IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prolet
    ЕП,колкото си прав ,толкова и не си прав.Твойте анализи /които наистина са добри/и отчетите показват моментната снимка на нещата и реалната цена на акциите към този момент.Покупко _ продажбата на акции предполага някакви бъдещи очаквания .
    Ако аз знам преди вас /фигуративно казано/ ,че Софарма по някаква причина ще загуби GMP лиценза си или и се отрязва достъпа до руския пазар или се забранява употребата на метамизол /аналгин/ ще избягам като дявол от тамян от тази акция на всякаква цена и обратното ,ако преди вас науча че предстои да се подпише договор с Байер Л. в новия могъщ завод да се произвежда аспирин със същото име за нуждите на региона/Дупница преди много години имаше такъв договор/ или примерно някой от препаратите на фирмата е включен в някаква световна програма против рака,тютюнопушенето или нещо от този сорт ще купувам до дупка и с пари назаем по цени много по високи от това което показва рентабилността в момента.

    В този смисъл се дразня ,че с определени манипулативни ,изопачени и силно преувеличени информации непрекъснато се спекулира в този форум с цел да се надуват цените.Това се прави тенденциозно от няколко участника по едни или други причини не без знанието и подкрепата ,според мен на мажоритарите.
    Точно! Бъдещите финансови резултати никой не ги знае и можеме само да предполагаме в какъв рейндж ще са според предварително зададени параметри.
    Тук всеки си има свое виждане. Едни мислят, че профитабилноста ще расте поради фактов Х, други пък че ще пада поради фактор У. И така едните купуват, а другите продават. Нормално, за това е борсата.
    Целта на упражнението по-долу беше друга - да покаже с вече РЕАЛНИТЕ резултати за 2008 на каква цена е трябвало да търгува акцията през изминалата година. Затова съм използвал и по-високите мултипликатори, които тогава бяха актуални, а не сегашните по-ниски.
    С това исках да покажа как неправилно хората смятаха през 2008, че Софарма е подценена. Напротив, била е страшно надценена и това мнение съм застъпвал през цялата година. Просто беше ясно какви ще са приблизителните резултати на фирмата и всичко сочеше към много по-ниска цена от тогавашната пазарна.

    Коментар


    • Лошото е че никой не говори с цифри, а само абстрактно кой колко фабрики имал и какво продуктово портфолио. А дали тези фабрики генерират някаква добра профитабилност и възвращаемост никой не гледа.
      Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.[/quote]

      ЕП,колкото си прав ,толкова и не си прав.Твойте анализи /които наистина са добри/и отчетите показват моментната снимка на нещата и реалната цена на акциите към този момент.Покупко _ продажбата на акции предполага някакви бъдещи очаквания .
      Ако аз знам преди вас /фигуративно казано/ ,че Софарма по някаква причина ще загуби GMP лиценза си или и се отрязва достъпа до руския пазар или се забранява употребата на метамизол /аналгин/ ще избягам като дявол от тамян от тази акция на всякаква цена и обратното ,ако преди вас науча че предстои да се подпише договор с Байер Л. в новия могъщ завод да се произвежда аспирин със същото име за нуждите на региона/Дупница преди много години имаше такъв договор/ или примерно някой от препаратите на фирмата е включен в някаква световна програма против рака,тютюнопушенето или нещо от този сорт ще купувам до дупка и с пари назаем по цени много по високи от това което показва рентабилността в момента.

      В този смисъл се дразня ,че с определени манипулативни ,изопачени и силно преувеличени информации непрекъснато се спекулира в този форум с цел да се надуват цените.Това се прави тенденциозно от няколко участника по едни или други причини не без знанието и подкрепата ,според мен на мажоритарите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Optic
        Бъфет го удари в земята всеки, който не е бил на дълги позиции последната година Добре (за него), че стана президентски съветник и правителство му спаси задника с bail-out-a...
        Сори човече ама голяма глупост си написал.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът

          ....отчетът отразява миналото на компанията, а ти, пазарувайки, инвестираш в бъдещето и?
          Абсолютизираш цифрите и това ти е слабостта, а аз понякога ги подценявам и това е моята - ако си направим общ клонинг, ще удари той и чичо ни Уорън в земята ;-)
          Да, де, аз за това дадох пример с финансовите резултати на фирмата за 2008 и направих изчисление колко трябва да е струвала миналата година при тези финансови параметри.
          Нека не забравяме, че тогава цената беше над 4.00лв и на някои им се виждаше евтино. А виждаш, че фирмата е трябвало да струва под 2.00лв според оценка на аналогичните компании.
          Тази година не очаквам изненади от Софарма. Напротив, годината е трудна и ще им е сигурно още по-трудно да достигнат профитабилноста от миналата година. За капак на всичко и мултипликаторите са паднали на по-ниски стойности.

          Коментар


          • Оран Гутан, има някои позиции, по които това е точно така, както пишеш. Но тази не е сред тях.
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate
              Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.
              След като никой не ги чете тия отчети, следователно те не са ключа към цената на акцията, следователно няма нужда да се четат, защото така или иначе те не са ключа към цената на акцията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Optic
                Първоначално изпратено от Императорът
                Абсолютизираш цифрите и това ти е слабостта, а аз понякога ги подценявам и това е моята - ако си направим общ клонинг, ще удари той и чичо ни Уорън в земята ;-)
                Бъфет го удари в земята всеки, който не е бил на дълги позиции последната година Добре (за него), че стана президентски съветник и правителство му спаси задника с bail-out-a...
                Бе то Уорън от 30 години все някой го удря в земята... ама кой най-богатият човек на светът, а удрялите го в - кой ги е чувал въобще, ърм? ;-)
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Абсолютизираш цифрите и това ти е слабостта, а аз понякога ги подценявам и това е моята - ако си направим общ клонинг, ще удари той и чичо ни Уорън в земята ;-)
                  Бъфет го удари в земята всеки, който не е бил на дълги позиции последната година Добре (за него), че стана президентски съветник и правителство му спаси задника с bail-out-a...
                  "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                  Коментар


                  • Ми опитайте, ама тези опити са съпроводени с болка за единия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                      Първоначално изпратено от Императорът
                      Първоначално изпратено от EquityPrivate
                      Първоначално изпратено от Императорът
                      Софарма и Медика яко вървят нагоре.
                      Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
                      Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

                      http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=202

                      Надолу?
                      Говоря за средносрочния тренд. Това че днес при оборот от 27лв. (!!!) са малко нагоре не е показателно. Погледни от къде паднаха. За това говоря аз, а не че днес са с 5 стотинки по-скъпи.
                      Фабриката за която говорим е ежедневно нагоре от няколко дена... то е ясно, че паднали от по-високо, но може би сега направихме рикошет в дъно и Яхо-о-о... ;-)

                      А отчетите гледаме - ама нали знаеш, че отчетът отразява миналото на компанията, а ти, пазарувайки, инвестираш в бъдещето и?
                      Абсолютизираш цифрите и това ти е слабостта, а аз понякога ги подценявам и това е моята - ако си направим общ клонинг, ще удари той и чичо ни Уорън в земята ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                        Първоначално изпратено от Optic
                        Първоначално изпратено от Alee
                        EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
                        Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
                        Да, това стана малко като продаването на късо на банкови акции от хедж фондове. Банките отписват активи за милиарди евро, а после хедж фондовете били виновни за падането на цените на акциите им на борсите.
                        Аз не се опитвам да свалям никаква цена. Това, което съм дал е моето виждане по въпроса и съм се обосновал защо мисля така. Това все пак е форум и ще се радвам да чуя противоположно обосновано мнение - примерно защо акциите сега били евтини и трябвало да струват 5.00лв.
                        Лошото е че никой не говори с цифри, а само абстрактно кой колко фабрики имал и какво продуктово портфолио. А дали тези фабрики генерират някаква добра профитабилност и възвращаемост никой не гледа.
                        Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.
                        този път може косвено и ти да си виновен, а не само Ниа Забравил си /може да не е неумишлено ,/ или си пропуснал да заснемеш претовареният камион на Фармата на изхода от портала.
                        /Шегувам се есте., тя е ясна куре, че сега активите са подложени не само на физическа но и на вид "психологическа" обезценка, както е модерно да се казва - "меко приземяване" , но не се вързвай прекалено много на инвестиралите, нужна им е и надежда, за да не корозира и здравето човешко - без да представлява препоръка, разбира се !/
                        Успехи на източния фронт !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът
                          Първоначално изпратено от EquityPrivate
                          Първоначално изпратено от Императорът
                          Софарма и Медика яко вървят нагоре.
                          Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
                          Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

                          http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=202

                          Надолу?
                          Говоря за средносрочния тренд. Това че днес при оборот от 27лв. (!!!) са малко нагоре не е показателно. Погледни от къде паднаха. За това говоря аз, а не че днес са с 5 стотинки по-скъпи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                            Първоначално изпратено от Императорът
                            Софарма и Медика яко вървят нагоре.
                            Импе, ако става въпрос за цената на акциите, объркал си посоката. Яко вървят надолу.
                            Всъщност и по профитабилност вървят надолу, та не знам за кое точно си имал предвид, че вървят яко нагоре.

                            http://kompanii.investor.bg/?cat=10&cid=202

                            Надолу?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Optic
                              Първоначално изпратено от Alee
                              EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
                              Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
                              Да, това стана малко като продаването на късо на банкови акции от хедж фондове. Банките отписват активи за милиарди евро, а после хедж фондовете били виновни за падането на цените на акциите им на борсите.
                              Аз не се опитвам да свалям никаква цена. Това, което съм дал е моето виждане по въпроса и съм се обосновал защо мисля така. Това все пак е форум и ще се радвам да чуя противоположно обосновано мнение - примерно защо акциите сега били евтини и трябвало да струват 5.00лв.
                              Лошото е че никой не говори с цифри, а само абстрактно кой колко фабрики имал и какво продуктово портфолио. А дали тези фабрики генерират някаква добра профитабилност и възвращаемост никой не гледа.
                              Имам чувството че почти никой не гледа отчетите на фирмите. А ключа към цената на акцията им до голяма степен е там.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee
                                EP, като гледам що нещо изписа за последната една година, шапка ще ти сваля за вложените усилия, ако наистина свалиш акцията под 50 ст. Дано и в другите си дела да си така успешен.
                                Това го кажи по-добре на Донев, не от EP зависят резултатите на дружеството.
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X