IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Еееех на колко много хора им се иска да падне тук.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      NOTIFICATION OF INSIDERS’ TRANSACTIONS


      The Board of Directors of Sopharma AD (the “Company") announces that it was notified by Mr Ognian Donev, Chairman of the Board of Directors that the company “Donev Investments Holding AD" related to him, executed the following transactions related to shares in the Company:




      Date and time of the settlement Operation Number of shares Unit price (BGN)
      27.02.2012 Buy 94 2.700
      27.02.2012 Buy 186 2.700
      27.02.2012 Buy 114 2.700
      27.02.2012 Buy 161 2.700
      27.02.2012 Buy 151 2.700
      27.02.2012 Buy 50 2.700
      27.02.2012 Buy 638 2.700
      Мдаа, много малко бройки като за виден мултимилионер.
      По скоро иска да стане публично, та белким клъвнат тия отляво.
      Че и на него му е ясно, че цената има да пада 10-15% още.
      А вероятно и обещанията за дивидент няма да се изпълнят в пълен размер, за да може да се компенсират част от бъдещите загуби/намалени печалби.

      Коментар


      • NOTIFICATION OF INSIDERS’ TRANSACTIONS


        The Board of Directors of Sopharma AD (the “Company") announces that it was notified by Mr Ognian Donev, Chairman of the Board of Directors that the company “Donev Investments Holding AD" related to him, executed the following transactions related to shares in the Company:




        Date and time of the settlement Operation Number of shares Unit price (BGN)
        27.02.2012 Buy 94 2.700
        27.02.2012 Buy 186 2.700
        27.02.2012 Buy 114 2.700
        27.02.2012 Buy 161 2.700
        27.02.2012 Buy 151 2.700
        27.02.2012 Buy 50 2.700
        27.02.2012 Buy 638 2.700

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Аз ще я чакам на номинал. Не знам колко е справедливата и цена- истината е, че нямам излишен кеш
          Чакай, чакай. То и аз чакам Жабокът и Любовното послание на номинал, ама поне си знам, че няма да ги дочакам.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Не знам колко е номинал, ама сч.стойност е 2,44. Аз ще се включа мощно някъде там.
            Днес съвсем небрежно си взех 80 броя на 2.69 да не съм капо, че нямах хич.
            Ке падне още бая, не могат дълго да задържат с обратното изкупуване.
            Съмнявам се....
            Идва краят на тримесечието а тогава е празник за спекуланта и тук....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Аз ще я чакам на номинал. Не знам колко е справедливата и цена- истината е, че нямам излишен кеш
              Не знам колко е номинал, ама сч.стойност е 2,44. Аз ще се включа мощно някъде там.
              Днес съвсем небрежно си взех 80 броя на 2.69 да не съм капо, че нямах хич.
              Ке падне още бая, не могат дълго да задържат с обратното изкупуване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Още ли се мъчите с хартията? Ще я загледам ако отиде на 2 лв. Според мен, на сегашните нива потенциала е изчерпан
                Не е препоръка
                Аз ще я чакам на номинал. Не знам колко е справедливата и цена- истината е, че нямам излишен кеш
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Още ли се мъчите с хартията? Ще я загледам ако отиде на 2 лв. Според мен, на сегашните нива потенциала е изчерпан
                  Не е препоръка
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    Въпрос на нормативна уредба. У нас тези сделки се подават в комисията за финансов надзор, а не на борсата, а КФН ги публикува с известно закъснение, защото й е малко бюджета и не й стигат хора
                    И къде ги публикува КФН - ако може линк моля

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Ето ви линк към сфарм на полската борса
                      http://www.gpw.pl/karta_spolki_en/BG11SOSOBT18/
                      Доста рядко се търгуват.По интересното е,че редовно дават отчети за инсайдърските си сделки na БФБ .Вече станаха май към 20 инфото,а тук на нас като на аборигени - никаква информация.
                      Въпрос на нормативна уредба. У нас тези сделки се подават в комисията за финансов надзор, а не на борсата, а КФН ги публикува с известно закъснение, защото й е малко бюджета и не й стигат хора

                      Коментар


                      • Ето ви линк към сфарм на полската борса
                        http://www.gpw.pl/karta_spolki_en/BG11SOSOBT18/
                        Доста рядко се търгуват.По интересното е,че редовно дават отчети за инсайдърските си сделки na БФБ .Вече станаха май към 20 инфото,а тук на нас като на аборигени - никаква информация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Ми виж има ли ляб у тази работа и да се накачулваме
                          Хе-хе... не знам!

                          Спреда е 5.7 - 6.40. Утре ще видя дали има (и каква е пазарната дълбочина)...

                          Иначе, принципно си мисля че нашенските акции (включае Софармата) са много подценени... Трудно бих се навил да шортя... Единствено миналия Януари-Февруари (2010) се бях умерачил да шортя ЦКБ, когато отиде до 1.80 - ама посредника ми тук се забави с въвежданото на късите - и си останах с мерака само...

                          Дори сега се надявах спада около скандала с цените да увлече Софарма малко по-надоле, че да вляза по-евтино в позиция... Щото Огнян дори и да е немлост сега - си е част от върхушката... и като му мине... пробацията.. пак дебело ще намаже филията!

                          ..................
                          и да не забравя да вържа гащите - мнението ми не е препоръка за търговия с ценни книжа!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                            Много писах тук днес! Сори за което! Последно - моя посредник (за международна търговия) ми позволява да търгувам полски акции (досега не съм го правил, което обяснява и недомислените ми писания до момента)... Софарма е сред тях!

                            Т.е. може да се шорти!!!!!! И като акция и като СФД!
                            Ми виж има ли ляб у тази работа и да се накачулваме

                            Коментар


                            • Много писах тук днес! Сори за което! Последно - моя посредник (за международна търговия) ми позволява да търгувам полски акции (досега не съм го правил, което обяснява и недомислените ми писания до момента)... Софарма е сред тях!

                              Т.е. може да се шорти!!!!!! И като акция и като СФД!

                              Коментар


                              • Като гледам каква е системата за търговия, и разходите - май не си струва какъвто и да било напън в тази посока...

                                "Достъп до пазара във Варшава дават Уникредит Булбанк, ПФБК, Елана Трейдинг и Интеркапитал Маркетс.
                                От тях само Интеркапитал Маркетс е член и на борсата във Варшава (от 8 декември 2010 г.) и има директен достъп до пазара там.
                                Комисионната, начислявана от Интеркапитал Маркетс е 0,25% от стойността на сделката, без минимална сума и без разходи за трансфера от България към Полша. При трансфер обратно от Полша към България таксата е 10 лв. и е за услугата на полската Bank Pekao, през която става трансфера на книжа. Bank Pekao е полското поделение на Уникредит и чрез нея и българската Уникредит Булбанк става връзката между Централен депозитар АД и Полския депозитар.
                                По 0,3% от стойността на сделката е комисионната на ПФБК и Елана Трейдинг за достъп до Варшавската борса, като в ПФБК минималната комисионна е 40 полски злоти, а в Елана Трейдинг е 75 полски злоти. Една злота се разменя за 0,44 лв. Трябва да се прибавят и разходите за трансфер на акциите, които ПФБК и Елана Трейдинг удържат.
                                На Варшавската фондова борса сетълментът (прехвърлянето на собствеността) става за 3 дни, тоест е на Т+3 дни, докато на БФБ-София е Т+2 дни, като за три дни курсът евро/злота може да се измени с 2-3 процента.
                                Трансферът на парични средства между Полша и България e средно около 30 евро. Интеркапитал Маркетс имат сметка в Bank Pekao и трансферът се осъществява за един ден."

                                Коментар

                                Working...
                                X