IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Private, аз предлагам да не се лигавиш повече тука и да играеш остро и твърдо като педложиш ребром на Донев да избира

    (1) да приеме теб като инвестиционен консултант и предлаганата от теб схема за придобиване на Актавис с включване на Адвент или няма значение какво друго, важното е да изкараш некой лев

    (2) заплашваш, че ще продължиш да критикуваш Спфарма по анонимните форуми с двоен интензитет докато я съсипеш напълно и провалиш планираното I(S)PO във Варшава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechka 429
      Първоначално изпратено от EquityPrivate
      Първоначално изпратено от Nikola
      Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

      Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
      Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
      Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
      Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.
      ха хах ха
      неминуемо.
      Няма ли да има спирачка, бе.., докога ще се пързаляме, хахаха
      Не е съвет за покупко-продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
        Първоначално изпратено от Nikola
        Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

        Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
        Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
        Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
        Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.
        ха хах ха
        неминуемо.
        Няма ли да има спирачка, бе.., докога ще се пързаляме, хахаха

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola
          Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

          Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.
          Много CEO-та на БФБ си купуват акции от компаниите. И Бобоков си беше купил Монбат на 10пв. А г-н Донев си спомням, че беше купувал от Софарма пак в началото на миналата година (сигурно на около 8лв).
          Според мен търсения ефект е следния: далеч съм от мисълта, че тези хора не са наясно на къде върви курса на акциите на водената от тях компания. По-скоро се опитват да омекотят удара. Плащат някаква символична сума 20,000 - 30,000лв за акции и после навсякъде се пише как мениджмънта вярва в компанията, смята я за недооценена и купува акции.
          Та сега предполагам ще се случи това, което се случи и преди като беше купувал - пак надолу.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola
            Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

            Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.

            E.. средната му цена е 1.86, не е чак толкова зле като за толкова зает човек. :-)

            Коментар


            • Господин Огнян Донев си е "натоварил" 100 бройки на 2.114...

              Заки, ни ти е много ясна концепцията на инвестирането. Едно е да продадеш на 8 и да купиш на 3 след, което да падне на 2 лева, а съвсем друго е от 8 до 2 да гледаш ski slope.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Nikola
                Вместо да храните EП, му благодарете защото при Софармата много добре хвана нещата. Ако някой го е послушал бая пари е могъл да спести.
                Ти пък сега. Ако беше слушал кура, щеше да си купил още на 3 и нещо. Благодарностите щяха са звучни.

                Коментар


                • Защо искате да ми пречите да съм глупав, това има своето очарование сред дамите :-)
                  Аз от два дни не съм го хранил ЕР :-), но гледам нещо се ожесточил - първо обясни на г-н Донев как да инвестира, после реши да рути цената, после тръгна да търси хедж-фондове по всички земни кълбета...
                  Спокойно, ще се вдигне акцията, по-кротко...

                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola
                    Вместо да храните EП, му благодарете защото при Софармата много добре хвана нещата. Ако някой го е послушал бая пари е могъл да спести.
                    Вярно.
                    "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Longin
                      Първоначално изпратено от prolet
                      Ако аз знам преди вас /фигуративно казано/ ,че Софарма по някаква причина ще загуби GMP лиценза си или и се отрязва достъпа до руския пазар или се забранява употребата на метамизол /аналгин/ ще избягам като дявол от тамян от тази акция на всякаква цена и обратното ,ако преди вас науча че предстои да се подпише договор с Байер Л. в новия могъщ завод да се произвежда аспирин със същото име за нуждите на региона/Дупница преди много години имаше такъв договор/ или примерно някой от препаратите на фирмата е включен в някаква световна програма против рака,тютюнопушенето или нещо от този сорт ще купувам до дупка и с пари назаем по цени много по високи от това което показва рентабилността в момента.
                      а пазара като не те последва - точно за случаи като този твоя се отнася и следния сценарий :

                      Уорън Бъфет: "С вътрешна информация и един милион долара можете да фалирате за една година."
                      много си прав,но Стойков е казал _кой играе пичели...Поне рискът е оправдан

                      Коментар


                      • Вместо да храните EП, му благодарете защото при Софармата много добре хвана нещата. Ако някой го е послушал бая пари е могъл да спести.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prolet
                          Ако аз знам преди вас /фигуративно казано/ ,че Софарма по някаква причина ще загуби GMP лиценза си или и се отрязва достъпа до руския пазар или се забранява употребата на метамизол /аналгин/ ще избягам като дявол от тамян от тази акция на всякаква цена и обратното ,ако преди вас науча че предстои да се подпише договор с Байер Л. в новия могъщ завод да се произвежда аспирин със същото име за нуждите на региона/Дупница преди много години имаше такъв договор/ или примерно някой от препаратите на фирмата е включен в някаква световна програма против рака,тютюнопушенето или нещо от този сорт ще купувам до дупка и с пари назаем по цени много по високи от това което показва рентабилността в момента.
                          а пазара като не те последва - точно за случаи като този твоя се отнася и следния сценарий :

                          Уорън Бъфет: "С вътрешна информация и един милион долара можете да фалирате за една година."
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от skorpion
                            Първоначално изпратено от EquityPrivate

                            Ne razbiram, zashto shte e smeshno? Na 4lv, akciata shte si turguva s peer grupata, kadeto i triabva da bude.
                            Equity, не някой, а ти споменаваше преди да падне на 4, че така трябва. Останалото, което виждам сега във форума е МАНИПУЛАЦИЯ.
                            Това пък защо???
                            Иначе да, при определени резултати изкарани от Софарма през годината и аз смятах, че ще направят над 50млн. лв ЕБИТДА за генеричната компания, а те направиха само 40млн. лв. Тогава си е търгувала с пиър групата според това, което сме знаели.
                            А "манипулацията" по-долу е при вече ясни годишни резултати колко е трябвало да и е цената. Както виждаш дори и аз през годината съм я надценявал, но такива работи можем да ги видим само ретроспективно.

                            Коментар


                            • аз на Бъфет съвети не мога да давам
                              на г-н Донев също

                              но тук набюдавам сериозна вербална кампания
                              алтроисти от всички страни съединявайте се
                              Не е съвет за покупко-продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от EquityPrivate

                                Ne razbiram, zashto shte e smeshno? Na 4lv, akciata shte si turguva s peer grupata, kadeto i triabva da bude.
                                Equity, не някой, а ти споменаваше преди да падне на 4, че така трябва. Останалото, което виждам сега във форума е МАНИПУЛАЦИЯ.

                                Коментар

                                Working...
                                X