IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голямо раздвижване стана тук
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Да не е започнало обратното изкупуване ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
        Не съм казал, че го правят. Просто по дифолт гледам кеша и така сравнявам фирмите.
        А тук гледам някой с възторг обявяват какви били оборотите. Има ли значение ако този оборот после не се обръща в кеш? Според мен не.
        абсолютно. само със заеми не може да се кара. кеша си е златен отвсякъде

        Коментар


        • Първоначално изпратено от малката сестра Разгледай мнение
          Защо мислиш, че в Софарма използват такива подходи?
          Не съм казал, че го правят. Просто по дифолт гледам кеша и така сравнявам фирмите.
          А тук гледам някой с възторг обявяват какви били оборотите. Има ли значение ако този оборот после не се обръща в кеш? Според мен не.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
            Човек пък да не може един майтап да си направи. Веднага били лични нападки!
            Разкажи ни приказката като се върне сина ти.
            Не знам дали знаеш израза CASH IS KING. Гледай как се е движел кеша на фирмата от отчета за движ. на паричните потоци, а не какво имат като приходи и разходи. Има толкова счетоводни врътки за кое е оборот и как да си признаеш бъдещи вземания (продадена, но неплатена стока) като оборот в настоящето тримесечие, че ще ти се завие свят. А паричните потоци не лъжат, така че гледай тях.

            Защо мислиш, че в Софарма използват такива подходи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от малката сестра Разгледай мнение
              Защо продължаваш с личните нападки? В случая незаслужени. Чакам сина да се прибере от игра, че да го попитам каква беше онази приказка, която ми разказваше преди година мисля!!!
              Месечните отчети на Софарма за продажбите говорят за значителното им увеличение и то точно в тази тежка обстановка.
              Човек пък да не може един майтап да си направи. Веднага били лични нападки!
              Разкажи ни приказката като се върне сина ти.
              Не знам дали знаеш израза CASH IS KING. Гледай как се е движел кеша на фирмата от отчета за движ. на паричните потоци, а не какво имат като приходи и разходи. Има толкова счетоводни врътки за кое е оборот и как да си признаеш бъдещи вземания (продадена, но неплатена стока) като оборот в настоящето тримесечие, че ще ти се завие свят. А паричните потоци не лъжат, така че гледай тях.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                Да, Р/Е ще стане 0.8х когато чистата им печалба стане 627млн. лв. Това мисля им е по-високо от настоящия оборот! Така, че споко, няма такава опасност.
                Ще са интересни отчетите за второто тримесечие, защото тогава мениджмънта вместо зад кормилото на компанията се подвизаваше на концерти в тениска на Rammstein.

                Иначе ако направят 52-53млн. лв. консолидирана печалба тази година, цената им може да се качи с около лев от сегашната.
                Ако печалбата е около 45млн. лв, мисля че ще си се въртят около 4лв/акция в следващите месеци.
                Защо продължаваш с личните нападки? В случая незаслужени. Чакам сина да се прибере от игра, че да го попитам каква беше онази приказка, която ми разказваше преди година мисля!!!
                Месечните отчети на Софарма за продажбите говорят за значителното им увеличение и то точно в тази тежка обстановка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cobos4e Разгледай мнение
                  Купуването продължава.......
                  Добре, че ни каза

                  Коментар


                  • Купуването продължава.......
                    Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Приватов - зная - 0.8 казах напримерно...

                      И аз мисля - при следващият сосен и могъщ отчет може вече да дръпне нагоре.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Aбe ликвидните позиции са супер...........,

                        за разпродаване, за да се покрият разходи за заплати и наеми , на разните му там

                        специалисти от ИП, УД-та и т.н...., краят на месеца наближава!

                        Щото, само те останаха след, като разгониха хората, защото са най-големите на бфб,

                        останалите нищо не разбират !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ще посреща до едно време. На бас, че пазарът ще реагира, преди Р/Е да стане 0.8
                          Да, Р/Е ще стане 0.8х когато чистата им печалба стане 627млн. лв. Това мисля им е по-високо от настоящия оборот! Така, че споко, няма такава опасност.
                          Ще са интересни отчетите за второто тримесечие, защото тогава мениджмънта вместо зад кормилото на компанията се подвизаваше на концерти в тениска на Rammstein.

                          Иначе ако направят 52-53млн. лв. консолидирана печалба тази година, цената им може да се качи с около лев от сегашната.
                          Ако печалбата е около 45млн. лв, мисля че ще си се въртят около 4лв/акция в следващите месеци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                            лошото би било, и ако пазарът така ги посреща...
                            Ще посреща до едно време. На бас, че пазарът ще реагира, преди Р/Е да стане 0.8
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Тук някои бавно и славно си пълни на 3.79. Дали са започнали обратното или е друг?????
                              Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Софарма се развива толкова могъщо, че вече посрещам такива блестящи новини с прозявка.
                                лошото би било, и ако пазарът така ги посреща...

                                Коментар

                                Working...
                                X