IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate
    Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
    Първоначално изпратено от wannarock
    ех, този г-н Донев... не иска да слуша ЕР и това е
    Напротив. Слуша го. Виж, че ще оптимизират EBITDA мажа, което ще вдигне цената на компанията.
    Да, и аз това щях да кажа.
    А в този бизнес има придобиващи (консолидатори) и придобивани. Ако не купуваш, ще те купят.
    Но, сега като нямат пари, какво друго им остава освен да стоят и оптимизират разходи.
    ти използва маржа, за да акцентираш другаде (даже за маржа повече говори Никола)
    нали не си мислиш, че действията на Софарма се движат от писания по форумите
    Не е съвет за покупко-продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate
      Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
      Първоначално изпратено от wannarock
      ех, този г-н Донев... не иска да слуша ЕР и това е
      Напротив. Слуша го. Виж, че ще оптимизират EBITDA мажа, което ще вдигне цената на компанията.
      Да, и аз това щях да кажа.
      А в този бизнес има придобиващи (консолидатори) и придобивани. Ако не купуваш, ще те купят.
      Но, сега като нямат пари, какво друго им остава освен да стоят и оптимизират разходи.
      Писах ти във фейсбука не ми отговори.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
        Първоначално изпратено от wannarock
        ех, този г-н Донев... не иска да слуша ЕР и това е
        Напротив. Слуша го. Виж, че ще оптимизират EBITDA мажа, което ще вдигне цената на компанията.
        Да, и аз това щях да кажа.
        А в този бизнес има придобиващи (консолидатори) и придобивани. Ако не купуваш, ще те купят.
        Но, сега като нямат пари, какво друго им остава освен да стоят и оптимизират разходи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wannarock
          ех, този г-н Донев... не иска да слуша ЕР и това е
          Напротив. Слуша го. Виж, че ще оптимизират EBITDA мажа, което ще вдигне цената на компанията.

          Коментар


          • ех, този г-н Донев... не иска да слуша ЕР и това е
            Не е съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • "Софарма" ще свива разходите си без съкращения на персоналОт Дневник Последна промяна в 21:53 на 19 мар 2009
              "Софарма" ще се фокусира върху намаляването на разходите си, за да увеличи рентабилността си, и ще замрази временно плановете си за експанзия в Източна Европа. Това обяви изпълнителният директор на компанията Огнян Донев, цитиран от агенция Ройтерс. Причината е ясна - световната икономическа криза.
              "Целта ни за тази година е да запазим равнището на печалбата. Можем да го направим, като съкратим разходите си и забавим разширяването на дейността ни на външните пазари", заяви пред Ройтерс Донев.
              Печалбата на "Софарма" за 2008 г. намаля с 30% спрямо предходната година до 19.2 млн. лв., като основните фактори за по-слабия резултат бяха повишените разходи за труд и суровини, припомня агенцията. За първите два месеца на годината фармацевтичното предприятие реализира съответно 4% ръст на продажбите на годишна основа за януари и 9 на сто за февруари. За растеж на дружеството през 2009 г. ще се разчита на вътрешния пазар.
              По думите на Донев компанията, в която работят над 3400 души, не планира съкращения, но ще отложи плановете си за експанзия в Източна Европа и страните от Централна Азия, където изнася повече от половината от продукцията си. Миналата година "Софарма" придоби предприятия в Сърбия и Украйна. Наред с това българската компания учреди и смесено дружество в Полша, за което се планираше да започне производство. Сега обаче от ръководството на предприятието уточняват, че тези планове ще трябва да изчакат за след кризата.

              Коментар


              • Без лекарства не може, особено болната нация българска,

                така че Софарм ще расте и богатее...........хахахахааха...!:-)))

                Коментар


                • Абе , то е ясно , че никой не иска да излиза

                  при това повишаване употребата на лекарства в

                  световен мащаб, но някой хора търсят изява в темата за Софарм!;-))

                  Кой е луд да си продава акциите от перспективна компания с нарастващи приходи и то на тези нива ...хахахаха...!;-))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola
                    Първоначално изпратено от EquityPrivate
                    Едно е ясно обаче - някой иска да излиза.
                    Импето ли имаш в предвид? :shock: Едно негово излизане от Софармата ще бъде посрещнато много по-негативно от колкото, ако излензат Грамърси .

                    Valuator - никога не съм казвал, че някой хедж фонд ще излиза от която и да е позиция защото просто нямам на каква база да твърдя такова нещо.
                    Нанайци, момко. Дори бих купил още, ама то при тия цени какво по-напред човекът да си купи? Но една моя млада и красива колежда понеделник ще си напазарува, след като вече си има Медика. А тя има лека ръка, защото откак си купи акции от горепосочената, фабриката в Сандански дръпна с 30% нагоре, така че гответе за Яхо-о-о и по софармовската позиция... ;-)
                    В един момент мога да си взема още и аз...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • приказки от 1001 нощ с елементи на лични нападки
                      Не е съвет за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hah
                        Но да се върнем към темата за Актавис. Тук като цяло ще се съглася с Императора, че ако ще се придобива нещо, май е по-добре да е в чужбина. Едно че Софарма с ИАЛ тук не се разбират съвсем, второ ценовата политика в България е много рестриктивна, и трето Софарма + Актавис ще заприлича малко на Булгартабак, макар и не съвсем монополист.
                        И четвърто, щом Данске могат да шортват лева, и Софарма може, като купува със скъпи левове обезценени сръбски активи
                        Все пак ако отделните фабрики на Актавис ще се продават на парче, може и да има резон за някоя.
                        Ми да придобият Zdravlje в Сърбия тогава. И без това искат сръбския и македонския пазар.
                        Трябва да питам един бивш колега сега в Мерил Линч дали вече е излезнал информационния меморандум.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dobi
                          Никой, мноого интересно литературно произведение...
                          ЕР, какво работи/л баща ти и ти, ако не е тайна? Може и на лични
                          Това не е темата за дискусия. Тук си говорим за Софарма. Иначе би трябвало да е станало ясно, че не работя в дистрибуторска фирма.

                          Коментар


                          • Отдавна не бях чел кви ги дробите из форума бе пичове.
                            Поразен съм какви капацитети са се навъдили тук на последък, направо ми взехте ъкъла с тия вносни думички

                            Връщам се да копам на нивата , не става инвеститор от мен ....
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                              Едно е ясно обаче - някой иска да излиза.
                              Импето ли имаш в предвид? :shock: Едно негово излизане от Софармата ще бъде посрещнато много по-негативно от колкото, ако излензат Грамърси .

                              Valuator - никога не съм казвал, че някой хедж фонд ще излиза от която и да е позиция защото просто нямам на каква база да твърдя такова нещо.

                              Коментар


                              • Никой, мноого интересно литературно произведение...
                                ЕР, какво работи/л баща ти и ти, ако не е тайна? Може и на лични

                                Коментар

                                Working...
                                X