе да пропусне едни 40 млн. лв. и да продължава да се обяснява кой какво иска да каже, явно имаш време за губене, успех :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от skorpion
                        Само като чета стоя и си мисля, че наистина не заслужаваме дискусия и това мажоритарите да ни отговарят.

                        EquityPrivate, има ли случай да не си прав и освен това доволен от живота - не, ти знаеш повече от Огнян Донев, който е договорил този кредит. Кой е г-н Борисов, според теб - изпълнител на заповеди.
                        Ама не, хората те питаха вярваш ли си, че фирмата ще има проблеми с рефинансирането на кредитите и ще фалира ли? Не си вярваш, ама дай да копаем, защото не само на нас да ни е гадно със себе си, а и на другите да им стане . Какво копаем в момента или приказка да става?
                        Аз не си спомням да съм писал, че фирмата ще фалира, така че моля те не ми слагай думи в устата. Ти си го написал заедно "ще има проблем с рефинансирането и ще фалира", а двете неща са коренно различни.
                        Дали ще има проблеми с рефинансирането ще си проличи до няколко месеца, а това че ще плаща по-висока лихва е факт!
                        Не мога да разбера защо като сте акционери тук такива работи не ви интересуват. Аз приветствам това, че ОД влага от личното си време, за да проведе срещи, макар и виртуални, с инвеститорите си. Намирам го и за съвсем нормално хората да питат въпроси. Колкото по-критични, толкова по-добре.
                        Защо трябва да се пише само за "могъщата фабрика" и как всичко е розово, след като е ясно че тази и следващата година ще са критични за фирмата?

                        А и намирам това как фирмата плаща спред от 100 базисни пункта на EURIBOR за резонен въпрос. Не знам защо за теб не е. Може би защото никога не си отварял отчета, за да видиш, че не става въпрос за един кредит, а за няколко.

                        Коментар


                        • Само като чета стоя и си мисля, че наистина не заслужаваме дискусия и това мажоритарите да ни отговарят.

                          EquityPrivate, има ли случай да не си прав и освен това доволен от живота - не, ти знаеш повече от Огнян Донев, който е договорил този кредит. Кой е г-н Борисов, според теб - изпълнител на заповеди.
                          Ама не, хората те питаха вярваш ли си, че фирмата ще има проблеми с рефинансирането на кредитите и ще фалира ли? Не си вярваш, ама дай да копаем, защото не само на нас да ни е гадно със себе си, а и на другите да им стане . Какво копаем в момента или приказка да става?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                            Първоначално изпратено от wannarock
                            стигнахме до извода, че няма да има проблем с рефинансирането на дълга и вероятно може да има известно покачване на цената
                            аз може би греша, но обикновено смятам средната цена на целия капитал, а не само на дълга
                            wacc ще се покачи евентуално, но не чак толкова, че да е толкова голям проблем
                            а и маржините на компанията могат да го понесат
                            рискове има - за мен като много малък и незначителен акционер са в спада цените на акциите, който си обяснявам с финансовата криза, а не с лошото представяне на Софарма
                            Цената на капитала е цена на цялостното финансиране (не само дългово). В момента обаче капиталовите пазари са затворени и фирмата едва ли може да се финансира по друг начин освен с кредити и облигации.
                            Освен това какви лихви ще плащат има значение за печалбата на фирмата. Вижда се ясна тенденция на намаляване на маржина през последните няколко тримесечия, така че по-високите лихви просто допринасят допълнително за по-ниска профитабилност измерена чрез чистата печалба.
                            спор няма
                            затова и питах в началото дали очакваш фалит риторично
                            Не е съвет за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wannarock
                              стигнахме до извода, че няма да има проблем с рефинансирането на дълга и вероятно може да има известно покачване на цената
                              аз може би греша, но обикновено смятам средната цена на целия капитал, а не само на дълга
                              wacc ще се покачи евентуално, но не чак толкова, че да е толкова голям проблем
                              а и маржините на компанията могат да го понесат
                              рискове има - за мен като много малък и незначителен акционер са в спада цените на акциите, който си обяснявам с финансовата криза, а не с лошото представяне на Софарма
                              Цената на капитала е цена на цялостното финансиране (не само дългово). В момента обаче капиталовите пазари са затворени и фирмата едва ли може да се финансира по друг начин освен с кредити и облигации.
                              Освен това какви лихви ще плащат има значение за печалбата на фирмата. Вижда се ясна тенденция на намаляване на маржина през последните няколко тримесечия, така че по-високите лихви просто допринасят допълнително за по-ниска профитабилност измерена чрез чистата печалба.

                              Коментар


                              • mnogo ot komentatorite tuk pishat uj dostoverni danni bez da imat i nai-malka predstava za tova
                                predhodnite postove sa dokazatelstvo za tova
                                g-n Donev e posochil tochno neshtata v komentara si, ne se samniavaite v tova
                                mislia, che ne e umestno diskusiata da se vodi s podigravatelen ton, kakto sega se poluchava
                                mnogo ot vas ako sa rabotili v banka do momenta sa bili na front ofisa ili sa razdavali potrebitelski krediti do 20 000lv
                                uspeh

                                Коментар

                                Working...
                                X