IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодарско на всички които сте отговорили на въпросите които зададох.
    Може малко глупави въпроси да задавам, но то с питане става
    Успехи по позицията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
      В началото на по-миналата седмица стана ясно, че делът на Gramercy Emerging Markets Fund в Софарма е паднал до диапазона 5-10%, след като в края на юни бе 12,9%, а в края на март – 15,5%.
      Това е така, и сега лесно може да се провери дали такива обеми са минавали през БФБ. Не, не са. Мисля че Грамърси намалят участието си чрез извънборсови сделки на едро.
      Може и друго, някъде бях чел за някакво преструктуриране на фондовете им, т.е. може да са разбили пакета по различни подфондове и затова да излезе като намаление.

      п.п. тази акция не ме интересува за момента, просто помагам с идеи в дискусията ви

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ikonomika.bg Разгледай мнение
        Ако правилно съм те разбрал, ти смяташ, че тези 10% при Доверие са нещо моментно и скоро цената ще се върна обратно назад.
        В този случай може би имаш право.
        На пазар като нашия, това е нещо нормално.
        Но пък ако не върне и ако отиде дори още нагоре цената на Доверие, все пак това ще трябва да се отрази и в цената на Софарма.
        Може би


        BGold, дали са от Грамърси продавачите?
        Аз не съм много убеден.Ако те продават,едва ли ще продават на пазарна.
        Така си мисля аз, но не съм сигурен в това.
        Може наистина продавача да е Грамърси.
        Ами мисля, че този скок е моментен. Просто има фондове, които държат само акции от определен индекс и по този начин тракват индекса като го репликират. Трябва да купят акции когато нови компании се вкл в индекса и са задължени да продадат когато други такива излизат.

        Колкото до Грамърси, те едва ли ще продават през борсата. Просто обемите са смешни и те едва ли търсят да сринат цената на компанията. По-скоро ще бутат за листинга във Вършава или ще гледат да продадат директно своя дял на друг. Такива опити са правени, но няма реален интерес.

        Коментар


        • В началото на по-миналата седмица стана ясно, че делът на Gramercy Emerging Markets Fund в Софарма е паднал до диапазона 5-10%, след като в края на юни бе 12,9%, а в края на март – 15,5%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
            Това се дължи на ребалансирането на индекса и тези, които го тракват са купили компаниите влизащи сега в индекса и са продали излизащите. Та тези 10% ръст няма защо да имат отношение към Софарма.
            Ако правилно съм те разбрал, ти смяташ, че тези 10% при Доверие са нещо моментно и скоро цената ще се върна обратно назад.
            В този случай може би имаш право.
            На пазар като нашия, това е нещо нормално.
            Но пък ако не върне и ако отиде дори още нагоре цената на Доверие, все пак това ще трябва да се отрази и в цената на Софарма.
            Може би


            BGold, дали са от Грамърси продавачите?
            Аз не съм много убеден.Ако те продават,едва ли ще продават на пазарна.
            Така си мисля аз, но не съм сигурен в това.
            Може наистина продавача да е Грамърси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ikonomika.bg Разгледай мнение
              Софармата не беше ли най-голямият акционер в Доверие обединен холдинг?

              Доверие влиза в Софикс,от което днес акциите им скочиха с над 10%

              А Софарма отбелязва спад?
              Докато Грамърси излизат оттук, дотогава цената ще е тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ikonomika.bg Разгледай мнение
                Софармата не беше ли най-голямият акционер в Доверие обединен холдинг?

                Доверие влиза в Софикс,от което днес акциите им скочиха с над 10%

                А Софарма отбелязва спад?

                Това се дължи на ребалансирането на индекса и тези, които го тракват са купили компаниите влизащи сега в индекса и са продали излизащите. Та тези 10% ръст няма защо да имат отношение към Софарма.

                Коментар


                • Софармата не беше ли най-голямият акционер в Доверие обединен холдинг?

                  Доверие влиза в Софикс,от което днес акциите им скочиха с над 10%

                  А Софарма отбелязва спад?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                    Тези акции дали ще бъдат извадени от обръщение след като бъдат изкупени, т.е. ще има ли Софарма само 128млн. акции?
                    kolkoто са извадени на Монбат.
                    Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                      Тези акции дали ще бъдат извадени от обръщение след като бъдат изкупени, т.е. ще има ли Софарма само 128млн. акции?
                      Не, плановете за тях са други. Пише го всеки път, когато стане дума за това обратно изкупуване.
                      Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eric Разгледай мнение
                        SOFIX новини
                        Софарма АД е изкупила 198 580 собствени акции през август

                        07.09.2010 11:47

                        Софарма АД е изкупила 198 580 собствени акции през август 2010 г., като част от процедурата за обратно изкупуване, съобщи дружеството чрез БФБ-София.

                        Средната цена на придобиване е 3,94053807 лв./бр.

                        Максималният брой акции, които дружеството може да изкупи, е 3,96 млн. броя (до 3% от капитала на компанията), а вече изкупените се равняват на 5% от максималния обем.

                        Срокът на изкупуването е 24 месеца, а ценовият диапазон - между 3,5 и 5,5 лв. за акция. Обратното изкупуване стартира на 11 август 2010 г. с решение на Съвета на директорите на Софарма, след като по-рано акционерите на дружеството одобриха процедурата.
                        Тези акции дали ще бъдат извадени от обръщение след като бъдат изкупени, т.е. ще има ли Софарма само 128млн. акции?

                        Коментар


                        • SOFIX новини
                          Софарма АД е изкупила 198 580 собствени акции през август

                          07.09.2010 11:47

                          Софарма АД е изкупила 198 580 собствени акции през август 2010 г., като част от процедурата за обратно изкупуване, съобщи дружеството чрез БФБ-София.

                          Средната цена на придобиване е 3,94053807 лв./бр.

                          Максималният брой акции, които дружеството може да изкупи, е 3,96 млн. броя (до 3% от капитала на компанията), а вече изкупените се равняват на 5% от максималния обем.

                          Срокът на изкупуването е 24 месеца, а ценовият диапазон - между 3,5 и 5,5 лв. за акция. Обратното изкупуване стартира на 11 август 2010 г. с решение на Съвета на директорите на Софарма, след като по-рано акционерите на дружеството одобриха процедурата.

                          Коментар


                          • При този свит пазар и остра конкуренция Софарма показва забележителни нараствания в продажбите.

                            Коментар


                            • Само 14% ? Само 20% ?








                              (Императорът търси вдясно прозяващо се човеченце.)
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Софарма с 14% повишение на продажбите през август след 20% ръст в износа
                                (3JR / SFARM)
                                03.09.2010 16:07

                                За първите осем месеца на годината приходите от продажби се увеличават със 17% на годишна база, благодарение на 27% ръст на износа

                                През август Софарма АД е реализирало 14% ръст на приходите си от продажби на годишна база, се казва в уведомление на компанията, публикувано чрез Бюлетин Investor.bg.

                                Продажбите на дружеството през юли спаднаха с 23% на годишна база, като износът намаля с 42% заради незапомнените жеги в Русия.

                                Ръстът през август е благодарение на продажбите за износ, които се увеличават с 20% на годишна база, докато продажбите за вътрешен пазар запазват нивото си. Износът съставлява 74% от продажбите на фармацевтичната компания за месеца.

                                За първите осем месеца на годината приходите от продажби се повишават със 17% на годишна база, се казва още в уведомлението.

                                Увеличението се дължи на 27% ръст на износа и запазване на продажбите за вътрешен пазар, което означава, че експортът е с дял от 68% в продажбите на компанията за периода.

                                През второто тримесечие на 2010 консолидираните продажби и печалбата на Софарма се повишиха с 24% на годишна база.

                                За полугодието приходите от продажби нарастват с 23% на годишна база, а печалбата – с 28%.

                                Акциите на Софарма прибавиха 0,8% в днешната търговия на БФБ до 3,94 лв. за брой, което представлява понижение от 0,5% от началото на годината и ръст от 28% за последната година.

                                Пазарната капитализация на компанията е в размер на 520,1 млн. лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X