IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от малката сестра
    Първоначално изпратено от gigow
    Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
    А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам

    уточнение - имах предвид очакваната печалба за 2009г - над 40 мил лв
    Извинявам се сестро дето неправилно съм те разбрал. То и аз очаквам за година 100% печалба от борсата ама дали ще стане
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow
      Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
      А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам

      уточнение - имах предвид очакваната печалба за 2009г - над 40 мил лв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow
        Първоначално изпратено от kompas2007
        Софарма е генерична фирма което многократно се акцентира от нейното ръководство.При такива фирми логиката е цената на акцията да гравитира
        около нейната счетоводна стойност,защото някакви чудеса не могат да се
        очакват,още повече при инвестиции сведени до необходимия минимум.
        Не виждам в този коментар нещо, което да ме оборва.
        Не те оборвам.Потвърждавам ,че акцията е надценена защото е близо 3пъти
        над счетоводната и стойност.Печалбите в момента се дължат и на спрените
        инвестиции както в мощности така и в наука което не е добре за развитието на
        една фармацевтична фирма.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от малката сестра
          Първоначално изпратено от keizer
          Първоначално изпратено от growth
          Първоначално изпратено от desperado
          Първоначално изпратено от малката сестра
          Първоначално изпратено от desperado
          Донев разпродава собствените си акции за да пазарува други.

          грешка
          Осведомения, хвърли малко светлина на незрящите...


          ... Ръстта на тази компания се изчерпа, не си губете времото тук, а се отгелждайте по другите дворове, там сейдбата още не е започнала


          Не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
          Много си прав батко. При тая пазарна капитализация от 300 милиона евра, единствения начин да "скочи" с едни 50-100% е ако открие ваксина за СПИН...

          Хилав ръст от 15% на година, при това придружен с масово гризене на ноктите на всички малки акционерчета-мушмороци (като мене) при по-големите изсипвания - просто не си струва усилията, нервите и мозъчната дейност...

          Не е препоръка... все пак без алъш-вериш ко праим?
          в написаното няма логика
          Моля те кажи ми защо. Така изказано само поражда въпроси и реакция от рода - аз съм от ЦСКА, ти си от Левски, без доводи...
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

          Коментар


          • Прав е, дори консолидирана е по-малко.

            Коментар


            • Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
              А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • може да се заключи, че акцията е за по-големи инвеститори, на които не им е безразлично дали ще си загубят парите или не
                и още по-явно се вижда, че не е за малки спекуланти, които се стараят от 2-3 хил лв да правят начален капитал в момента - т.е. чудеса
                няма как добрата компания да не бъде подобаващо оценена
                относно генеричната компания - годишна печалба то над 40 мил лева не може да не се забележи
                а потенциала за повишаването и съвсем не е за пренебрегване

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                  Въпрос на стратегия предполагам. Но не забравяй все пак, че Гугъл бяха на 400 долара преди няколко месеца, а сега са на 524.
                  Аз там не мога да търгувам. Малък съм още за Големия батко. Но ето и ти казваш, че цената на акциите им се е вдигнала с 28-30%. И това е на щатската борса. Значи става за спекула, а Софарма? Имам предвид стръмните движения на нашата борса и движението на акциите на Софарма. Ама не съм специалист и не е препоръка за нищо. Аз за себе си съм решил.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Въпрос на стратегия предполагам. Но не забравяй все пак, че Гугъл бяха на 400 долара преди няколко месеца, а сега са на 524.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                      По твоята логика и Гугъл не стават, да са разпределяли дивидент някога?
                      Няма дивидент, цената се движи в тесни граници, т.е. не става за спекула. Е и за какво са ми. Да си ги имам? Като ще е гарга, да е рошава. По-добре Спарки. Сега са два лева. Ако изплуват от кризата след 2 години ще са 12. Ако не изплуват какво толкова 2-3 хиляди.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow
                        Въобще не разбирам защо се занимавате с това дружество. През 2009г не се изплаща дивидент за 2008. През 2008 се изплати дивидента за 2007 в размер на 5 стотинки на акция. Никакъв потенциал за нарастване на цената на акцията с цел спекулация. За какво си говорим тогава? Да не би някой да каже, че кризата, която удари основно строителния бранш и свързаните с него се е отразила и на лекарствата? Иначе дружеството си е стабилно, ама носи печалба на тези които го управляват,а дребните рибки каква работа имат там?
                        По твоята логика и Гугъл не стават, да са разпределяли дивидент някога?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kompas2007
                          Софарма е генерична фирма което многократно се акцентира от нейното ръководство.При такива фирми логиката е цената на акцията да гравитира
                          около нейната счетоводна стойност,защото някакви чудеса не могат да се
                          очакват,още повече при инвестиции сведени до необходимия минимум.
                          Не виждам в този коментар нещо, което да ме оборва.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Софарма е генерична фирма което многократно се акцентира от нейното ръководство.При такива фирми логиката е цената на акцията да гравитира
                            около нейната счетоводна стойност,защото някакви чудеса не могат да се
                            очакват,още повече при инвестиции сведени до необходимия минимум.

                            Коментар


                            • Въобще не разбирам защо се занимавате с това дружество. През 2009г не се изплаща дивидент за 2008. През 2008 се изплати дивидента за 2007 в размер на 5 стотинки на акция. Никакъв потенциал за нарастване на цената на акцията с цел спекулация. За какво си говорим тогава? Да не би някой да каже, че кризата, която удари основно строителния бранш и свързаните с него се е отразила и на лекарствата? Иначе дружеството си е стабилно, ама носи печалба на тези които го управляват,а дребните рибки каква работа имат там?
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от keizer
                                Първоначално изпратено от growth
                                Първоначално изпратено от desperado
                                Първоначално изпратено от малката сестра
                                Първоначално изпратено от desperado
                                Донев разпродава собствените си акции за да пазарува други.

                                грешка
                                Осведомения, хвърли малко светлина на незрящите...


                                ... Ръстта на тази компания се изчерпа, не си губете времото тук, а се отгелждайте по другите дворове, там сейдбата още не е започнала


                                Не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                                Много си прав батко. При тая пазарна капитализация от 300 милиона евра, единствения начин да "скочи" с едни 50-100% е ако открие ваксина за СПИН...

                                Хилав ръст от 15% на година, при това придружен с масово гризене на ноктите на всички малки акционерчета-мушмороци (като мене) при по-големите изсипвания - просто не си струва усилията, нервите и мозъчната дейност...

                                Не е препоръка... все пак без алъш-вериш ко праим?
                                в написаното няма логика

                                Коментар

                                Working...
                                X