IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бобане, две неща и спирам да пиша, че не съм му адвокат на ОД, но се отвръщавам от простотиите дето чета. Днес като видях какви идиотщини пише в пеевския Монитор - отвращаващо е. Така пишеха всичките им медии когато атакуваха Прокопиев, така пишеха и преди търговете за застраховател на Българския енергиен холдинг доколкото помня, когато клепаха пък Алианц, за да може да се намърдат хората на ЦВ.
    Най-любимата им дума е МОНОПОЛИСТЪТ ... жалкото е че народа вярва, това е най-жалкото. За какъв монопол когато държиш 22% от търговията на едро. Какъв монопол когато държиш 30% от болничния пазар, където всичко са обществени поръчки, които се печелят от ниската цена. Утре да спре Софарма, не знам какво ще стане със цените на лекарствата, по-евтини вносни няма да намериш си мисля. Да не говорим за работещите, да не говорим за данъците които плащат всички фирми около Софарма (това не е мрежата от офшорки около ЦВ все пак).

    Добре че днес Дянков защити жената дето са я съкратили, гледайте записа на сутрешния блок по канала, тя дори не била работила НИКОГА в Софарма. Ама медийния монопол не го интересуват факти, те вменяват в съзнанието на хората ...

    И аз чакам с интерес какво ще стане в ЕК, според мен ще ни подгонят яко че всичките държавни пари са в една банка, без грам търг, но не ми се вярва да намерят грандиозни проблеми при фармата. Ако намерят ще е хубаво за бг, че нашите органи така или иначе не работят, само на европейците разчитаме.

    А за цените в съседни държави - ти ми кажи ако произвеждаш нещо каквото и да е, искаш да навлезеш на нов и перспективен пазар, как ще го направиш?!? дали няма да е с ниски цени, учебникарски истини, стига регулаторите в съответната страна да не те подгонят. Но говоря за регулаторите в Турция, не тук. Ако искат и без пари да раздават на африканците, това трябва да ги вълнува акционерите, не знам защо те вълнува теб.
    Last edited by BSEtrader; 22.02.2012, 18:14.

    Коментар


    • Тоя месец май сводката със продажбите на трейда ще закъснее - миналия месец излезе на 19, а вече сме 22!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        на два пъти ги срещнах в края на сесията ....
        Ама което си е истина. Скоро не бях ги срещал от продажбите на колеги в ЕУРИНС.......
        Инс-а май еланци го изсипваха

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          А "Високодоходните" фондове на Райфата ли побързаха да избягат днес?[/!

          на два пъти ги срещнах в края на сесията ....
          Ама което си е истина. Скоро не бях ги срещал от продажбите на колеги в ЕУРИНС.......

          Коментар


          • А можеше да се напише само две думи за този спад.... . Браво на Райфата........
            Не е препоръка![/QUOTE]

            "Високодоходните" фондове на Райфата ли побързаха да избягат днес?

            Коментар


            • Константинов: Скоро ще обясним на хората за лекарствата


              В търговията с лекарства трябва да има прозрачност и да се каже кой какъв пазарен дял има и защо цените са такива, каза пред журналисти в МС днес министърът на здравеопазването Стефан Константинов.

              Проблемът с лекарствата не опира до един човек и до едно ведомство.

              В близките дни ясно ще бъде обяснено на хората

              какви са причините са сегашните цени на лекарствата и какво може да се направи по този въпрос, каза министърът.

              Трябва да има конкретен отговор защо цените на определени медикаменти са по-ниски в една страна и по-скъпи в България.

              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4585591

              Коментар


              • Скандалът Софарма повлече и акциите на компанията
                22 февруари 2012 | 14:55
                Медийният и политически скандал, който се разрази около Софарма, повлече и акциите на компанията на БФБ.

                Днес книжата на фармацевтичната компания паднаха с 3.50% до 2.70 лв., като бяха изтъргувани 42 708 лота. Дистрибуторът Софарма трейдинг пък отнесе 7.1% от капитализацията си, след като акциите на фирмата достигнаха 1.70 лв. за брой.
                ..................................."

                А можеше да се напише само две думи за този спад.... . Браво на Райфата........
                Не е препоръка!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  До някъде си прав,НО....

                  За да си вземеш дивидента,ще трябва още дълго да държиш акциите си,а и не знам дали е гласуван на ОСА.А до тогава може много да се изменят нещата.
                  Ако ЕК ги глоби,просто не ми се мисли по въпроса.Вчера четох доста в нета по въпроса и ми направи впечатление нещо важно според мен.Касае се за това, че Законът забранявал собственик на фирма производител да притежава дружества за търговия на едро и дребно на същия продукт.Не знам дали е вярно,НО ако е така....ми се струва ,че не предстоят добри неща за компанията.

                  А колко е голяма компанията и колко е важна....не се надявай на това.Винаги ще се намери кой да и заеми позициите...Особено ако продава неща на 2-3пъти по-скъпо от колкото навън

                  Поздрави и Успех



                  Не е препоръка за покупко-продажба на акции
                  Аз никъде не съм писал че акцията е безрискова както в ЕЛАРГ до 1,3 лв .....
                  За мен от провала на увеличението на Доверие и съдружието с Павлов ,Донев почна да ми става неприятен като мажоритар ,но обещанието за 60 % дивидент и сериозните печалби миналата година и зимният период ме карат да инвестирам кеш защото цената под 2,7 е много изгодна за мен като оценка на компанията до първият отчет К-1 или ОСА а после ще мисля вече за в бъдеще дали да му вярвам като мажоритар........
                  Успех и на теб!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Да уточня нямам акции.

                    Просто Софарма и трейдинга имат сериозен ръст напоследък и са трън в очите на определни групи и фирми. Имам близки в сектора и всичко, което им идва от трейдинга си е с фактура и на реални цени - факт. За тези сделки в държавата влиза данък печалба и ддс - може да се провери. Едно време с едни други фирми...не беше така, но това си е публична тайна.

                    Голяма грешка на Донев беше, че се захвана с Любо Пъпката, който е всичко друго но не и почтен бизнесмен.

                    Смешно е да се говори за монопол при 20-30% пазаредн дял. Ако имаше мегдан за изгодна сделка и беше толкова лесно бъдете сигурни фармите щяха да са натирени от пазара.

                    Гнила е корумпираната държавна машина, а не конкретния бизнесмен. Човека работи в България по българския стандарт, а това, че на вън са ефтини е защото там системата явно е друга. Това с статии във вестниците на Мустака няма как да се промени, защото той самият живее и процъфтява точно в тази среда. Ако средата беше друга КТБ нямаше да има и 20% от сегашните активи.

                    поздрави
                    Тя средата е същата като нас.КТБ от години дава най добрите условия и привлича пари.Ти какво ми предлагаш да си купя лекарства на тройно завишени цени от Донев а да не си внеса примерно еврата на 7,5% и доларите на 6,5% в КТБ ли?Единия ме обира и слава на Бога че не ми трябват лекарства и да му ръкопляскам ли?Да се кефя че краде здравните ми осигуровки ли?.А другия предлага най доброто за момента.За Общинска банка нещо да кажеш и там ли държавата е лошата?А за помията в Труд и 24 часа?Държавата ли поръча помията?И кой създава средата?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Бобане,
                      случаят не ми е приятен защото освен акционер съм и клиент на нашето здравеопазване /аз и моето семейство/
                      Но като акционер годината е свършила ,печалбата е налице така че дотук за дивидентите..... а за глобите бъди сигурен че е прекалено голям фактор в здравеопазването и няма да се държат с него като с мен и тебе....Най малкото заради това че ще си иска просрочените задължения на болниците а това ще фалира едни 30 % от тях зимата....
                      Поздрави!
                      До някъде си прав,НО....

                      За да си вземеш дивидента,ще трябва още дълго да държиш акциите си,а и не знам дали е гласуван на ОСА.А до тогава може много да се изменят нещата.
                      Ако ЕК ги глоби,просто не ми се мисли по въпроса.Вчера четох доста в нета по въпроса и ми направи впечатление нещо важно според мен.Касае се за това, че Законът забранявал собственик на фирма производител да притежава дружества за търговия на едро и дребно на същия продукт.Не знам дали е вярно,НО ако е така....ми се струва ,че не предстоят добри неща за компанията.

                      А колко е голяма компанията и колко е важна....не се надявай на това.Винаги ще се намери кой да и заеми позициите...Особено ако продава неща на 2-3пъти по-скъпо от колкото навън

                      Поздрави и Успех



                      Не е препоръка за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • .Радвам се на дискусията за Софарма и Огнян Донев.....лош ,много лош и не дава на останалите ...
                        Утре цената може да я докарате до 2,5 с следващият фонд за бързо продаване,че трябва да попълвам третата четвърт от портфеила.....малко по бързо от необходимото но ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          .. заради някакви световно неизвестни руски банки ....
                          Защо не, седял си е управителят на банката, пушел си на бюрото и си рекъл: "Абе що не отидем да купим българския производител на цигари?", а един мармот...
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Ако да е Внешторг не бих ги класифицирал по тоя начин.
                            образно казано, но както знаем в момента банките имат съвсем други приоритети...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              заради някакви световно неизвестни руски банки
                              Ако да е Внешторг не бих ги класифицирал по тоя начин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Нерде Ямбол ,нерде Стамбул Табаците имат ли нещо общо с КОРП
                                това риторичен въпрос ли е...или си мислиш, че някой щеше да седне на прави нагласена процедура заради някакви световно неизвестни руски банки и дали щеше да има пълно затъмнение по медиите за сделката и кой седи зад нея.

                                сигурно нямат..щом не знаеш.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X