IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е от интервюто на Дянков-точен и ясен

    - Остава обаче върху Гергана Павлова клеймото за това, че тя е троянският кон на “Софарма” в екипа на Министерството на здравеопазването...

    - Тук тя търпи критика, че не излезе по-рано и не обясни просто, откъде е дошла, какво е направила. Даже може би вече е твърде късно това да се говори, но все пак, понеже аз знам случая, ще го кажа. Всъщност Гери Павлова никога не е работила за “Софарма”. Тя е работила в анализаторска фирма, която, мисля, през 2006 г. е била взета, купена от “Софарма”, била е напълно независима фирма. Няколко месеца след това тя напуска напълно фирмата, просто ново ръководство, нов начин на работа, така че Гери Павлова никога не е работила за “Софарма”. Тези теми и този натиск отчасти бяха според мен политическа спекула, политически популизъм, отчасти борба между различни медийни групи, за съжаление изгарят добри хора като Нели Нешева, като Гери Павлова, не е необходимо това да става.

    - Какво ще правим сега с писмото на Европейската комисия, която пита има ли нерегламентирана държавна помощ за “Софарма” и “Софарма трейдинг”? Може ли България да бъде заплашена, застрашена ли е България от някакви санкции?

    - Не, не е застрашена от санкции и явно е, че няма такава държавна помощ, но все пак ще отговорим на това писмо. Всичко минава през обществени поръчки, доколкото съм запознат. Разбира се, ще се прави и допълнителният одит, за който споменахте, но в присъствие на обществени поръчки не може по никакъв начин да се говори за държавна помощ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Геко, ти инвестираш в компании или в посредници на компании? Ако Фейсбука бе на БФБ при 3 пъти занижени факти пак ли не би инвестирал в него?
      Ако трябва да съм честен в БГ нито една компания не ме впечатлява. Впечатлявам се само от евтинията , където тази евтиния е подкрепена с фунадамент и перспективи за бъдещето. Така, на БФб инвестирам в евтения която има бъдеще, а не в някоя компания понеже била свястна кпмания - в БГ свестни копании няма оттам да почнем

      Какво е свестното на Софарма, че една компания се търгува като 4-5 листнати копмании на БФБ? 2005 г. имаше само Софарма, сега от нея произлязоха още 4-5 и аз не знам колко фарми - събери им капитализциите и смятай
      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

      Коментар


      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
        Това е БГ.
        В БГ при сегашното състояние на Софикс, акция при П/ЕБИТДА над 5 и П/Б над 0.25 - за мен е скъпа акция. Аз съмчовек който си уважава парите и искам както се казва more bang for the buck
        Геко, ти инвестираш в компании или в посредници на компании? Ако Фейсбука бе на БФБ при 3 пъти занижени факти пак ли не би инвестирал в него?
        Last edited by първи стъпки; 22.02.2012, 23:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Геко, знаеш ли П/Е тата на Дакс и Дау като цяло, които постоянно даваш за пример? Мисля, че са над 16, а казваш че 5 е зле? Не твърдя, че съм достоверен и ако не съм ме разобличи.
          Това е БГ.
          В БГ при сегашното състояние на Софикс, акция при П/ЕБИТДА над 5 и П/Б над 0.25 - за мен е скъпа акция. Аз съмчовек който си уважава парите и искам както се казва more bang for the buck
          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

          Коментар


          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
            Като инвеститор 2 думи за Фармата - П/ЕБИТДА над 5 по мои данни П/Б над 1

            Това за мен означава едно скъпа акция - съответно нулев интерес

            Фрамата може да ми отвори интерес на 1.60 Над тази цена дори нямам тикер за нея да я следя. Много поздрави, за който плаща по 2-3 лв. отгоре щото Мажо бил свестен не е препоръка
            Геко, знаеш ли П/Е тата на Дакс и Дау като цяло, които постоянно даваш за пример? Мисля, че са над 16, а казваш че 5 е зле? Не твърдя, че съм достоверен и ако не съм ме разобличи.

            Коментар


            • Като инвеститор 2 думи за Фармата - П/ЕБИТДА над 5 по мои данни П/Б над 1

              Това за мен означава едно скъпа акция - съответно нулев интерес

              Фрамата може да ми отвори интерес на 1.60 Над тази цена дори нямам тикер за нея да я следя. Много поздрави, за който плаща по 2-3 лв. отгоре щото Мажо бил свестен не е препоръка
              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Забравяте да пишете под постовете "имам" или "нямам акции". Сега как ще разбера кого да послушам....при условие, че всички станахте толкова сладкодумни
                Нямам акции, но при спад от още 15-20% бих проимал
                За мен лично историята е следната: ОД е установил, че единственият начин да продаваш на държавни структури е да даваш рушвети и да чакаш с голямо закъснение плащанията си. Приел го е като даденост, калкулирал е цената на всички тези екстри и са се получили цени, крайно неподходящи за реалния пазар! Тези БГ факти обаче не се нравят на неговите огромни световни конкуренти и той печели доста търгове, освен това той лично се набърква и в медийната война, която "бута масло в огъня" допълнително.
                За мен са виновни хората /взимащи подкупите/, които подписват договори на такива завишени цени и трябва да понесат огромна отговорност и с по-малка вина самата държава, която бави плащанията. Всичко останало е ала-бала, няма кой и как да ме убеди, че някаква квартална аптечка в Турция би направила по-голям оборот /съответно да получи в пъти по-ниски цени/ от БГ болниците или би имала по-голям потенциал за в бъдеще, а това са ЕДИНСТВЕНИТЕ търговски приоми за дъмпинг.
                Last edited by първи стъпки; 22.02.2012, 22:46.

                Коментар


                • Забравяте да пишете под постовете "имам" или "нямам акции". Сега как ще разбера кого да послушам....при условие, че всички станахте толкова сладкодумни
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                    Софарма да не е благотворително дружество? Много ясно, че ще иска да максимизира печалбите, чрез дискриминация на пазарите. Няма как хем да съжаляваш потребителите, хем да правиш печалба за акционерите си. Ако трябва да избирам компания, не бих заложил на тази, която има борд на директорите съставен от филантропи-алтруисти.
                    Виновни са хората, КУПУВАЛИ на тези цени, а не тези, коита са им продавали. Трябва обаче да се вземат мерки против подобни схеми /ако са факт/, защото може да ни искат по 10 000 лв. за винетка, защото Трейс примерно продава асвалта на държавата /разбирай на нас/ на по-високи цени! Тогава от къде ще искаш акции? А такива примери могат да се дават с хиляди...... да не споменавам други браншове.

                    Коментар


                    • Софарма да не е благотворително дружество? Много ясно, че ще иска да максимизира печалбите, чрез дискриминация на пазарите. Няма как хем да съжаляваш потребителите, хем да правиш печалба за акционерите си. Ако трябва да избирам компания, не бих заложил на тази, която има борд на директорите съставен от филантропи-алтруисти.
                      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                      Коментар


                      • Мдаааа....Тук явно всички са акционери във Фармата и сега дума и не се дава да се кажат истинските неща.Ами първо да попитам.....При увеличението на Доверие какво се получи....Не съм запознат с това къде щяха да отидат парите от увеличениет6о и беше ли необходимо...а камо ли наложително в този момент.Защо ви поискаха парите .....и защо Донев не записа своите акции.Отговорът ми за мен е....Просто е поискал Вашите пари....ако мине номерът.По същото време имаше друго увеличение на ЦКБ....Мажоритарят си го записа цялото,без да се надява на мишоци те....и си го направи.Имало е нужда ,трябвали са парите,направил го е......Пак казвам Донев се пробва да вземе някой лев .....

                        Не се бъркам и меся в политиката....но ще ви питам.....Защо се мъчите да обърнете въпроса във политическа воина.Абе ....искам да ви питам....печели ли Софарма от продажбата си в Турция примерно при тези цени.Ако ДА защо не продава и в България на същите....или тук с нечия закрила се"изтупва брашнения чувал".Ако там е на загуба от тези цени,защо трябва да се избива тази загуба от скъсания джоб на българина.Ако пък тези цени в чужбина са заради това да може да продава ми става ясно колко съм и качествени продуктите,просто на българските им цени никой няма да ги погледне спрямо другите аналози.От всичко излиза ,че за да се реализира голяма годишна печалба се продава навън за слава и думкане в гърдите а в БГ за да се пълни гушата.....основно от най-бедните слоеве от населението....

                        А защо сравнявате КТБ със Софарма ....Ми който и да питате в БГ ще ви каже,че те дават най-добрите лихви ....и правят хората по-богати.
                        А сега някой може ли да ми каже или да си направи труда да сметне....ако продуктите на Софарма продавани В БГ СЕ ПРОДАВАХА НА ЦЕНИТЕ в Турция колко пари шяха да са останали в джобовете на Българина ....и колко щеше да има в Здравната касса......колко операции можеха да се направят с тях...и т.н....Аааа забравих....те влязоха в джоба на акционерите...Дано някой експерт да си направи труда да го сметне....и да поиска поне това ,което е източено от касата.Защото каквото и да ми казвате....да продаваш на турска болница 2 пъти по-евтино от такава в БГ....си е....абе не знам....нямам думи.....ПАРИ ОТ МЪКА И СТРАДАНИЯ....И ОТ ПОСЛЕДНИТЕ СТОТИНКИ НА БЪЛГАРИНА.....


                        Хайде Успехи ....и дано ви дадат голям дивидент.....


                        П.С. .....Освен ако Райфата не мислят така де

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                          Браво ако се спази това изказване. Не толкова като % дивидентна доходност /поне за цените към днешна дата, колкото и да се смятат за подценени/, колкото за предвидимостта и отчасти прозрачността. Грубо значи може да се очакват едни 15-20 ст. дивидент за 2011 или бъркам нещо?
                          Монти ти написа - 18стинки

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            “Софарма” планира да отделя за дивиденти поне 60% от печалбата си за тази и следващите 2 години, съобщи още Донев. Той не изключва възможността за изграждане на фармацевтично производство в Полша, но засега това били само планове.
                            Браво ако се спази това изказване. Не толкова като % дивидентна доходност /поне за цените към днешна дата, колкото и да се смятат за подценени/, колкото за предвидимостта и отчасти прозрачността. Грубо значи може да се очакват едни 15-20 ст. дивидент за 2011 или бъркам нещо?

                            Коментар


                            • 18 и с приспаднат данък....

                              Коментар


                              • бика - символа на борсата

                                “Софарма” - най-голямата публична фармацевтична компания в България, от днес ще се търгува и на фондовата борса във Варшава.

                                Точно в 11,20 ч българско време изпълнителният директор Огнян Донев лично удари камбаната за старт на търговията на акциите й на официалния пазар на най-бързо развиващата се борса в Централна и Източна Европа.

                                “Вярваме, че ще бъдем бижуто на Варшавската фондова борса”, каза Донев в речта си при листването на “Софарма” пред десетки брокери и журналисти. Той обясни, че тази стъпка на компанията е готвена 4 години и че с нея се поставя началото на ново поколение български компании, които ще докажат, че прозрачността и доброто корпоративно управление са желано положение, а не наследство от процеса на масовата приватизация.

                                Донев посочи, че изборът на борсата във Варшава е логичен, тъй като тя не само е лидер за региона на Централна и Източна Европа, но и продуктите на “Софарма” са добре познати в Полша, където се продават “Бусколизин”, “Трибестан”, “Табекс” и др.

                                Посочвайки, че “Софарма” има 78-годишна история, Донев подчерта, че след повече от 10 години усилена работа и лични саможертви тя сега е един модерен фармацевтичен производител с над 15 дъщерни компании. И след успеха на местния пазар в България премества фокуса към региона.

                                “През 2000 г. приходите ни от продажби бяха 37,6 млн. евро. Гордеем се, че през следващите 10 години ги увеличихме почти 10 пъти до 306,9 млн. евро, с което превърнахме 2010-а в най-успешната година на компанията”, заяви Донев.

                                Отбелязвайки, че продуктите на “Софарма” са познати в над 35 държави, той уточни, че през 2011 г. на пазара са представени 10 нови продукта и е подадена регистрация за още 13 медикамента. “Софарма” е получила редица награди за корпоративно управление, както и от Софийската фондова борса за приноса й към развитието на пазара през 2010 г.”, каза Донев и благодари на мениджърите на компаниите Wood & Co и Първа финансова брокерска къща, юристите в Weil и DTT и на Комисията за финансов надзор за усилената работа, довела до листване на компанията във Варшава.

                                “Софарма” планира да отделя за дивиденти поне 60% от печалбата си за тази и следващите 2 години, съобщи още Донев. Той не изключва възможността за изграждане на фармацевтично производство в Полша, но засега това били само планове.

                                Коментар

                                Working...
                                X