IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вярно е, че цените са строго регулирани, сетихте се, колко време пиша. Болниците пари не връщат, но защо Софарма да не се разбира с ИАЛ?
    Иначе за Булгартабак си прав - за какво й е на Софарма две съсипани фабрики, особено едната в геройския Галевград, ще заприлича на мобилен оператор - пълно национално покритие във всяко село и на всеки покрив, хайде няма нужда...

    Коментар


    • Но да се върнем към темата за Актавис. Тук като цяло ще се съглася с Императора, че ако ще се придобива нещо, май е по-добре да е в чужбина. Едно че Софарма с ИАЛ тук не се разбират съвсем, второ ценовата политика в България е много рестриктивна, и трето Софарма + Актавис ще заприлича малко на Булгартабак, макар и не съвсем монополист.
      И четвърто, щом Данске могат да шортват лева, и Софарма може, като купува със скъпи левове обезценени сръбски активи
      Все пак ако отделните фабрики на Актавис ще се продават на парче, може и да има резон за някоя.
      Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

      Коментар


      • Е ако говорим по принцип за историята на създаване на Софарма трейдинг - чрез придобиване и сливане на 3-4 средни и малки дистрибутора, не е било съвсем доброволно. Дълг срещу собственост доколкото съм чувал.
        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hah
          Е аз го изтрих. Тъпо е, ако в историята има истина и се базикат с това. На всеки може да се случи малкия му бизнес да бъде погълнат от големите акули.
          Няма как такова нещо да стане в БГ, защото няма листвани дистрибутори. Та, няма как някой да ти погълне бизнеса освен ако ти не искаш да му го продадеш.
          Не мисля, че има истина в историята. Както е писал си е приказка.

          Коментар


          • Е аз го изтрих. Тъпо е, ако в историята има истина и се базикат с това. На всеки може да се случи малкия му бизнес да бъде погълнат от големите акули.
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hah
              Хаххаа, не в склад, а в аптека. Извинявам се, не разбирам за какво става дума. Но все пак ако са продали дистрибутора, може да са инвестирали парите в образование на момчето. Готина приказка...
              Да, но е сбъркал форума. Софарма Трейдинг не знам да е купувала дистрибутор.
              Но, да, хубава приказка. На някои хора само в това им остана да вярват.

              Коментар


              • амин ама да знаеш, че повечето пишещи тука са в бизнеса с приказките а не с акциите

                Коментар


                • отивам да си правя допълнителните уреди на колата - за налягане и температура на маслото
                  оставям бизнеса с акциите на вас

                  Коментар


                  • ехе, явно около Софарма приказки да искаш
                    за кметове, пъпки, куфарчета, синове, сестри и какво ли още не
                    Private, в приказния свят всичко е възможно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от никой.
                      не съм мислил
                      но давайте идеи, ще я направим заедно
                      но май ще е по-добре точно тези писания да ги махнем от тази тема и да си направим друга, само за приказките - ВЪОБЩЕ
                      а тук да продължим с изкупуването на Актавис
                      На мен пък ми стана интересно. Да не се окаже, че сина злобар е някой от форума?

                      Valuator: няма как да е в хедж фонд, нали е помагал на баща си в малкия дистрибуторски бизнес, сигурно и сега бачка в някой склад.

                      Коментар


                      • ако някой я знае да пише
                        стига с несериозните неща
                        посмяхме се малко
                        сега да продължим по темата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Valuator
                          за да е още по-интересно следващата приказка я кръсти "реванша на малкия син"
                          Няма ли да чуем и приказката "Червеното куфарче"?
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • не съм мислил
                            но давайте идеи, ще я направим заедно
                            но май ще е по-добре точно тези писания да ги махнем от тази тема и да си направим друга, само за приказките - ВЪОБЩЕ
                            а тук да продължим с изкупуването на Актавис

                            Коментар


                            • за да е още по-интересно следващата приказка я кръсти "реванша на малкия син" в нея ще сигурно ще се разказва как чрез сложни финансови операции митичен хедж фонд на граф Монте Куристо придобил (голям дял от) Софарма и възстановил световната фармацевтична правда

                              Коментар


                              • е всеки може да си напише заглавие
                                както му е интересно
                                ами свърши първия том на приказката
                                като купя втория ще го пусна и него
                                ама ви си продължавайте, не чакайте аз да пиша
                                и какво стана с Грамърси и бъдещите облигаци???

                                Коментар

                                Working...
                                X