IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е, недей да те мързи сега точно. Ще вземат да съкратят още някой като Equity без наша помощ и като тръгне към 5-те лева (което не препоръчвам да стане веднага, че пари няма) :-) ше съжаляваш за това, че проспиваш историческите моменти. А ти си ни научил, че историята учителка на народите :-)

    Коментар


    • Никой - аналгинът, който аз дъвча, пък съвсем на далавера - подарък ми от г-н Донев... ;-)
      Доби - просто временно домързя ме да пиша туканка...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • EquityPrivate, за да не пишем повече глупости - кажи, без да е препоръка, кои са най-могъщите акции и компании на БФБ, за да сме сигурни в твоята безпристрастност.

        Императоре, къде си се загубил?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от EquityPrivate
          Първоначално изпратено от Nikola
          Браво Доби. Хвана го. Кура беше тъговски представител на Софарма. По цял ден въртеше геврека из София с баничарката. Господин Донев, обаче го уволни за далавери с анагин. От тогава всеки ден пише "негативни" и напълно "неверни" неща за могъщата акция.
          Snabdiavah aptekite s lekarstva. Biah neshto kato domakin, no iskah da sam goliam igrach na pazara s medikamenti i pochnah da krada kashonite s analgin. Po edno vreme tolkova mnogo biah otkradnal, che tova udari COGS na Sopharma i EBITDA im padna. Togava me hvanaha - tukmo biah rezprodal niakolko kashona analgin na bezcenica v sofiiskite apteki i vecherta praznuvah v Sin City, kogato mi vzeha kliuchovete na banicharkata i dalaverata sekna.

          Dobi i malkata sestra, osaznaite se!


          потвърждавам това с кашоните, аз тогава купих няколко блистера на 25% от реалната цена и в аптеката ми казаха, че е от един бивш служител на Софарма, затова е толкова евтино

          Коментар


          • Я - не знаех, че Приватов работил в Софарма...

            Гледам още ме цитирате, макар да не пиша напоследък във форумът... :-))
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola
              Браво Доби. Хвана го. Кура беше тъговски представител на Софарма. По цял ден въртеше геврека из София с баничарката. Господин Донев, обаче го уволни за далавери с анагин. От тогава всеки ден пише "негативни" и напълно "неверни" неща за могъщата акция.
              Snabdiavah aptekite s lekarstva. Biah neshto kato domakin, no iskah da sam goliam igrach na pazara s medikamenti i pochnah da krada kashonite s analgin. Po edno vreme tolkova mnogo biah otkradnal, che tova udari COGS na Sopharma i EBITDA im padna. Togava me hvanaha - tukmo biah rezprodal niakolko kashona analgin na bezcenica v sofiiskite apteki i vecherta praznuvah v Sin City, kogato mi vzeha kliuchovete na banicharkata i dalaverata sekna.

              Dobi i malkata sestra, osaznaite se!

              Коментар


              • Само глупости се пишат в тази тема.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • И аз, сестро, но си запазвам правото да пиша, че не съм съгласен.

                  Nikola, това за баничарката ме разсмя от сърце. Знаех си, че Приватов не може да шофира :-) могъщо. Но виж колко могъщи предприятия има на БФБ, все ще се намери едно по-добро за шорт :-)

                  Коментар


                  • нищо повече няма да коментирам за Приватов
                    а пазара ще покаже кое колко струва

                    Коментар


                    • Браво Доби. Хвана го. Кура беше тъговски представител на Софарма. По цял ден въртеше геврека из София с баничарката. Господин Донев, обаче го уволни за далавери с анагин. От тогава всеки ден пише "негативни" и напълно "неверни" неща за могъщата акция.

                      Коментар


                      • EP, чак сега ми се изясни - толкова детайлно неверие може да има само бивш служител. Това е фиксация, казват психиатрите, които познавам. Следващите крачки EBITDA с калкулатор не можеш да измериш :-) и не ти ги пожелавам.
                        Добре, че ни предупреди. Като миноритар бих имал повече претенции към други мажоритари - ако искаш да ги изброя - Банев, Гергов, В.Захариев - особено в кремиковската му роля, Ал. Томов, даже сега бих се позамислил и за Албена. И само като се замисля Донев ми се вижда ангел небесен. Още повече, че като гледам колко усилия се хвърлят да се разкъндардисат хората да инвестират тук, какво мислиш си мисля?

                        Всъщност, я давайте - тук добрите новини се отразяват на цената в посока надолу, а като гледам като направиш анализ как ще се скофти и се качва! Като паун :-) така ли беше?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                          Първоначално изпратено от малката сестра
                          не те разбрах
                          какво разбираш под това - много го разводниха?
                          Predpolagam ima predvid, che Sopharma AD e pechelivsha compania s EBITDA margin okolo 25%, a listvanata grupa (SFARM) pri consolidaciata e s EBITDA margin 10%. Tova oznachava, che niakoia ot dushternite compania oshte na EBITDA nivo e s negativni rezultati i e normalno edin investitor da se pointeresuva dali takiva companii imat miasto v grupata i zashto.
                          вярно е. За този феномен още г-ца Макгърч беше споменала, когато сподели, че излязла от тук, кой разбрал-разбрал. Даже според нея, нямало и 10% на консолидация.
                          Няма ззащо да скачате като петлета, Еquity ви каза един верен факт, всеки може да го провери.
                          А какво би означавало за мен този факт - ами ако бях акционерка, нямаше да съм доволна. Щях дори да имам някои съмнения и в другия широкотиражиран а и приеман без съмнение факт - че мажоритарят се грижи за миноритаря.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от малката сестра
                            разбира се, че мисля и за тези фактори, които си изложил тук
                            иначе нямаше да давам парите си за акции
                            поне не от 1998г досега
                            би било добре според мен да си пишеш мнението, но не като от последна инстанция
                            не е ли така?
                            Az pisha mnenieto si taka kakto az go vijdam. Ne znam zashto niakoi tova gi obijda, drazni i im prechi. Kakto i da e, tova sa si tehni problemi, te triabva da si gi reshavat.

                            Коментар


                            • разбира се, че мисля и за тези фактори, които си изложил тук
                              иначе нямаше да давам парите си за акции
                              поне не от 1998г досега
                              би било добре според мен да си пишеш мнението, но не като от последна инстанция
                              не е ли така?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от малката сестра
                                донев няма да даде пари на вятъра за нови придобивки
                                предполагам, че има известен риск и е необходимо време те да заработят добре
                                но пърн оотрицание тук не еуместно
                                донев се е доказал като лоялен към малките акционери, за разлика от много други - вкрючително и където Приватов има акции
                                това е мое мнение и не се старай да ме оборваш
                                знам че си работил там и ми е чудно защо толкова упорито пишеш в негативен тон
                                а в други теми не се изказваш така
                                навремето императора пишеше с такива нотки, но беше отхвърлен тотално
                                ти пишеш с повече твои конкретни мисли, но защо толкова упорито хвърляш кал
                                E, hubavo shtom vsichko znaesh...
                                Ama nali znaesh, che tuk sa i tvoite pari, taka che shte e po-dobre da se zapitvash dali niakoi pridobivki imat strategicheski smisal i kato vidish, che sa v tvoi finansov ushtyrb, da predpriemesh suotvetnite deistvia. Ne stava vupros samo za SFARM, a vuobshte za companiite kadeto imash akcii. I sa nauchete da ne viarvate bezrezervno na majoritarite. Tiahnite interesi ne vinagi sa sushtite kato vashite!

                                Коментар

                                Working...
                                X