IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Нищо не казвай ами дай да направим една съпоставка Оловото и ЗХБГ....
    Купих няколко К на 30 ст и досега имам загуба колкото половината стойност която съм дал за Оловния . А иначе милиони левове печалба от едната страна и милиони левове загуба от друга Каква е разликаката за акционера от притежанието на двете.Ами някое ИП може да вдигне цената при хубава новина за Захариев или Стандарт без новина през Кобус докато ЗХБГ е като камък и вече удря 20 ст ...Химко и Кремиковци имат по добри котировки вече...... ...
    Поздрави!
    Тук си изброил една(оцк), две(зхб)... три(химко)....четири(крем) ...чисти хартии.
    Ако добавим стандарт ще станат 5 чисти хартии. Удивително - цитат съдържащ 5 чисти хартии! Лиспва ти само патката ...
    Не е препоръка
    И недейте да разводнявате темата за фармата. Няма да успеете, да си направите по-голяма реклама на шитовете, като ги бутате във всяка тема
    Last edited by mecka_stryvnica; 06.04.2012, 17:20.

    Коментар


    • Софарма е най-подходяща за инвестиране от изброяваните компании по няколко причини. Все пак всеки сам преценява.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Нищо не казвай ами дай да направим една съпоставка Оловото и ЗХБГ....
        Купих няколко К на 30 ст и досега имам загуба колкото половината стойност която съм дал за Оловния . А иначе милиони левове печалба от едната страна и милиони левове загуба от друга Каква е разликаката за акционера от притежанието на двете.Ами някое ИП може да вдигне цената при хубава новина за Захариев или Стандарт без новина през Кобус докато ЗХБГ е като камък и вече удря 20 ст ...Химко и Кремиковци имат по добри котировки вече...... ...
        Поздрави!
        Монти...ЗА оловото.....Според мен трябва да се намеси държавата,да се обяви фалит,да се вземе от Захариев пакета акции,държавата да стабилизира и възроди завода....и в последствие да го препродаде на чужд Инвеститор.Ама,няма според мен държава тук(затова и я пиша с малка буква).Така постъпиха зад Океанас няколко големи банки и фирми.Така постъпиха и в УК (мисля,че с Лойдс Банкинг Груп).Обаче ,в момента ....с това правителство ,на този етап ...тук в БГ ,това няма да се случи.Иначе има хляб в това производство(виж КЦМ)

        За зърното....Интересна съпоставка с оловото.Прав си ....от едната страна печалба,от другата загуба.И двете акции се сриват.При зърното,никой не вярва на Мажо...затова и акцията се срива.Е защо тогава на Мажо му трябва да прави такива "врътки " според някои и да вадди такива печалби...и да плаща данъци.Ако зърното беше излязло на загуба,колко щеше да е цената на акцията....2-3ст примерно....Какво ще се промени за Мажо....ми нищо...най-много да ги изкупи и да я делистне.Той парите си ги е взел на СПО то(мисля,че беше СПО,може и да греша)Събра май към 200мил.....сега ...или си мислиш,че някой ще му повярва ,при евентуално увеличение на капитала...То и не може да стане ...Е за какво са му другите акционери....не им дава дивиденти сега...Е за какво тогава "изкарва" на книга такава печалба....за да пълни Бюджета ли....

        Лукойл са на загуба от няколко години(за 2011 не знам де)...и не дават лев на държавата.Зашо аджаба....ХИМ изкара 119мил ...с "врътки" тази година....За да изкара една торба пари за да платят данък ли.....Е т'ва ми обясни...На всички беше ясно с увеличението при ЦКБ ,че миноритарите не им вярват....и с право(не дават дивиденти)....Е защо се набутват с тези "фиктивни" печалби".Да не говорим,че при ЦКБ има и Банков Надзор....Пак казвам.....При толкова наличен кеш по сметки и в Централна банка,близо милиард...наясно ли си,че ако тези пари стоят на опасно място,е риск за цялата Банкова система...да не кажа и за държавата.

        Тази тема обаче ...е за Фармата...да не спамим тук

        Успех

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          А аз бих казал от рискови премии на подценени "сигурни" акции.
          В кавички щото такова животно по принцип нема.

          Като се махнат АДСИЦите и неликвидните има няма само 10-на стойностни такива в момента, с 10+ годишна история на развитие и печалби, с приемливи мажовци и ФФ, като всички се търгуват с минимум 40% дисконт от реалната си стойност. Немалко с доста повече.
          Хидравлиците, Емка, Елхим,Гагарин, Фазера,Нео-то, Каолина,Фармата(е) и 2-та табака че е криза.....ми те май свършиха свестните.

          Повечето останало е талаш дето не заслужава да бъде спонсорирано от моите пари. Нито на ПФ където са парите на бъдещите пенсионери.
          Вий си спекулирайте както си искате с талаша, аз си минавам дълъг и ще киризя.
          Естествено навсякъде ще сложа здрави стопове на 10-12 % отдолу.
          Иде лято, време за море и дивидентчета
          10 аз ги докарвам до 3 и то с един адсиц вътре. И още 4 които са близо но нямат шанс да станат в първата тройка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Монти
            А за Оловото....не знам какво да кажа....

            Нищо не казвай ами дай да направим една съпоставка Оловото и ЗХБГ....
            Купих няколко К на 30 ст и досега имам загуба колкото половината стойност която съм дал за Оловния . А иначе милиони левове печалба от едната страна и милиони левове загуба от друга Каква е разликаката за акционера от притежанието на двете.Ами някое ИП може да вдигне цената при хубава новина за Захариев или Стандарт без новина през Кобус докато ЗХБГ е като камък и вече удря 20 ст ...Химко и Кремиковци имат по добри котировки вече...... ...
            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              А аз бих казал от рискови премии на подценени "сигурни" акции.
              В кавички щото такова животно по принцип нема.

              Като се махнат АДСИЦите и неликвидните има няма само 10-на стойностни такива в момента, с 10+ годишна история на развитие и печалби, с приемливи мажовци и ФФ, като всички се търгуват с минимум 40% дисконт от реалната си стойност. Немалко с доста повече.
              Хидравлиците, Емка, Елхим,Гагарин, Фазера,Нео-то, Каолина,Фармата(е) и 2-та табака че е криза.....ми те май свършиха свестните.

              Повечето останало е талаш дето не заслужава да бъде спонсорирано от моите пари. Нито на ПФ където са парите на бъдещите пенсионери.
              Вий си спекулирайте както си искате с талаша, аз си минавам дълъг и ще киризя.
              Естествено навсякъде ще сложа здрави стопове на 10-12 % отдолу.
              Иде лято, време за море и дивидентчета
              За последно да ти кажа някои неща.....

              За Хидравлиците.....М+С .....знаеш ли кои са основните им търговски партниори в Европа...и кой е най-големия....и защо имат такива добри резултати....Знаеш ли кой е най-големият производител в Европа и вторият в света за производство на хидравлични двигатели(жокер ,фирмата е датска)....и защо в последните 2г нашите имат толкова много износ и за къде......Лятото на 2010 г когато М+С бяха на около 4лв....сключиха договор с Клааас ,да правят цилиндри на ...отпред не знам как се казва на комбайните това дето се върти и жъне.......Аз го знаех ...преди още да се пише някъде.Ама ми казаха,че когато Европа и техните партниори влязат в криза....просто издишат веднага....защото няма кой да им купи и болче.Затова не си мисли ,че тук е много сигурно....когато си купиш акция тук не се знае дали след месец от фирмата няма да кажат,че няма вече поръчки....и съкращават 30% от персонала.....и сигурната ти акция се сурне .....

              Айде да не те мъча ,основният им партниор е една финландска фирма...забравих как се казваше.....Финландците правят нещо като...бобкат...абе малко тракторче,на което поръчват частите...само го сглобяват.Всичката хидравлика се прави в Казанлък....даже ме хвана яд,че на всяка част пише не М+С...А ИМЕТО НА ФИНЛАДСКАТА фирма...даже и на резервните части.Финландците продават рез части поне 2 пъти по-скъпо.Н а въпроса ми защо не отворят представителство там и да си ги продават сами...по-евтино....ми оотговориха ,че никой няма да ги купи....под тяхната марка.

              Много се разприказвах....За табаците...абе аз съм пушач....ама ....след 2мес като забранят пушенето....според теб колко ще падне консумацията на цигари

              Айде чао и успех....

              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не можеш да правиш печалба ако купуваш само сигурни позиции. Така има огромна вероятност да купуваш само надценени позиции, защото всеки ще е разбрал че тези позиции са готини, ако са чак толкова готини. Най-лесните начини да си гарантираш че ще губиш са два. купуваш само шитове или купуваш само такива които изглеждат обречени да растят. Първите защото почти сигурно те наистина са си шитове, вторите защото почти сигурно тази прокоба за вечен растеж не е реална

                На пазар на акции се печели от рискови премии и разпределение на риска. не от търсене на сигурно.
                А аз бих казал от рискови премии на подценени "сигурни" акции.
                В кавички щото такова животно по принцип нема.

                Като се махнат АДСИЦите и неликвидните има няма само 10-на стойностни такива в момента, с 10+ годишна история на развитие и печалби, с приемливи мажовци и ФФ, като всички се търгуват с минимум 40% дисконт от реалната си стойност. Немалко с доста повече.
                Хидравлиците, Емка, Елхим,Гагарин, Фазера,Нео-то, Каолина,Фармата(е) и 2-та табака че е криза.....ми те май свършиха свестните.

                Повечето останало е талаш дето не заслужава да бъде спонсорирано от моите пари. Нито на ПФ където са парите на бъдещите пенсионери.
                Вий си спекулирайте както си искате с талаша, аз си минавам дълъг и ще киризя.
                Естествено навсякъде ще сложа здрави стопове на 10-12 % отдолу.
                Иде лято, време за море и дивидентчета

                Коментар


                • и сега какво, аз викам, че след като този тежък камък (грам мерси) падна, от внорник се връщаме на три лева!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Бобан,
                    Да знаеш някоя банка на Уолстриит да има мажоритар с участие над 70 % и ролята на миноритара само да участва в увеличение.....
                    Нито прави обратни изкупувания ,нито дивидент ,нито акции раздава ,поне преференциални кредити на дребните да раздава като на тимаджиите.......
                    Ами на твойта ССВ западния спекулант види цената ,види мажоритара ,види стакмистиката и ще си каже ам тя е пред фалит щом струва 60 стинки примерно.....
                    Даже и ПФ на групата не се грижат вече че ще вземат да объркат собствеността...
                    Монти...пак сравняваш несравними неща.Как да сравнявам банка на ...над 100г примерно Банк ъф Америка ...с БГ банка...Позаинтересувай се кой Я есъздал,как ....и колко от капитала е държал за първите 20г.Ние имаме капиталов пазар(ако може да се нарече така) от 10г....ти искаш да има акционери с по 5% макс.

                    И стига си давал примери с ЦКБ само....има и други публични банки....или и те са шитове.....Банковата система в БГ е доста строго регулирана....само не казвай,че ТИМ са купили и БНБ служителите,че ще почна да се смея.И ако ЦКБ е пред фалит...според теб със тази стъкмистика....кой ще и позволи да държи близо МИЛИАРД лева в кеш и по сметка на централна банка(виж отчета,номера на сметката не го помня).

                    Преди година спорех в темата за Фонд Имоти....Обещах им да не пиша.....Ще гледам и тук да не се бъркам....

                    А за Оловото....не знам какво да кажа....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Ще прежаля петстотин лева само да видя как ще линчуват Борисов ако не изпълни обещанията си в Кърджали но ще видиш че ще намери някой бунак да им даде пари и да почнат пак работа поне за месец........
                      Никой бунак няма да им даде достатъчно пари, пък Тиквата що обещания не е изпълнил дори и такива които са били реалистични, а при оловото обещанието му е напълно нереалистично.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        От оловото ще глътнеш вода
                        Ще прежаля петстотин лева само да видя как ще линчуват Борисов ако не изпълни обещанията си в Кърджали но ще видиш че ще намери някой бунак да им даде пари и да почнат пак работа поне за месец........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Такъв е живота искай малко за да получиш повече.... В Еларга половината пакет го хвърлих на 1,33 с дивидента..... исках 15 % получих двойно . Ти искаш 50 % засега си на загубаот ТИМ....
                          Девизът ми при мечи пазар малко но постоянно и не се застоявай без причина.... купих си малко Олово ,купих си Албенки, купих Фарми тези дни и Еларг купувам..
                          и съм сигурен че ще изкарам и от 4 повече от 10 % до месец.....
                          чакам за Оловото малко да ме изядете .. но съм сигурен че ще има решение на проблема там първо борисов си е заложил пак Тиквата и второ Стандарт пак купуват....може и през Кобос.....
                          От оловото ще глътнеш вода

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Човекът е доволен на 15% на година...Да е жив и здрав
                            Такъв е живота искай малко за да получиш повече.... В Еларга половината пакет го хвърлих на 1,33 с дивидента..... исках 15 % получих двойно . Ти искаш 50 % засега си на загубаот ТИМ....
                            Девизът ми при мечи пазар малко но постоянно и не се застоявай без причина.... купих си малко Олово ,купих си Албенки, купих Фарми тези дни и Еларг купувам..
                            и съм сигурен че ще изкарам и от 4 повече от 10 % до месец.....
                            чакам за Оловото малко да ме изядете .. но съм сигурен че ще има решение на проблема там първо борисов си е заложил пак Тиквата и второ Стандарт пак купуват....може и през Кобос.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Значи казваш...да не се инвестира в банки......Ми третата по големина инвестиция на Бъркширхатауей е именно в банка...

                              ....Уфффф...не ми се спори с теб....Успех....Виж обаче резултатите на банковата ни система за 1трим.....и си помисли ....
                              Бобан,
                              Да знаеш някоя банка на Уолстриит да има мажоритар с участие над 70 % и ролята на миноритара само да участва в увеличение.....
                              Нито прави обратни изкупувания ,нито дивидент ,нито акции раздава ,поне преференциални кредити на дребните да раздава като на тимаджиите.......
                              Ами на твойта ССВ западния спекулант види цената ,види мажоритара ,види стакмистиката и ще си каже ам тя е пред фалит щом струва 60 стинки примерно.....
                              Даже и ПФ на групата не се грижат вече че ще вземат да объркат собствеността...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                                Човекът е доволен на 15% на година...Да е жив и здрав
                                Само където ако купува все "сигурни" когато вече е сигурно че са "сигурни" по-вероятно е да прави -15% на година И има да се чуди абе защо аджеба аз като купувам само добри компании все на върхове ги купувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X