IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate
    Първоначално изпратено от Optic
    Първоначално изпратено от Alee
    EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
    Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
    Да, това стана малко като продаването на късо на банкови акции от хедж фондове. Банките отписват активи за милиарди евро, а после хедж фондовете били виновни за падането на цените на акциите им на борсите.
    Аз не се опитвам да свалям никаква цена. Това, което съм дал е моето виждане по въпроса и съм се обосновал защо мисля така. Това все пак е форум и ще се радвам да чуя противоположно обосновано мнение - примерно защо акциите сега били евтини и трябвало да струват 5.00лв.
    Лошото е че никой не говори с цифри, а само абстрактно кой колко фабрики имал и какво продуктово портфолио. А дали тези фабрики генерират някаква добра профитабилност и възвращаемост никой не гледа.
    Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.
    този път може косвено и ти да си виновен, а не само Ниа Забравил си /може да не е неумишлено ,/ или си пропуснал да заснемеш претовареният камион на Фармата на изхода от портала.
    /Шегувам се есте., тя е ясна куре, че сега активите са подложени не само на физическа но и на вид "психологическа" обезценка, както е модерно да се казва - "меко приземяване" , но не се вързвай прекалено много на инвестиралите, нужна им е и надежда, за да не корозира и здравето човешко - без да представлява препоръка, разбира се !/
    Успехи на източния фронт !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът
      Първоначално изпратено от EquityPrivate
      Първоначално изпратено от Императорът
      Софарма и Медика яко вървят нагоре.
      Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
      Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

      http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=202

      Надолу?
      Говоря за средносрочния тренд. Това че днес при оборот от 27лв. (!!!) са малко нагоре не е показателно. Погледни от къде паднаха. За това говоря аз, а не че днес са с 5 стотинки по-скъпи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
        Първоначално изпратено от Императорът
        Софарма и Медика яко вървят нагоре.
        Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
        Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

        http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=202

        Надолу?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Optic
          Първоначално изпратено от Alee
          EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
          Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
          Да, това стана малко като продаването на късо на банкови акции от хедж фондове. Банките отписват активи за милиарди евро, а после хедж фондовете били виновни за падането на цените на акциите им на борсите.
          Аз не се опитвам да свалям никаква цена. Това, което съм дал е моето виждане по въпроса и съм се обосновал защо мисля така. Това все пак е форум и ще се радвам да чуя противоположно обосновано мнение - примерно защо акциите сега били евтини и трябвало да струват 5.00лв.
          Лошото е че никой не говори с цифри, а само абстрактно кой колко фабрики имал и какво продуктово портфолио. А дали тези фабрики генерират някаква добра профитабилност и възвращаемост никой не гледа.
          Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alee
            EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
            Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
            "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

            Коментар


            • EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

              Коментар


              • Лавена АД отписва вземане на стойност 1,13 млн. лв. поради заличаване на длъжника Марбелли Корпорейшън от търговския регистър на Сейшелските острови, съобщиха от компанията чрез БФБ-София. Лавена АД не разполага с данни за правоприемници на заличеното дружество - длъжник, към който би могла да насочи претенциите си.

                http://www.investor.bg/?cat=5&id=76951

                8-)
                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Софарма и Медика яко вървят нагоре.
                  Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
                  Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

                  Коментар


                  • Софармата има доста трески за дялане .....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Nikola
                      Куре надавам се да си усетил че това беше сърказъм.

                      Ако не ме мързеше да гледам може би щях да пейстна снимка на EBITDA margin към EV/EBITDA регресия на пиър групата, за да видим къде трябва да трейдва Софармата спрямо маржовете си.
                      На около 5.0-6.0х ЕБИТДА 2009. А като гледам, тя няма да повече от 55-57млн. лв в добрия случай - 0.82лв до 1.33лв на акция.
                      Интересно ще е дали Грамърси ще излезнат на такава цена. Това ще покаже реално накъде отиват нещата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        Първоначално изпратено от Nikola
                        Куре надавам се да си усетил че това беше сърказъм.

                        Ако не ме мързеше да гледам може би щях да пейстна снимка на EBITDA margin към EV/EBITDA регресия на пиър групата, за да видим къде трябва да трейдва Софармата спрямо маржовете си.
                        Момко - докато ти сарказираш - Софарма и Медика яко вървят нагоре. Сарказирвай си, щом те кефи, ний с моя млада и хубава колежда си пазаруваме... ;-)
                        Охх. Успокоих се. Щом ипето и хубавата, малада колежка пазаруват - всичко е наред.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola
                          Куре надавам се да си усетил че това беше сърказъм.

                          Ако не ме мързеше да гледам може би щях да пейстна снимка на EBITDA margin към EV/EBITDA регресия на пиър групата, за да видим къде трябва да трейдва Софармата спрямо маржовете си.
                          Момко - докато ти сарказираш - Софарма и Медика яко вървят нагоре. Сарказирвай си, щом те кефи, ний с моя млада и хубава колежда си пазаруваме... ;-)
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Куре надавам се да си усетил че това беше сърказъм.

                            Ако не ме мързеше да гледам може би щях да пейстна снимка на EBITDA margin към EV/EBITDA регресия на пиър групата, за да видим къде трябва да трейдва Софармата спрямо маржовете си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nikola
                              Куре, нещо си се объркал. Нима искаш да кажеш, че могъщите инвестиции направени от могъщата фабрика през последните години добавят едва 10.8% към консолидираната EBITDA на групата? :shock:

                              Това не може да е вярно! Една могъща фабрика може да прави само могъщи инвестици и поддържа само могъщи маржини! Къде е могъщото Импе да опровергае това недоразумение във формата на "цветни графики"! Само заювци има в тази тема!

                              I will get my coat...
                              Не, просто инвестициите не са били в такива активи, които да допринесят за висока доходност под формата на ЕБИТДА, а в такива които сигурно са с висок оборот и ниска доходност.
                              Да, но при генеричните компании оборота е второстепеннен що се отнася до тяхната оценка. Ако имаш оборот 100 и ЕБИТДА 8 няма да струваш повече от фирмата с оборот 60 и ЕБИТДА 12.

                              Коментар


                              • Куре, нещо си се объркал. Нима искаш да кажеш, че могъщите инвестиции направени от могъщата фабрика през последните години добавят едва 10.8% към консолидираната EBITDA на групата? :shock:

                                Това не може да е вярно! Една могъща фабрика може да прави само могъщи инвестици и поддържа само могъщи маржини! Къде е могъщото Импе да опровергае това недоразумение във формата на "цветни графики"! Само заювци има в тази тема!

                                I will get my coat...

                                Коментар

                                Working...
                                X