IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз мисля, че едно намаляване на цените и редуциране наполовина в печалбата на дружеството, както и едно намаляване на акциза ще се отрази доста положително на Българския народ.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Не ме разбирай буквално. Имам предвид, че лавината е в обществото и държавата ни. Това,че акциите ще паднат с 20% или 30% не е толкова важно..ще мине и ще замине.. Същинският проблем се крие в това, че една група има реални шансове да започне да диктува правилата на играта (включително и на уж непобедимия Бойко Борисов)..оставиха ги да концентрират прекалено много медиина сила. Ще кажете, че жълтите вестници и телевизии са смешни, НО за съжаление българинът точно това харесва...чалга и вестник уикенд...

      Това , което се случва в момента с оплюването на Софарма може и ще се случва и занапред с фирми и хора неудобни на кръга на Василев. Той тия вестници за чии ги пазаруваше на едро...много ясно да си направи медиен бастион.

      А тук продължаваме да си мислим,че всичко се свежда до 30 стотинки нагоре или надолу цена на акция или на аналгина....

      поздрави
      Берта,радвам се ,че се получи така,че се даде гласност как определени фирми в БГ са си направили картел и с "мълчаливото съгласие" на Държавата (визирам министри и чиновници) правят милиони на гърба на Данъкоплатеца.Радвам се,че Министърът на здравеопазването ще поиска преразглеждане на цените на лекаарствата ,които се продават на болниците.Радвам се ,че КЗК ще преразгледа има ли картелно споразумение.И искам това да се случи във всички сектори на икономиката.Нямам нищо против ОД и Софарма.Но на всички вече е ясно,че Софарма работи с такава печалба поради продажбите си в БГ(и то при изкуствено завишени цени).Продуктите ,които продава на вън са на смешни цени и прави "кухи" обороти.Просто по този начин поддържа капацитета си и работните места.Дали обаче може да пробие на по-добри пазари ....не Русия и Украйна.Онзи ден ви писах за аналгина,че е вреден , а някой тук се опита да ми се присмива.



      Аналгинът е забранен в САЩ, Великобритания, Австралия, Япония, част от Европейския съюз и в още близо 30 държави
      Популярното лекарство аналгин единствено облекчава болката и не лекува нищо. Освен това има сериозни странични ефекти, заради които е забранен във водещите държави.

      Ако единствено облекчаваше болката, щеше да има смисъл от него. Проблем са силните странични ефекти, които фармацевтичните компании у нас предпочитат да пренебрегват в рекламите си. Много сериозно противопоказание е това, че се намалява производството на бели кръвни клетки – пазачите на организма от вируси и бактерии.

      Аналгинът е и най-честата причина за алергия към лекарствата. От нея може да се стигне до анафилактичен шок в момент, в който лечението ни е жизнено необходимо.

      Така,че с такива продукти трудно( да не кажа невъзможно)се пробива на ЕП.Затова се пробва на максимум БГ пазара посредством картелни споразумения.А затова ,че групата около Пеевски и Василев атакуват точно ОД и Софарма етака.И го правят по всеки възможен начин.Там не искам да се бъркам пък и да искам не мога да променя нещо.Искам обаче от всяка такава война да печели Данъкоплатецът.

      Коментар


      • Правителството вече се почуди каква лъжа и измислица да съчини само и само за да не намали акциза на лекарствата.

        НОВ СКАНДАЛ! “СОФАРМА” ПРОДАВА ТРИ ПЪТИ ПО-ЕВТИНИ ЛЕКАРСТВА И В ПОЛША! 24 февруари 2012, 08:43 София, България

        Коментар от статия: "Нищо ново,то у нас и на лекарствата сложиха акциз и цените им са в пъти по високи отколкото в Европа."
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          разгледах уикенда и някъде мернах, че печалбата на ОД била 100 000 000
          Да, толкова печелел господин Донев САМО той лично и САМО през Трейдингът... А който иска може да провери колко е печалбата на Трейдингът и всички знаем, че ОД не е едноличен собственик.

          Само не го знам г-н Донев защо търпи и защо не смачка тая гнида бареков. Аз ако бях, щах да съм го разселил до сега.

          А и оня дебил от банкя да не се зъби много, щото иначе тича да реже лентички там, където една стотинка не е дал !!!



          Баси наглото копеле - и след откриването на могъщите билдинги ви казах, че ако бях на мястото на Донев, щях да наредя на охраната да го изхвърли.


          Марксов - по цял свят бизнесът с хапчетата печели яко. Ок, трябва да се помисли и за бедният българин, съгласен съм с това. Но защо напримерно във Великобритания (чувам) ДДС върху лекарствата е НУЛА, а тук е 20% ??? В същото време ДДС върху хазартът туканка е 7%... или за властта хазартният бизнес е по-важен от здравето на хората? Нека отстъпят и едните, и другите държавата да намали ДДС върху лекарствата на 5%, а производителите също да намалят цените - проценти не давам - с колкото могат.

          Винс - ти явно живееш в някакъв паралелен свят. Кой "данъкоплатец" ще пострада, ако ДДС върху лекарствата се намали? Къде ОСНОВНО отиват нашите данъци? Знаеш ли колко ми дреме, ако намалеят парите за чиновниците/ушевите/ мангалите (на които храним най-многобройните популации на 1000 граждани в целия свят)? Или че разни нагли селски пачаври няма да могат да разпределят сами на себе си по 5 и 6-цифрени бонуси, а после нагло да се зъбят по телевизията, че били в правото си и на толкова си оценявали трудът? Защо не питат мене или вас, дето РЕАЛНО им плащаме тия пари - на колко им оценяваме трудът? Това тяхното е все едно ти, Винс да си имаш свой бизнес (примерно магазин) и продавачките сами да си определят заплатата и бонуса, бръкайки ти в чекмеджето и вземайки толкова пари, колкото си искат !!!

          И още нещо - който мисли, че Софарма много печели от хапчетата - ок - купува си акции, става ортак на господин Донев и печели и той... ама на държавата при разпределянето на ДДС-то може ли да станеш ортак? Можеш ли да си купиш 888 акции от "Република България ДДС" АД и да си цоцаш дивиденти от одраните от хората данъци? Не - това е схемичка, в тоято ти си само от страната на донорчето !!! Ако не си чиновник/ушев/мангал, разбира се !!!!
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Не ме разбирай буквално. Имам предвид, че лавината е в обществото и държавата ни. Това,че акциите ще паднат с 20% или 30% не е толкова важно..ще мине и ще замине.. Същинският проблем се крие в това, че една група има реални шансове да започне да диктува правилата на играта (включително и на уж непобедимия Бойко Борисов)..оставиха ги да концентрират прекалено много медиина сила. Ще кажете, че жълтите вестници и телевизии са смешни, НО за съжаление българинът точно това харесва...чалга и вестник уикенд...

            Това , което се случва в момента с оплюването на Софарма може и ще се случва и занапред с фирми и хора неудобни на кръга на Василев. Той тия вестници за чии ги пазаруваше на едро...много ясно да си направи медиен бастион.

            А тук продължаваме да си мислим,че всичко се свежда до 30 стотинки нагоре или надолу цена на акция или на аналгина....

            поздрави

            +1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              лавина?
              Не ме разбирай буквално. Имам предвид, че лавината е в обществото и държавата ни. Това,че акциите ще паднат с 20% или 30% не е толкова важно..ще мине и ще замине.. Същинският проблем се крие в това, че една група има реални шансове да започне да диктува правилата на играта (включително и на уж непобедимия Бойко Борисов)..оставиха ги да концентрират прекалено много медиина сила. Ще кажете, че жълтите вестници и телевизии са смешни, НО за съжаление българинът точно това харесва...чалга и вестник уикенд...

              Това , което се случва в момента с оплюването на Софарма може и ще се случва и занапред с фирми и хора неудобни на кръга на Василев. Той тия вестници за чии ги пазаруваше на едро...много ясно да си направи медиен бастион.

              А тук продължаваме да си мислим,че всичко се свежда до 30 стотинки нагоре или надолу цена на акция или на аналгина....

              поздрави
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Не искам да бъда груб, но позоваването на вестник „Уикенд” в инвестиционен форум буди усмивки, а не подкрепя теза.

                В целия „скандал” се разчита на народопсихологията на българина и навика му да гледа предимно в чуждата паничка и лесно да си съставя мнение на база: „пишеше го във вестника”..

                Себестойността на един аспирин протект е около 50 пъти по-малка от цената му в аптечните мрежи на България и дори повече в Германия. В тази връзка, предлагам „Билд” да потърси сметка от компанията (и акционерите и), канцлера да вземе незабавни мерки, а въпросът да се обсъди обстойно в инвестиционните им форуми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Дребнаво и несериозно е да се вторачваме колко стотинки разлика ще реализираме при акциите на фармата. Типично по български се концентрираме в бързия келепир, а си затваряме очите за идващата лавина.
                  лавина?

                  Коментар


                  • Дребнаво и несериозно е да се вторачваме колко стотинки разлика ще реализираме при акциите на фармата. Типично по български се концентрираме в бързия келепир, а си затваряме очите за идващата лавина.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                      Не само, че съм прав, но ме боли и кура откога ще обявиш че им е бил скандала Kaто стискаш акции си пристрастен - няма нaчин
                      .....и като нямаш си присрастен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                        А ти защо не си направиш труда да прочетеш последният брой на в-к Уикенд, там има 2-3 страници за твоята любима Софарма и за Донев? И защо не си направиш едно собствено малко проучване за да видиш как цените на едни и същи продукти на Софарма са 2-3 пъти по-ниски в чужбина за разлика от същите в България? Не защитавам Бойко в никакъв случай, просто ми стана много тъпо как даваш пример за намаление на цените на лекарствата с няколко % и то за сметка на данъкоплатеца, защото ДДС е с тежест над 50% от приходите в бюджета, като може да се намалят цените на лекарствата в пъти и то без да пострада данъкоплатеца а ще е единствено за сметка на Донев.
                        разгледах уикенда и някъде мернах, че печалбата на ОД била 100 000 000
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Не се карайте, акции ще има за всички.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Бих се замислил да му стана "донор" на ОД ...но само на номинал
                            Нищо лично - просто така съм свикнал да пазарувам
                            Не е препоръка за търговия на ценни книжа и други хартиени изделия !!!
                            половината от номинала ! За да му дойде акъла. На императорчето -също е*аси империята. Тенджера под налягане. Шрот!
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                              А защо пък да я чете тая тоалетна хартия човекът? Да се позоваваш на вестник Уйкенд е като да цитираш Уикипедиа в Академична публикация. Аман от простотии. Не е препоръка.
                              Добре казано !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Може и да си прав но началото на скандала с Донев и Павлов е още преди нова година...
                                Не само, че съм прав, но ме боли и кура откога ще обявиш че им е бил скандала Kaто стискаш акции си пристрастен - няма нaчин

                                Коментар

                                Working...
                                X