IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е истина какви легенди се разхождат във форума. Говорят от името на Тева, LBO-ове правят.....
    ЕР, акционерите в Софарма и мажоритарните, и миноритарните (сред които и аз) вервам не сме си и помисляли, че ще имаме щастието да ни изкупиш акциите под номинал, спри се малко бе, човек :-) Разбирам, че ако има нещо по-важно от твоето его, да ходи да се застреля, ама искам да живея още...

    Коментар


    • най-вероятно от срам не смее да се покаже във форума
      Не е съвет за покупко-продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola
        За провала на LBO-то е виновна Nia!
        Не само! Нали щяхме да синдикираме екуйти и на бате Младен, а той в последния момент се дръпна.

        Коментар


        • За провала на LBO-то е виновна Nia!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate
            Първоначално изпратено от Nikola
            Мерси куре. Дали могъщата фабрика няма да влезне в полезрението на на някой според теб?
            Няколко прайвет екуйти фирми бяха заинтересовани и още са, но на добра цена.
            Иначе от стратегическите инвеститори - Stada и Teva, но те сега могат да си купят активите на Актавис и да загубят интерес.
            Не знам сега с това листване във Варшава какво ще стане с цената на акциите. Пък и г-н Донев е писал "който искал да излиза", което може да се разбира и като май може и да не са само Грамърси, а е възможно и някой от сегашните акционери да се възползва да продаде.
            Чудя се дали да не събера пари и да изкупя дела на Грамърси под номинал. Така ще им направя stop-loss на инвестицията, а и те ще могат да си кешират акциите.
            това нещо като LBO-то на као ли ще е
            Не е съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola
              Мерси куре. Дали могъщата фабрика няма да влезне в полезрението на на някой според теб?
              Няколко прайвет екуйти фирми бяха заинтересовани и още са, но на добра цена.
              Иначе от стратегическите инвеститори - Stada и Teva, но те сега могат да си купят активите на Актавис и да загубят интерес.
              Не знам сега с това листване във Варшава какво ще стане с цената на акциите. Пък и г-н Донев е писал "който искал да излиза", което може да се разбира и като май може и да не са само Грамърси, а е възможно и някой от сегашните акционери да се възползва да продаде.
              Чудя се дали да не събера пари и да изкупя дела на Грамърси под номинал. Така ще им направя stop-loss на инвестицията, а и те ще могат да си кешират акциите.

              Коментар


              • Мерси куре. Дали могъщата фабрика няма да влезне в полезрението на на някой според теб? То шитовете около могъщата фабрика може би плашат инвеститорите най-много.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola
                  Nachema и Herbacos Bofarma на какви EV/EBITDA минаха някой знае ли?
                  Въобще сектора е много интересен от към M&A страна.
                  Да, за Herbacos информацията не е публична, но маржът им през 2008 е бил около 30% върху оборот от 12млн. евро. Рекордати са ги купили на база резултатите от 2009 (примерно 14млн. евро оборот и 4.2млн. евро ЕБИТДА) като са платили 19млн. евро за фирмата.

                  Коментар


                  • Nachema и Herbacos Bofarma на какви EV/EBITDA минаха някой знае ли?
                    Въобще сектора е много интересен от към M&A страна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от никой.
                      този път послъга доста за 1998г
                      съгласен съм с колегата, че е по-добре да не си на мястот на г-н Донев
                      моите уважения към теб, но тук явно не си в час, когато сте вземали този урок
                      Умрял съм да ви лъжа - първата ми сделка е от ноември 98-а - шитнах 6 броя от Поморийско злато.

                      За Софарма - това ми е мнението - с кое в него съгласни не сте?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • този път послъга доста за 1998г
                        съгласен съм с колегата, че е по-добре да не си на мястот на г-н Донев
                        моите уважения към теб, но тук явно не си в час, когато сте вземали този урок

                        Коментар


                        • Импе, да ме прощаваш, знаеш че съм фен на твоите фундаментални анализи ама за всички акционери ще е най-добре да не си на нястото на г-н Донев

                          Сестро, ще я оценим позицията като се убедим, че се справя добре с продажбите и оптимизацията на оперативните и финансовите разходи през 2009

                          Коментар


                          • Благодаря на г-н Донев за включването - но и аз като него не смятам че балканфармовите фабрики са толкова значими - едно че Софарма чрез досегашните си дъщерни компании има крайно богат асортимент от продукция, много по-богат от Актависовата групировка, второ - заради терорът който упражнява така наречената "държава" над компанията ни. Знаем, че производителите са принуждавани да продават на крайно ниски цени и че държавните болници явно се вживяват в ролята на мангали от Столипиново и не плащат лекарствата, които им се доставят...
                            На мястото на г-н Донев щях да се ориентирам 100% към износ - явно туканка нормален бизнес да се прави не може.

                            Сестров - на борсата съм от 1998 година - това че не съм присъствъл в този форум не означава нищо.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • дали ще се оцени позицията сред масово сриващи се бизнеси?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от малката сестра
                                другия вариант е да се вземе максимален дял от Актавис България при процеса на продажба и смяна на собственика
                                това ще е най-евтино и нискорисково за момента
                                в дългосрочен план нищо не може да се каже - на къде ще се развият събитията
                                ако се започне с придобиване на Актавис България възникват много неизвестни - поне относно бъдещето на съдружника, при евентуален негов срив????? да не се построи същата схема както в момента е построил Тор с Актавис
                                но т
                                ук темата тръгна в положителна посока, за което поздравявам всички

                                Аз също , още повече възможноста Софарма да придобие точно определен дял от
                                произвоството на Актавис е наистина перспективен ,даже много на пазарните сегменти на които работят и тогава вече би се получил силен регионален играч какъвто Донев е заявявал ,че иска да бъде...

                                Коментар

                                Working...
                                X