IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разрешиха на „Софарма” да изкупи акциите на „Унифарм”

    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=731828
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
      Заемат сигурно е на траншове и те едва ли сега са получили повече от първи транш. Какви лихви ще смяташ в ОПР като това е нов заем и сигурно първото лихвено плащане ще е след месеци, а и не знаеш каква е сумата на отделните траншове?

      Нормално е да се усвоява на траншове.
      С голяма вероятност може да се допусне, че лихвите по евентуалния нов кредит ще са подобни на досега плащаните от фирмата - като лихвен процент. Едва ли може да се очакват неприятни изненади в бизнеса на Софарма, а и няма условия за това.
      Няма какво да се чудиш, нещата са ясни, г-н Донев през годините досега нееднократно ги е доказвал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Лихвите няма как да се напишат по форумите. Ако си в бизнеса, ще се досетиш оринтировъчно колко са лихвите. Можеш приблизително а си ги сметнеш от ОПР.
        Можем да поздварим г-н Донев за амбицозните планове и да му пожелаем успех в релизацията и експлоатацията на фабриката.
        В тези тежки времена не са ного копаниите преприели такава стъпка.
        Заемат сигурно е на траншове и те едва ли сега са получили повече от първи транш. Какви лихви ще смяташ в ОПР като това е нов заем и сигурно първото лихвено плащане ще е след месеци, а и не знаеш каква е сумата на отделните траншове?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tiki Разгледай мнение
          светлина върху тайните на изключително успешния бизнес модел на Софарма.
          мдаа, видеото е забавно

          Донев: Приключваме с пълната модернизация на производството
          Last edited by dex; 09.12.2010, 16:46.

          Коментар


          • светлина върху тайните на изключително успешния бизнес модел на Софарма.

            „Само инвестират средства, продажбите на компанията растат, но никой не дава повече на служителите", споделиха те, като потвърдиха и информацията, че не е имало уволнения в дружеството, за което работят към 2 хил. човека.

            По тяхна информация масово месечните заплати на заетите в производството варират между 500 - 600 лв. и не са актуализирани вече пета година. „А можеш ли да правиш нещо без производството", попитаха риторично дългогодишни служители на компанията, които свързват бъдещето си единствено с това дружество. Възнаграждението на нискоквалифицирания персонал е 290 лв.

            Бонусите и премиите също не са често срещани, споделиха те. Сред привилегиите са 1.60 лв. порцион за храна ежедневно, но „да се нахраниш в стола под 3 лв. е невъзможно". Лекарствата си ги купуват от аптеките, като всеки един българин.

            „Странно е, когато кажеш на някой, че работиш в Софарма и той си мисли, че служителите тук са по-високоплатени от обикновено. От всички години, през които работя за компанията, най-добре бяхме през 1990 г., когато заплатите ни наистина бяха над средните за страната", си спомниха оттам.

            Въпреки недоволството си от заплащането, те все пак бяха категорични за добрите и безопасни условия на труд, които от Софарма са осигурили при производствения процес.

            На въпроса за това, какво очакват да се промени за тях с пускането на новия завод, същите отговориха следното: „Надяваме се, че с новия завод ще се променят и възнагражденията ни".
            Last edited by модератор; 09.12.2010, 16:37.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              Предполагам EFG ги финансира, щом са били на откриването. Ще е интересно О. Д. ако може да хвърли повече светлина относно тази инвестиция - каква част е собствени/заемни средства, лихви, кога ще бъде пусната в експлоатация новата фабрика, какъв растеж очакват от нейното пускане.

              Лихвите няма как да се напишат по форумите. Ако си в бизнеса, ще се досетиш оринтировъчно колко са лихвите. Можеш приблизително а си ги сметнеш от ОПР.
              Можем да поздварим г-н Донев за амбицозните планове и да му пожелаем успех в релизацията и експлоатацията на фабриката.
              В тези тежки времена не са ного копаниите преприели такава стъпка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Стартира строежът на новата могъща фабрика за хапчета - вижте новината на първа страница - още една голяма крачка в развитието на любимата ни компания - хаирлия да е.
                Предполагам EFG ги финансира, щом са били на откриването. Ще е интересно О. Д. ако може да хвърли повече светлина относно тази инвестиция - каква част е собствени/заемни средства, лихви, кога ще бъде пусната в експлоатация новата фабрика, какъв растеж очакват от нейното пускане.

                Коментар


                • Стартира строежът на новата могъща фабрика за хапчета - вижте новината на първа страница - още една голяма крачка в развитието на любимата ни компания - хаирлия да е.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Цитат от изказване на Огнян Донев....В последните три месеца водим преговори за придобиване, но тези процеси са продължителни. ....
                    http://paper.standartnews.com/bg/art...article=349166
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Консолидираната печалба на Софарма АД към 30.09.2010 г. е в размер на 36.359 млн. лв., като на годишна база тя е нагоре с 13%. Към 30.09.2009 г. тя е била 32.060 млн. лв.

                      Коментар


                      • почти два месеца без коментар по темата !!!!!!!!!!!

                        и леко извън нея

                        ***Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев е новият председател на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ)***

                        http://dnes.dir.bg/news/ivo-prokopie...b-7386977?nt=6

                        Честито на г-н Донев

                        Коментар


                        • http://www.investor.bg/news/article/105959/339.html

                          Коментар


                          • Благодарско на всички които сте отговорили на въпросите които зададох.
                            Може малко глупави въпроси да задавам, но то с питане става
                            Успехи по позицията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
                              В началото на по-миналата седмица стана ясно, че делът на Gramercy Emerging Markets Fund в Софарма е паднал до диапазона 5-10%, след като в края на юни бе 12,9%, а в края на март – 15,5%.
                              Това е така, и сега лесно може да се провери дали такива обеми са минавали през БФБ. Не, не са. Мисля че Грамърси намалят участието си чрез извънборсови сделки на едро.
                              Може и друго, някъде бях чел за някакво преструктуриране на фондовете им, т.е. може да са разбили пакета по различни подфондове и затова да излезе като намаление.

                              п.п. тази акция не ме интересува за момента, просто помагам с идеи в дискусията ви

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ikonomika.bg Разгледай мнение
                                Ако правилно съм те разбрал, ти смяташ, че тези 10% при Доверие са нещо моментно и скоро цената ще се върна обратно назад.
                                В този случай може би имаш право.
                                На пазар като нашия, това е нещо нормално.
                                Но пък ако не върне и ако отиде дори още нагоре цената на Доверие, все пак това ще трябва да се отрази и в цената на Софарма.
                                Може би


                                BGold, дали са от Грамърси продавачите?
                                Аз не съм много убеден.Ако те продават,едва ли ще продават на пазарна.
                                Така си мисля аз, но не съм сигурен в това.
                                Може наистина продавача да е Грамърси.
                                Ами мисля, че този скок е моментен. Просто има фондове, които държат само акции от определен индекс и по този начин тракват индекса като го репликират. Трябва да купят акции когато нови компании се вкл в индекса и са задължени да продадат когато други такива излизат.

                                Колкото до Грамърси, те едва ли ще продават през борсата. Просто обемите са смешни и те едва ли търсят да сринат цената на компанията. По-скоро ще бутат за листинга във Вършава или ще гледат да продадат директно своя дял на друг. Такива опити са правени, но няма реален интерес.

                                Коментар

                                Working...
                                X