IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • О-ооооо,

    такива бройки продадеш ли трудно се пълнят!;-))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пепи
      abe ,

      к'ви са тея шницели, които прелитат?!;-))
      Можех да продам 30 к на 1,98, но ме достраша даже и тук че не мога да си ги купя обратно

      Коментар


      • abe ,

        к'ви са тея шницели, които прелитат?!;-))

        Коментар


        • Много вяла търгувия тук нещо ?

          Коментар


          • Голямо засмукване на тези нива..............

            и след това си знаете.............леко,леко нагоре!:-))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
              А това вече е интересно. :wink:
              Знае ли се кой е купувача на 100 к? Същия отминалата седмица?

              Коментар


              • А това вече е интересно. :wink:

                Коментар


                • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Първоначално изпратено от prodigal
                  EquityPrivate, прави впечатление че висиш много тука, като за незаинтересован де Я по-добре кажи C да го чакам ли на 5 или да прибирам?!
                  Ами моето мнение е да изчакаш. Гледам обявяват нова програма за изчистване на балансите на банките, а С ще е най-голям бенефициент от такова нещо, така че в понеделник сигурно ще е нагоре. Дали обаче до пет не мога да ти кажа. Имай си някакъв таргет и след това излизай.

                  П.п. По въпроса ти за Софарма - ако в БГ имаше нормални възможности за шортване, Софарма и банките щяха да са първите да продам на късо. При Софарма щеше да е по-лесно обаче. От 9.00лв та до 1.80лв всички в тази тема бяха убедени, че акцията ей сега ще се изстреля нагоре, защото е мн евтина!
                  Ти още ли си склонен да продаваш на късо?
                  МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът
                    Ъх, беше ясно, че експанзия за някое време ще спре...
                    Но кризи вечни няма.

                    Господин Донев много благороден, че няма да прогонва работници.
                    В Софарма много шуробаджанащина,много милиционер ,малко специалист-кой да изгонят по-напред?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal
                      EquityPrivate, прави впечатление че висиш много тука, като за незаинтересован де Я по-добре кажи C да го чакам ли на 5 или да прибирам?!
                      Ами моето мнение е да изчакаш. Гледам обявяват нова програма за изчистване на балансите на банките, а С ще е най-голям бенефициент от такова нещо, така че в понеделник сигурно ще е нагоре. Дали обаче до пет не мога да ти кажа. Имай си някакъв таргет и след това излизай.

                      П.п. По въпроса ти за Софарма - ако в БГ имаше нормални възможности за шортване, Софарма и банките щяха да са първите да продам на късо. При Софарма щеше да е по-лесно обаче. От 9.00лв та до 1.80лв всички в тази тема бяха убедени, че акцията ей сега ще се изстреля нагоре, защото е мн евтина!

                      Коментар


                      • Аз не се влияя от емоции и затова не ме притеснява, че на някой не му харесвало какво пиша за Софарма. Както често съм писал, за мен действията на фирмата са еталон за какво НЕ ТРЯБВА да се прави. Накупиха боклуците по Украйна и Сърбия, купиха на върха на пазара Момина Крепост и Медика, а последното им действие направо ме разби. Вместо да оптимизират разходите, а и тези за персонал са им доста високи, те обявявят че нямало да съкращават хора. Изненадан съм и от реакцията на тяхните акционери - г-н Донев бил много благороден! Ами то това, че на няколко стотин души ще им плащат заплата нали удря и по неговия джоб чрез цената на акцията, която пък е директно свързана с това колко профитабилна е компанията. Този акционер за капиталова печалба и дивидент ли си е вложил парите в Софарма или за да е благотворително дружество? Ето за това мн от инвеститорите на БФБ са малоумни. На нормална борса цената ще се вдигне при действие спомагащо за по-голяма профитабилност и ще се срине когато стане ясно, че мениджмънта не смята да прави кардинални промени (п.п. действа все едно кризата е лош сън, който ще изчезне).
                        EquityPrivate , ами ако няма нужда да бъдат съкратени..... при криза лекарства , алкохол , цигари , хазарт и др. са печеливш бизнес ..... и действително ли е , че не е на лична основа ... тук.
                        Нямам акции и не е препоръка....

                        Коментар


                        • EquityPrivate, прави впечатление че висиш много тука, като за незаинтересован де Я по-добре кажи C да го чакам ли на 5 или да прибирам?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dobi
                            Повечето хора тук обикновено не пишат това, което си мислят, правят и знаят,тези, които инвестират обикновено не са тотално малоумни. А такива силни емоции срещу просто се набиват на очи - успокой се и може някой да ти поверва повече :-)
                            Това не важи за БФБ. Голяма част от индивидуалните инвеститори и не малка от институционалните са напълно малоумни. Факт е че много малко хора правят финансов анализ на дружествата. Повечето инвестират емоционално и естествено изгарят. Не мисля, че ще ми опонираш, че цени от 9лв при тази позиция няма да видим още дълги години, освен ако не направят обратен сплит. Т.е. всеки слязнал тук през 2006 - 2007 е на загуба. Много са имали шанса да излезнат в началото на 2008, но мисълта за това как през 2007 са направили големи печалби и какви финансови специалитети са станали не им е дала и да си помислят да напускат позицията и да вземат да изпуснат големите пари.
                            Аз не се влияя от емоции и затова не ме притеснява, че на някой не му харесвало какво пиша за Софарма. Както често съм писал, за мен действията на фирмата са еталон за какво НЕ ТРЯБВА да се прави. Накупиха боклуците по Украйна и Сърбия, купиха на върха на пазара Момина Крепост и Медика, а последното им действие направо ме разби. Вместо да оптимизират разходите, а и тези за персонал са им доста високи, те обявявят че нямало да съкращават хора. Изненадан съм и от реакцията на тяхните акционери - г-н Донев бил много благороден! Ами то това, че на няколко стотин души ще им плащат заплата нали удря и по неговия джоб чрез цената на акцията, която пък е директно свързана с това колко профитабилна е компанията. Този акционер за капиталова печалба и дивидент ли си е вложил парите в Софарма или за да е благотворително дружество? Ето за това мн от инвеститорите на БФБ са малоумни. На нормална борса цената ще се вдигне при действие спомагащо за по-голяма профитабилност и ще се срине когато стане ясно, че мениджмънта не смята да прави кардинални промени (п.п. действа все едно кризата е лош сън, който ще изчезне).

                            Коментар


                            • Ъх, беше ясно, че експанзия за някое време ще спре...
                              Но кризи вечни няма.

                              Господин Донев много благороден, че няма да прогонва работници.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • ЕР, ти толкова усърдно се опитваш да не ме разбираш :-) Когато човек предлага не само факти, а предимно черни съмнения за бъдещето и освен това декларира че няма акции и тази компания не го интересува, просто убеждава останалите, че го всеки ден губи много време да се опитва да "отваря очите" на форума в посока да се разкарат от тази компания. Съответно има интерес да го прави и т.н.
                                Повечето хора тук обикновено не пишат това, което си мислят, правят и знаят,тези, които инвестират обикновено не са тотално малоумни. А такива силни емоции срещу просто се набиват на очи - успокой се и може някой да ти поверва повече :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X