IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от desperado
    Наскоро си продадох всички акции и въобще не ме интересува дали ще се вдига още. Докато има толкова много подценени компании (много от тях даже на печалба) да притежвавам акции от компания на P/E 15 не ми е интересно. Успех на всички притежаващи!
    Подхвърли малко инфо на бедните и неуките, та да помпаме заедно. Може и на лични ако не искаш да афишираш. Пък ние благодарни хора, ще почерпим, кога може

    Коментар


    • тука само ме притеснява консолидето да не покаже лоши неща
      както при Монбат продажбите и печалбите са по-малки при консолидето

      може и Софарма да е почнала да минава разни неща през неконсолидирания, за да помпа мускули
      особено като гледам отчетите на дъщерите не виждам поводи за прекален оптимизъм

      не съм сигурен че нещата не са променени

      не е препоръка за мислене и разсъждаване и купуване и продаване и стоене

      Коментар


      • какво оценяваш цялостно и отдалече
        напиши си критериите за оценка и с какво сравняваш
        може и аз да възприема твоите виждания

        Коментар


        • Сестров - НИКОГА не съм отричал аналитическите умения на Приватов - напротив - уважавам го много - и анализите му тоже. Но дали въобще има нужда от толкова сложна математика? Всяка наука, ВСЯКО ЗНАНИЕ, преминавайки отвъд даден предел, се изражда в шаманство.Той - аналитик, аз - херменевтик. Той гледа микроскопическите детайли на картината, аз и се наслаждавам и оценявам я цялостно и отдалече.

          Десперадов - това тоже е подход. Неслучайно последно набих пари не в Софарма или в друга от "моите" компании, а в един холдинг с мно-о-ого ниско Р/Е, аз, който не обичам холдинги.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado
            Наскоро си продадох всички акции и въобще не ме интересува дали ще се вдига още. Докато има толкова много подценени компании (много от тях даже на печалба) да притежвавам акции от компания на P/E 15 не ми е интересно. Успех на всички притежаващи!
            като се вдигне печалбата 3 пъти р/е ще стане 5


            и аз си продадох моите
            като пиър групата ги настигне пак ще си купя

            естествено не е препоръка
            нямам акции
            Не е съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • Наскоро си продадох всички акции и въобще не ме интересува дали ще се вдига още. Докато има толкова много подценени компании (много от тях даже на печалба) да притежвавам акции от компания на P/E 15 не ми е интересно. Успех на всички притежаващи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът
                Не че фукам - но поредният случай, когато моята имперска интуиция струва много повече от всички анализи на Приватов... ;-)

                точно това не е никак вярно Импе
                приятел си ми, но недей така
                Приватов доста разбира и е в час с много неща, за които ти даже и не си чувал, а и да чуеш едва ли ще ти говорят нещо
                но той коментираше много тенденциозно /по причини, които индиректно посочих преди време/
                точно това му пречеше тук да е обективен
                нека бъдем реалисти и справедливи
                все пак нека отбележим, че г-н Донев разработи Софарма до тези мащаби, а няма как дори и Приватов да е по-голям и от него и да му дава управленски решения чрез форума
                УСПЕХ на всички

                Коментар


                • Импето е номер едно.

                  Коментар


                  • Не че фукам - но поредният случай, когато моята имперска интуиция струва много повече от всички анализи на Приватов... ;-)
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • той не е писал точно за фалит май
                      вече не си спомням точно
                      но беше в смисъл към падане на рентабилността и повишаване на лихвените разходи и невъзможност за удържане на положението
                      може би не е очаквал,че О.Донев ще има възможност и управленски капацитет да намали разходите при увеличаване на приходите, без увеличаване на задлъжнялостта
                      това според мен е основното, което Софарма постига в момента
                      надявам се с написаното по-горе не съм налял масло в огъня.........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                        Ами ти да не си неук, че други да ти обясняват? Хвани и го прегледай и сравни марджините Q1 2008 и Q1 2009.
                        Ами, притрябвало ми е твоето обяснение. Малката сестра ти го е казала, странно, като акцията се качва и отчета е добър никакъв те няма. То не бяха приказки за задлъжнялост, аха да фалира и не можа. Кофти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от малката сестра
                          айде моля те намери малко време
                          при други обстоятелства /по-друг отчет/ щеше да пуснеш обширен пост на втората минута след публикуването му /на отчета/
                          нека изчака консолидираният, за да видим, как маржините са се поизпарили.

                          Коментар


                          • о.00021, 0,000123
                            от тия маржини ми се зави свят


                            все още има скъпи компании на бфб!!!!


                            не е проръка естествено

                            освен към Кура да си купи по-бърз принтер
                            Не е съвет за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • Софарма не е само една от малкото български компании , които са с добра печалба към 31.03. 2009, но и показва значително увеличение на печалбата в сравнение с първо тримесечие на 2008 - от 6 538 000 на 9 481 000, т.е. с 45%. Освен това значително се повишава коеф. на рентабилността на приходите от продажби - от 0,16 -31.03.08 на 0,22 - 31.03.09 и коеф. на рентабилността на собствения капитал от 0,029 - 31.03.08 на 0,042 - 31.03.09. Не е препоръка за покупко-продажба на акции от Софарма АД.

                              Коментар


                              • айде моля те намери малко време
                                при други обстоятелства /по-друг отчет/ щеше да пуснеш обширен пост на втората минута след публикуването му /на отчета/

                                Коментар

                                Working...
                                X