IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
    Импе не е така. Не е скъпня. Скъпня е, ако решиш да идеш на дискотека, кръчма или тем подобни..., ама иначе за едни 70 лева на ден ядеш и пиеш колкото можеш и когато можеш в хотела, на плажа и т.н., шезлонги, чадъри, паркинг /не, че има места де и това е голям проблем/, ама накрая ти взимат 5 лева за престоя /що за идиотизъм, не знам/. Интернет - във фоаето на хотела да, но срещу закупена карта на цената все едно си наел две дами за цяла нощ, за в стаята забрави...
    Въпреки и това не е лошо... в сравнение с всичко друго, което се предлага по черноморието ни. Курорта е подържан, спасен от строителната вълна. Курорт тип семеен - отиваш и наистина почиваш не, че ако искаш не може и да се налудуваш!. В 23,00 часа всички външни заведения спират музиката. Дори и дискотеката на плажа затваря всякакви видове прозорци и купонът става вече вътре.
    Не бях ходил от много години там /по-вече от двадесет/ и като влязох и видях, че това нещо не е съсипано, а дори е станало по-хубаво - не можах да повярвам! Наистина ми стана много готино, че нещо се е запазило. Та в общи линии лятото ми мина там...
    Основни клиенти са румънците над 50% и руснаци 25%. Остатъка е от всички нации за които се сещаш и тук таме българи. Не знам, но на мен ми хареса и лятото може би отново, ще съм там. Не е лош курорта. Поне така си мисля аз...
    Често ходя там и ако не броим Фламингото другите хотели са доста вехтички, не че не ги поддържат а просто са по изискванията на 60-те и 70-те години. Малки стайчки, малки банички и т.н. Бая парички трябва да налеят за разширяване на стаите съобразно съвременните стандарти.

    Другия проблем на курорта е че наемите за външните търговци и заведения са много високи и това води найстина до страхотни цени за всичко което не ти е включено в Ол инклузива....лично аз мисля че от това курорта губи като цяло.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Джоров - сигурно е така. Видели само няколко заведения.

      Тони - щом ги кефи.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Както се казва важен е жеста,а той е ясен

        Коментар


        • Съвета на директорите на Софарма АД (“Дружеството”) информира, че от 12 януари 2012 до и включително 18 януари 2012 Дружеството изкупи обратно 1000 собствени акции представляващи 0.00076% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 2938 на БФБ – София АД. Средната цена на изкупуване е BGN 2.94. - явно не само аз мисля че под 3лв тук е добра сделка?
          Last edited by tony1975; 18.01.2012, 21:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Не знам, ама туй лято отскочихме до Албена (щото на моренце наблизо в Кранево) и - баси скъпнята. И горе-долу само руснаци.
            Импе не е така. Не е скъпня. Скъпня е, ако решиш да идеш на дискотека, кръчма или тем подобни..., ама иначе за едни 70 лева на ден ядеш и пиеш колкото можеш и когато можеш в хотела, на плажа и т.н., шезлонги, чадъри, паркинг /не, че има места де и това е голям проблем/, ама накрая ти взимат 5 лева за престоя /що за идиотизъм, не знам/. Интернет - във фоаето на хотела да, но срещу закупена карта на цената все едно си наел две дами за цяла нощ, за в стаята забрави...
            Въпреки и това не е лошо... в сравнение с всичко друго, което се предлага по черноморието ни. Курорта е подържан, спасен от строителната вълна. Курорт тип семеен - отиваш и наистина почиваш не, че ако искаш не може и да се налудуваш!. В 23,00 часа всички външни заведения спират музиката. Дори и дискотеката на плажа затваря всякакви видове прозорци и купонът става вече вътре.
            Не бях ходил от много години там /по-вече от двадесет/ и като влязох и видях, че това нещо не е съсипано, а дори е станало по-хубаво - не можах да повярвам! Наистина ми стана много готино, че нещо се е запазило. Та в общи линии лятото ми мина там...
            Основни клиенти са румънците над 50% и руснаци 25%. Остатъка е от всички нации за които се сещаш и тук таме българи. Не знам, но на мен ми хареса и лятото може би отново, ще съм там. Не е лош курорта. Поне така си мисля аз...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              500 мил няма как да получи, паричните и потоци не го позволяват, а и няма потенциал да инвестира тези пари - т.е. ще е безполезно за бизнеса и да го прави. Настоящите кредити на Албена са повече от достатъчни.
              Не знам, ама туй лято отскочихме до Албена (щото на моренце наблизо в Кранево) и - баси скъпнята. И горе-долу само руснаци.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • току що видях чичо Оги че дава интервю по БТВ Екшън - изпуснах. Някой ако намери линк да прати.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ха-ха - ами че нещата се променят бе - и по отношение на бизнесът !!! Софарма израстна ного, купи едни компании, създаде други, Албена позацикли... но все още е стойностна !!!

                  Фортиссов - ако и сега Албена си ипотекира базите, дали няма да вземе 500 000 000 кинта кредит?


                  Тони - много голяма част от постовете натрупах по времето на Войната на клонираните в темите за Пушлякът и Развалината... за които например се оказах абсолютно прав, макар 80% от пишещите да бяха срещу мене.
                  500 мил няма как да получи, паричните и потоци не го позволяват, а и няма потенциал да инвестира тези пари - т.е. ще е безполезно за бизнеса и да го прави. Настоящите кредити на Албена са повече от достатъчни.

                  Коментар


                  • Ха-ха - ами че нещата се променят бе - и по отношение на бизнесът !!! Софарма израстна ного, купи едни компании, създаде други, Албена позацикли... но все още е стойностна !!!

                    Фортиссов - ако и сега Албена си ипотекира базите, дали няма да вземе 500 000 000 кинта кредит?


                    Тони - много голяма част от постовете натрупах по времето на Войната на клонираните в темите за Пушлякът и Развалината... за които например се оказах абсолютно прав, макар 80% от пишещите да бяха срещу мене.
                    Last edited by Императорът; 14.01.2012, 21:35.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Здрасти Форти,
                      е той е израснал с времето - как се правят 16хиляди поста писал е и глупости

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Стари но златни:

                        Нормално е Импето да пише така. Той не може да оцени както трябва нито един бизнес, бърка и в момента за някои неща, които не са свързани със Софарма.
                        Той просто си пише мнението, както всички тук. Така е разбирал нещата тогава, така го е написал.
                        Тогава той пишеше, че Албена може да вземе 500 млн лева кредит без проблем
                        Не е трябвало ад се подвеждате по неговите измислици.
                        А Софарма се доказа дори и в момент на криза като настоящата. Пролича си кой какво може и как го прави.
                        УСПЕХ

                        Коментар


                        • Стари но златни:

                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Кои акции, Лорде на Сит? На Софарма ли? Че аз си имам !!!!
                          За капитализацията.... Кой трябва да има по-голяма - Албена ли, дето има три бази на морето и хотел в Швейцария или някаква кирлива Софарма - с едно заводче в северните предградия и едно в някакво село? Сравнението е просто абсурдно.

                          Да не говорим, че с влизането ни в ЕС Софарма може да бъде смачкана от конкуренцията на европейските по-качествени лекарства, поне на нашият пазар, докато туристическият бизнес ще разцъфти още повече.

                          Коментар


                          • "Начално SFARM shte udari 8 leva!
                            Да, кви са тия курсове, дето ги "емоционирате", колегите?
                            Ако Софарма стане колкото Пампорово, Албена например колко трябва да стане - 508 кинта ли?
                            И отде Софарма ще вземе толкоз кинти, та да даде по 30 стотинки дивидент? " - Импе виж кво си писал през 2005година - СФАРМ ти се е виждала адски надут балон!
                            Сега какво мислиш - има ли смисъл да пиитам?

                            Коментар


                            • Как оценявате нивата под 3лева за Компанията с главно К на БФБ?

                              Коментар


                              • Тук Пощенска дали приключиха с разпродажбите? Оги Донев и той явно не си вярва в акцията и съвсем я изостави

                                Коментар

                                Working...
                                X