IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nicknja Разгледай мнение
    закона забранява дистрибутор на едро и дистрибутор на дребно (аптека/и) да са свързани лица. От закона следва че софарма неможе да има аптеки. или трябва да се откже от СФТРД
    Имах подозрения че ОД май се пробва да влезне в политика ( което може би ще е добре) но някой хора не го искат. А защо ли?!? писна ми от хвърляне на прах в очите
    ПС имам акции от групата
    Абе може и това да е било....Пак казвам....цитирах по памет ...явно съм объркал

    Коментар


    • закона забранява дистрибутор на едро и дистрибутор на дребно (аптека/и) да са свързани лица. От закона следва че софарма неможе да има аптеки. или трябва да се откже от СФТРД
      Имах подозрения че ОД май се пробва да влезне в политика ( което може би ще е добре) но някой хора не го искат. А защо ли?!? писна ми от хвърляне на прах в очите
      ПС имам акции от групата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Бобан това от къде го измисли?
        Това го четох някъде в нета....дали е сайт на вестник или друга медия не помня....Но го имаше написано....И съм написал,че не знам дали е вярно....И мен лично ме съмнява да е така...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          До някъде си прав,НО....

          .Касае се за това, че Законът забранявал собственик на фирма производител да притежава дружества за търговия на едро и дребно на същия продукт.Не знам дали е вярно,НО ако е така....ми се струва ,че не предстоят добри неща за компанията.


          Не е препоръка за покупко-продажба на акции
          Бобан това от къде го измисли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Бягаш от въпроса ...Пишеш за привилигированите на ХИМ, единствените от който може да се вземе нещо от групата а не пишеш за 77 ст на ССВ и нито един участвал от дребните в увеличението....
            Поздрави!
            На моята платформа показва ЦКБ 0.80...

            Обикновените на ХИМ днес са 1.408....+3.55%....да ти кажа,че моята средна цена там е 1.446...бройките са тайна обаче....Между другото в ЦКБ имам ного малко в момента...ама и там ще му дойде времето....

            Ама темата е за Софарма....А да те питам....при Доверие колко от дрените записаха....А Мажо,който е и тук такъв колко записа....Браво,не му се хванахте да ви вземе кинтите...Внимавайте със следващият опит:0....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Ми Флагманът е добре...засега +3.55%....При превилигированите при цени от....1.95 може да си сметнеш колко е доходността....При обеми и то....вчера минаха бая пакети:0....Очаквам вклучване

              Ако Фармата обяви увеличение на капитала за да си плати някоя глоба ти ще участваш ли....или първо ще питаш ОД дали ще запише неговите


              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
              Бягаш от въпроса ...Пишеш за привилигированите на ХИМ, единствените от който може да се вземе нещо от групата а не пишеш за 77 ст на ССВ и нито един участвал от дребните в увеличението....
              Поздрави!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Отговора на акционерите е оправдателен ....интереса клати феса. Иначе като здравноосигурен съм леко разтревожен от калинките който ни натресе ГЕРБ навсякъде да харчат нашите пари.
                по скоро кажи какво става със Флагмана че банката му гони Синергона.......
                Ми Флагманът е добре...засега +3.55%....При превилигированите при цени от....1.95 може да си сметнеш колко е доходността....При обеми и то....вчера минаха бая пакети:0....Очаквам вклучване

                Ако Фармата обяви увеличение на капитала за да си плати някоя глоба ти ще участваш ли....или първо ще питаш ОД дали ще запише неговите


                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Moнти...Стана ми смешно....При текущи цени дивидентна доходост 6.6%


                  Да не говорим ако са купени на около 3лв....Има други компании ,които ако си купиш акции ще имаш значително по-добра доходност
                  Даже в това положене заставам на позицята а Мастъра....По-добре депозит в КТБ на 8.5% ....отколкото тук....и понеже никой не е питал Раъфата какво мислят....


                  Не получих отговор на нито един от въпосите ,които зададох на акционерите тук....Приемам го като скриване на поредните мишоци

                  Хайде успехи
                  Отговора на акционерите е оправдателен ....интереса клати феса. Иначе като здравноосигурен съм леко разтревожен от калинките който ни натресе ГЕРБ навсякъде да харчат нашите пари.
                  по скоро кажи какво става със Флагмана че банката му гони Синергона.......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    18 и с приспаднат данък....
                    Moнти...Стана ми смешно....При текущи цени дивидентна доходост 6.6%


                    Да не говорим ако са купени на около 3лв....Има други компании ,които ако си купиш акции ще имаш значително по-добра доходност
                    Даже в това положене заставам на позицята а Мастъра....По-добре депозит в КТБ на 8.5% ....отколкото тук....и понеже никой не е питал Раъфата какво мислят....


                    Не получих отговор на нито един от въпосите ,които зададох на акционерите тук....Приемам го като скриване на поредните мишоци

                    Хайде успехи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      За 'феновете' на КОРП, която видите ли давала най-добри лихви за парите ни (държавните)...поразтърсете се малко да видите дали и там % е 7.5....

                      а иначе приватизация с нашите пари..добре звучи.

                      НЯМАМ АКЦИИ от Софарма и група и Корп
                      Имам и от двете и гледам сеира защото и двете групи си гледат интереса.....
                      Погледна ли на премаркета на комерса.....
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • За 'феновете' на КОРП, която видите ли давала най-добри лихви за парите ни (държавните)...поразтърсете се малко да видите дали и там % е 7.5....

                        а иначе приватизация с нашите пари..добре звучи.

                        НЯМАМ АКЦИИ от Софарма и група и Корп
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          На мен любимото ми е как медиите на Пеевски цитират "авторитетното списание Ню Юръп". Малко хора знаят, че това авторитетно списание започна работа миналата година и е собственост на ... Пеевски. Но някак друго си е да цитираш брюкселска медия. Нищо че за нея никой не е чувал.
                          Въобще от медиите на тоз господин по-гнусно нещо в държавата няма. BSE trader правилно казва и за атаките срещу Прокопиев, и срещу Алианц. Единствената им цел е да гледат интереса на Цецо Василев/Доган/Бойко Борисов и да не допускат конкуренция в медиите, политиката (атакуват яко и Кунева и Станишев, за разлика от Гоце), енергетиката. Ааа, и политиката на държавните предприятия да дават парите си срещу смешна лихва в Корпоративна банда е патриотична, защото иначе отиват при чуждия капитал. Въобще като чуя за патриотизъм и веднага ми става ясно, че иде реч за страшно много пари.
                          Та малко става като "а вие защо биете негрите", нека да си има разследване срещу Донев ако има защо. Но не смятам да обръщам прекалено много внимание на глупотевините на жълтите медии на Пеевски/Доган.
                          Често не ми допадат коментарите ти, но този е много на място

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Мдаааа....Тук явно всички са акционери във Фармата и сега дума и не се дава да се кажат истинските неща.Ами първо да попитам.....При увеличението на Доверие какво се получи....Не съм запознат с това къде щяха да отидат парите от увеличениет6о и беше ли необходимо...а камо ли наложително в този момент.Защо ви поискаха парите .....и защо Донев не записа своите акции.Отговорът ми за мен е....Просто е поискал Вашите пари....ако мине номерът.По същото време имаше друго увеличение на ЦКБ....Мажоритарят си го записа цялото,без да се надява на мишоци те....и си го направи.Имало е нужда ,трябвали са парите,направил го е......Пак казвам Донев се пробва да вземе някой лев .....

                            Не се бъркам и меся в политиката....но ще ви питам.....Защо се мъчите да обърнете въпроса във политическа воина.Абе ....искам да ви питам....печели ли Софарма от продажбата си в Турция примерно при тези цени.Ако ДА защо не продава и в България на същите....или тук с нечия закрила се"изтупва брашнения чувал".Ако там е на загуба от тези цени,защо трябва да се избива тази загуба от скъсания джоб на българина.Ако пък тези цени в чужбина са заради това да може да продава ми става ясно колко съм и качествени продуктите,просто на българските им цени никой няма да ги погледне спрямо другите аналози.От всичко излиза ,че за да се реализира голяма годишна печалба се продава навън за слава и думкане в гърдите а в БГ за да се пълни гушата.....основно от най-бедните слоеве от населението....

                            А защо сравнявате КТБ със Софарма ....Ми който и да питате в БГ ще ви каже,че те дават най-добрите лихви ....и правят хората по-богати.
                            А сега някой може ли да ми каже или да си направи труда да сметне....ако продуктите на Софарма продавани В БГ СЕ ПРОДАВАХА НА ЦЕНИТЕ в Турция колко пари шяха да са останали в джобовете на Българина ....и колко щеше да има в Здравната касса......колко операции можеха да се направят с тях...и т.н....Аааа забравих....те влязоха в джоба на акционерите...Дано някой експерт да си направи труда да го сметне....и да поиска поне това ,което е източено от касата.Защото каквото и да ми казвате....да продаваш на турска болница 2 пъти по-евтино от такава в БГ....си е....абе не знам....нямам думи.....ПАРИ ОТ МЪКА И СТРАДАНИЯ....И ОТ ПОСЛЕДНИТЕ СТОТИНКИ НА БЪЛГАРИНА.....


                            Хайде Успехи ....и дано ви дадат голям дивидент.....


                            П.С. .....Освен ако Райфата не мислят така де
                            Бобан, имаш ли представа какви са печалбите на софарма и трейдинга? Защото за мен са ниски, не са достатъчно рентабилни и затова почти никога не съм имал акции тук, нямам и сега. Просто питам, че и ти като Бареков сънуваш някакви милиони, някакви неща за ограбения български народ, операции и т.н. Ами направи фирма и почвай да внасяш евтини лекарства и ще изместиш софарма.
                            Освен това се чудя, как е възможно без цялостен анализ да се хващате на партенките на Пеевски и компания. Може ли от едно хапче да се правят сравнения и изводи и т.н. Донев сигурно има за какво да бъде упрекван, но от по-омазаните от него, моля ви !?!
                            А и всичко това да е вярно, Донев ли е за нападки или тези, които му позволяват да прави такива неща?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                              Софарма да не е благотворително дружество? Много ясно, че ще иска да максимизира печалбите, чрез дискриминация на пазарите. Няма как хем да съжаляваш потребителите, хем да правиш печалба за акционерите си. Ако трябва да избирам компания, не бих заложил на тази, която има борд на директорите съставен от филантропи-алтруисти.
                              Софарма не е открила топлата вода. Далеч по-големи фармацефтични компании са попадали под подобна бомбардировка в далеч по-напреднали граждански общества от българското. Софарма не трябва да се управлява от филантропи-алтруисти, но трябва да поработи по-силно да убеди обществото, че разполага с необходимите механизми да спазва общоприети морално-етични ценности. Не е сложна задача. А държавата вместо позитивни списъци, да създаде истински пазар на лекарства, където да има реално пазарно състезание и условия за здравословна конкуренция. И това не би трябвало да е такава пречка. Но пък радващото е, че има дискусия в обществото - признак на напредък ли е, не знам?! Дори и да е резултат от борба за надмощие между икономически кръгове в държавата....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                                Софарма да не е благотворително дружество? Много ясно, че ще иска да максимизира печалбите, чрез дискриминация на пазарите. Няма как хем да съжаляваш потребителите, хем да правиш печалба за акционерите си. Ако трябва да избирам компания, не бих заложил на тази, която има борд на директорите съставен от филантропи-алтруисти.
                                Вече се бях отчаял от инвеститорите в този форум, добре че беше ти

                                Коментар

                                Working...
                                X