IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hakkinen
    Ето на това викам аз качествена компания, прозрачна и интересуваща се и от своите акционери!!!

    Имам акции
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Софарма очаква да удвои печалбата си за цялата 2009
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • всичко според очакванията
        продажби, печалба, паричен поток - всичко е на ниво в тази криза
        стабилност в предсавянето - добра инвестиция

        Коментар


        • http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/..._na_bolnicite/

          Тази година държавата няма да покрие всички дългове на болниците, а само част от просрочените им задължения, заяви здравният министър Божидар Нанев при откриването на изцяло обновената клиника по нефрология в Александровска болница. През последните няколко години беше практика от излишъка в бюджета да се отпускат пари на големите болници, за да изплатят дълговете си за лекарства и консумативи.

          Според д-р Нанев разговорите върху проектобюджета за следващата година продължават, но вече е ясно, че средствата ще са по-малко спрямо тези за 2009 г. По думите му, това ще се отрази най-много на болничната помощ, като броят на пациентите, преминали през лечебните заведения, ще бъде намален. Министърът поясни, че сега има свръххоспитализация, като един пациент влиза по няколко пъти в болница, защото в първото лечебно заведение не са го излекували качествено. По този начин неефективно се изразходват средствата.

          Д-р Нанев смята, че болните трябва да се лекуват добре още при първата хоспитализация. По време на финансова криза парите трябва да се харчат внимателно, месец за месец, за да не се допусне недостиг на средства, допълни министърът.

          Божидар Нанев съобщи за предстояща среща с финансовия министър, на която ще решат колко процента от резерва на Националната здравноосигурителна каса в БНБ ще бъде използван за покриване на дефицита в здравеопазването.

          Коментар


          • Софарма трейдинг АД си търси дълг от болницата в Казанлък

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow
              Първоначално изпратено от малката сестра
              дори и с повърхностен поглед за динамиката на отчетите на Софарма е ясно, че печалбата ще е над 40 мил лева
              това са моите очаквания, предполагам и не само моите
              мисля, че са реалистични и с голяма доза вероятност ще се осъществят
              Софарма вече се повиши с над 100% от най-ниските си нива, значи си дочакал тази твоя мечта да се сбъдне
              Извинявам се повторно. Сега прегледах какви са цените на акциите преди година. Права си. Не съм догледал и май напразно спорих. Понякога си признавам грешките, ама не винаги. Само когато ме притиснат до стената.

              аз написах моето виждане, не се чувствай притиснат
              Софарма е много добра компания
              може би единствена на БФБ с такива добри перспективи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от малката сестра
                дори и с повърхностен поглед за динамиката на отчетите на Софарма е ясно, че печалбата ще е над 40 мил лева
                това са моите очаквания, предполагам и не само моите
                мисля, че са реалистични и с голяма доза вероятност ще се осъществят
                Софарма вече се повиши с над 100% от най-ниските си нива, значи си дочакал тази твоя мечта да се сбъдне
                Извинявам се повторно. Сега прегледах какви са цените на акциите преди година. Права си. Не съм догледал и май напразно спорих. Понякога си признавам грешките, ама не винаги. Само когато ме притиснат до стената.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • дори и с повърхностен поглед за динамиката на отчетите на Софарма е ясно, че печалбата ще е над 40 мил лева
                  това са моите очаквания, предполагам и не само моите
                  мисля, че са реалистични и с голяма доза вероятност ще се осъществят
                  Софарма вече се повиши с над 100% от най-ниските си нива, значи си дочакал тази твоя мечта да се сбъдне

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от малката сестра
                    Първоначално изпратено от gigow
                    Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
                    А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам

                    уточнение - имах предвид очакваната печалба за 2009г - над 40 мил лв
                    Извинявам се сестро дето неправилно съм те разбрал. То и аз очаквам за година 100% печалба от борсата ама дали ще стане
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow
                      Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
                      А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам

                      уточнение - имах предвид очакваната печалба за 2009г - над 40 мил лв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow
                        Първоначално изпратено от kompas2007
                        Софарма е генерична фирма което многократно се акцентира от нейното ръководство.При такива фирми логиката е цената на акцията да гравитира
                        около нейната счетоводна стойност,защото някакви чудеса не могат да се
                        очакват,още повече при инвестиции сведени до необходимия минимум.
                        Не виждам в този коментар нещо, което да ме оборва.
                        Не те оборвам.Потвърждавам ,че акцията е надценена защото е близо 3пъти
                        над счетоводната и стойност.Печалбите в момента се дължат и на спрените
                        инвестиции както в мощности така и в наука което не е добре за развитието на
                        една фармацевтична фирма.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от малката сестра
                          Първоначално изпратено от keizer
                          Първоначално изпратено от growth
                          Първоначално изпратено от desperado
                          Първоначално изпратено от малката сестра
                          Първоначално изпратено от desperado
                          Донев разпродава собствените си акции за да пазарува други.

                          грешка
                          Осведомения, хвърли малко светлина на незрящите...


                          ... Ръстта на тази компания се изчерпа, не си губете времото тук, а се отгелждайте по другите дворове, там сейдбата още не е започнала


                          Не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                          Много си прав батко. При тая пазарна капитализация от 300 милиона евра, единствения начин да "скочи" с едни 50-100% е ако открие ваксина за СПИН...

                          Хилав ръст от 15% на година, при това придружен с масово гризене на ноктите на всички малки акционерчета-мушмороци (като мене) при по-големите изсипвания - просто не си струва усилията, нервите и мозъчната дейност...

                          Не е препоръка... все пак без алъш-вериш ко праим?
                          в написаното няма логика
                          Моля те кажи ми защо. Така изказано само поражда въпроси и реакция от рода - аз съм от ЦСКА, ти си от Левски, без доводи...
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Прав е, дори консолидирана е по-малко.

                            Коментар


                            • Печалбата на дружеството за 2008 е 19 869 040 лв и 52 ст. По-малко от 20 млн. Къде ги видя 40 млн не знам. Виж решението на ОСА.
                              А иначе акцията си е чудесна за големите инвеститори, както каза. Ако имах 10 млн и аз щях да вложа в нея поне половината,другата половина в малко по-рискови, а със стонина хиляди да спекулирам. Ама нямам
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • може да се заключи, че акцията е за по-големи инвеститори, на които не им е безразлично дали ще си загубят парите или не
                                и още по-явно се вижда, че не е за малки спекуланти, които се стараят от 2-3 хил лв да правят начален капитал в момента - т.е. чудеса
                                няма как добрата компания да не бъде подобаващо оценена
                                относно генеричната компания - годишна печалба то над 40 мил лева не може да не се забележи
                                а потенциала за повишаването и съвсем не е за пренебрегване

                                Коментар

                                Working...
                                X