IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
    Единствено книжата придобити от масова приватизация бяха "не при посредник"!!!
    И книжа от IPO-та.

    А Софарма дълго време работеше с Пощенска банка за дивидентите на хората с акции от масовата приватизация. Сега не знам как е.

    За Оскар де ла Хоя - дивидентът тази година още не е гласуван, а вероятно превеждането му по сметки ще бъде края на юли или август. Ще можеш да си го вземеш от твоя инвестиционен посредник, който вероятно ще те уведоми за постъпването на парите.
    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
      Ако не ползваш инвестиционен посредник дивидента се взема от касата на дружеството.
      Е човека каза, че си ги е купил през Карол. Дори и да не е използвал услугите им след това 99% сигурно е че книжата стоят там на подсметка.

      Централния депозитар мисля миналата година въведе процедурата по прехвърляне на книжа от клиентска към собствена сметка, което до тогава не беше възможно.
      Единствено книжата придобити от масова приватизация бяха "не при посредник"!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
        Човека пита за тази годишния дивидент. Той се получава в посредника,...а за стари години ако не се изтеглят се връщат в дружеството и то ги разпределя!
        Ако акциите са регистрирани по сметка в Карол, чрез Карол.

        Но може да няма сметка там и тогава от дружеството или от обслужващата банка, ако има такава.

        Аз имах на Албена Инвест Холдинг от масовата приватизация, които не бяха регистрирани по сметка на посредника и дивидентите на идваха при посредника.

        Чак след като си изрових документите от масовата приватизация и ги регнах тези акции по сметка на посредника, почнаха и техните дивиденти да идват там.

        Така, че да пита Карол дали акциите са регистрирани по тяхна сметка. Тогава е при тях, иначе в обслужващата банка или касите на дружеството.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
          Човека пита за тази годишния дивидент. Той се получава в посредника,...а за стари години ако не се изтеглят се връщат в дружеството и то ги разпределя!
          Ако не ползваш инвестиционен посредник дивидента се взема от касата на дружеството.

          Коментар


          • Човека пита за тази годишния дивидент. Той се получава в посредника,...а за стари години ако не се изтеглят се връщат в дружеството и то ги разпределя!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
              Не го слушай Пенко!

              Централния депозитар праща парите от дивидент на акционерите, чиито акции са при посредник в посредника, тоест трябва да си ги търсиш от Карол!
              Къде мога да получа дивидент за 2007 година?


              На касата на дружеството на "Илиенско шосе" 16, 1220 София. Телефон за информация: +359 2 8134 523.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                На касата на Карол ли?
                Не го слушай Пенко!

                Централния депозитар праща парите от дивидент на акционерите, чиито акции са при посредник в посредника, тоест трябва да си ги търсиш от Карол!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                  На касата на Карол ли?
                  На Софарма

                  Коментар


                  • На касата на Карол ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                      Един малко тъп въпрос, имам няколко хиляди акции в Софарма и четох накъде, че щели да гласуват или били гласували дивидент, как да си го взема?И въобще гласувани ли са.Не ползвам Кобос и такива чудеса а си бях купил акциите през Карол.
                      Не че са много пари, ама ще са ми първия дивидент в живота, от чужда фирма де
                      Мисля че можеш да го получиш на касата на дружеството.

                      Коментар


                      • Един малко тъп въпрос, имам няколко хиляди акции в Софарма и четох накъде, че щели да гласуват или били гласували дивидент, как да си го взема?И въобще гласувани ли са.Не ползвам Кобос и такива чудеса а си бях купил акциите през Карол.
                        Не че са много пари, ама ще са ми първия дивидент в живота, от чужда фирма де

                        Коментар


                        • А някой има ли идея кому е нужно да клатят Софарма?

                          Цифрите сочат, че Донев е най-щедрият "раздавач на дивиденти" у нас (имам в СФТРД).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cloud Разгледай мнение
                            Прогноза: тук дивиденти които са мизерни проценчета всяка година ще има до края на света - за да има и такива като Императора
                            Я да направим сметка колко компании дават по-голям дивидент процентно спрямо цената на акцията от тези в групата на Софарма?
                            Аз се сещам само за София Комерс и за привилегированетие на Меком - вие?

                            Човече - я се поинтересувай колко дивидент досега е снесла Бекшир Хатауей - компанията на Чичо Уорън? Дали не е 10 цента - за ЦЯЛОТО си съществуване?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Не виждам основание инвеститорите да са недоволни от Софарма. През последните 10 години не са извършвани действия, които да увреждат интересите на акционерите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Е, ако изкарахте и Софарма некоректна, то значи не остана де да се инвестира.
                                Аман от хора, дето искат ключът от квартирата с кинтите, както казваше Остап Бендер.


                                Интересно - мажоритарят на кого трябва да повери напримерно дистрибуцията - на конкурентна фирма ли?
                                Прогноза: тук дивиденти които са мизерни проценчета всяка година ще има до края на света - за да има и такива като Императора

                                Коментар

                                Working...
                                X