IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
    Монти ....какво си хортувате с Полки ...не ме интересува(то май на всички им писна от вас)Всеки си има глава на раменете

    Спирам да пиша,че вече ми втръсна.А за изборите...Н е виждам нещо коренно да се промени.Същата песен ще се пее Монти ама може евентуално на два гласа....Така....Успех
    А не бягай. не искаш да вземеш становище или не разбираш въпроса..
    Казано просто повтарям.
    Щом аз съм лузър с три К в ЗХБГ и ССВ ти какъв си с няколко десетки или хиляди акции плюс ХИМ , там според Полки. .
    Искам да го кажеш ясно че ти и всички инвестирали в ТИМ сте големи неудачници ако си съгласен със мнението на Полки и не го обориш!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      А ти ми отговори на друг въпрос . Защо инвестиралите в тези акции се мъчат да натресат грешките който правят на другите. Защо като толкова са качествени акциите хора като Полки се мъчат да ме изкарат лузър че уж съм инвестирал в ТИМ при положение че се хвалеха че имат над 100 К в ССВ и ХИМ....Значи ли това че тези хора са вече на път да изкреизят и да продават всичко на всяка цена.....
      Значи ли също , че ТИМ при едни следващи избори няма да бъде враг на управляващите като Захариев сега ....
      А относно БРЕФ и Еларг при положение че има 100 акции който падат и 2 който се качват много ясно е че там ще се мъчи да се изкара кеш за мамбо на ИП....
      Монти ....какво си хортувате с Полки ...не ме интересува(то май на всички им писна от вас)Всеки си има глава на раменете

      Спирам да пиша,че вече ми втръсна.А за изборите...Н е виждам нещо коренно да се промени.Същата песен ще се пее Монти ама може евентуално на два гласа....Така....Успех

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        А бе хора специално вече ме хвана яд да слушам за това колко данъци били внесли тимаджии, толкова не ми се вярваше че сега търсих отчет че да видя, ами от годишния отчет - за мин година са платили 490хил лв, а за тази 1.298 млн лв данъци, като обявяват печалби от по над 90 млн лева ... Четете преди да пишете, тия печалби не случайно ги правят от измислени врътки с измислени публични дружества, десетки милиони данъци плащали ...
        ИСкаш да кажеш,че при 120млн печалба,плащат 490хил данък ли.....Ебаси факиритеИли за тях има друга ставка ....

        Коментар


        • Извинявайте, но ОД какъв % от печалбата обеща да се заделя като дивидент през следващите 3 г.? Забравих, а не мога да намеря и интервюто му.
          Last edited by първи стъпки; 11.04.2012, 17:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Аз те запититах нещо,ти пак твоята си знаеш.Кажи ми каква е икономическата логика да плащаш ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ данъци всяка година.,от несъществуваща печалба.За да се качали акциите им...(както пише по-долу колегата)...Ми те си падат....и с печалба и без нея...си падат...Монти пробвай се да ми отговориш на този въпрос.

            Апропо,защо БРЕФ при този голям дивидент са го затапили така.Защото после няма какво да продава....и да раздава дивиденти.Еларг кога ще става 2лв....че да ги скъсяваме
            А ти ми отговори на друг въпрос . Защо инвестиралите в тези акции се мъчат да натресат грешките който правят на другите. Защо като толкова са качествени акциите хора като Полки се мъчат да ме изкарат лузър че уж съм инвестирал в ТИМ при положение че се хвалеха че имат над 100 К в ССВ и ХИМ....Значи ли това че тези хора са вече на път да изкреизят и да продават всичко на всяка цена.....
            Значи ли също , че ТИМ при едни следващи избори няма да бъде враг на управляващите като Захариев сега ....
            А относно БРЕФ и Еларг при положение че има 100 акции който падат и 2 който се качват много ясно е че там ще се мъчи да се изкара кеш за мамбо на ИП....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              Аз не гледам печалбата на компанията, а обикновенно ЕБИТДА! Печалбата един добър счетоводител може да ти я "нарисува" каквато искаш като промени амортизационните норми, оперативни лизинги вместо финансови променящи лихвите и съответно данъците. ЕБИТДА трудно се променя, защото IFRS има доста строги правила за регистриране на направените продажби и оборота.
              И не разбрах как точно Грамърси не тежи на пазара! Гледал ли си оборотите във Варшава? С този темп ще им трябват 2 години да излезнат напълно от позицията.
              Equity, на колко пъти ЕБИТДА вървят общо взето сега фармациите ?
              Не е препоръка

              Коментар


              • А бе хора специално вече ме хвана яд да слушам за това колко данъци били внесли тимаджии, толкова не ми се вярваше че сега търсих отчет че да видя, ами от годишния отчет - за мин година са платили 490хил лв, а за тази 1.298 млн лв данъци, като обявяват печалби от по над 90 млн лева ... Четете преди да пишете, тия печалби не случайно ги правят от измислени врътки с измислени публични дружества, десетки милиони данъци плащали ...

                Коментар


                • [QUOTE=Монти;1059244938]Бобан,
                  Какво да ти обясня ,всичко е ясно. Прочети писанията на секретарката ми Полки .в темите след мой коментар в Оловото ,ДАХ ,Синергон ,Софарма понеже и знам репертоара и не ми е интересна ,даже не я чета и е игноре ... Как върви подир мен и ме оплюва колко съм загубил в акциите на ТИМ ,как купувам по няколко бройки акции и как в същото време съм загубил хиляди левове от пет акции - същите с бате Гойко където са в момента основни спонсори и имат стотици хиляди загуба . Просто такива като него и сие са образец на хората дали парите си там.....а и ще видиш какви малоуминици сте станали тези който сте инвестирали в ТИМ от политиката на холдинга и как изглеждате отстрани ....
                  ти не си такъв но стоиш на амбразурата всеки път когато някой пише нещо " хубаво" за тях и ставаш еднообразен с едни и същи въпроси ами задай ги на Керезов ,Иво Каменов и т.н. ..Нищо не можеш да промениш най много да те обедим за мажоритара какъв "образец "за пример е ...[/QUOTE

                  Аз те запититах нещо,ти пак твоята си знаеш.Кажи ми каква е икономическата логика да плащаш ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ данъци всяка година.,от несъществуваща печалба.За да се качали акциите им...(както пише по-долу колегата)...Ми те си падат....и с печалба и без нея...си падат...Монти пробвай се да ми отговориш на този въпрос.

                  Апропо,защо БРЕФ при този голям дивидент са го затапили така.Защото после няма какво да продава....и да раздава дивиденти.Еларг кога ще става 2лв....че да ги скъсяваме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Хайде сега да ми обясниш,каква е целта на това упражнение.Или може би Тони ще отговори.АКО ми кажеш ,че целта е да се плати голям Данък печалба на държавата,ще се смея.Виж,другото упражнение ДА СИ НАМАЛИш печалбата за да "скатаеш" някой лев в тази криза се прави от много фирми.
                    Бобан,
                    Какво да ти обясня ,всичко е ясно. Прочети писанията на секретарката ми Полки .в темите след мой коментар в Оловото ,ДАХ ,Синергон ,Софарма понеже и знам репертоара и не ми е интересна ,даже не я чета и е игноре ... Как върви подир мен и ме оплюва колко съм загубил в акциите на ТИМ ,как купувам по няколко бройки акции и как в същото време съм загубил хиляди левове от пет акции - същите с бате Гойко където са в момента основни спонсори и имат стотици хиляди загуба . Просто такива като него и сие са образец на хората дали парите си там.....а и ще видиш какви малоуминици сте станали тези който сте инвестирали в ТИМ от политиката на холдинга и как изглеждате отстрани ....
                    ти не си такъв но стоиш на амбразурата всеки път когато някой пише нещо " хубаво" за тях и ставаш еднообразен с едни и същи въпроси ами задай ги на Керезов ,Иво Каменов и т.н. ..Нищо не можеш да промениш най много да те обедим за мажоритара какъв "образец "за пример е ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                      Хайде сега да ми обясниш,каква е целта на това упражнение.Или може би Тони ще отговори.АКО ми кажеш ,че целта е да се плати голям Данък печалба на държавата,ще се смея.Виж,другото упражнение ДА СИ НАМАЛИш печалбата за да "скатаеш" някой лев в тази криза се прави от много фирми.
                      Повишаването на печалбата се прави с цел неразбрали инвеститори и приятелски пенсионни фондове да си купят от твоите акции. Когато продаваш акции на П/Е 15 пука ти дреме, че ще платиш 10% от фиктивната печалба като данък.
                      Всяка аналогия с действителни лица или събития е случайна или неволна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Излезнаха данни че трябва напълно да са излезнали , за Варшава дадоха над процент въпреки че не го видях или не търся където трябва...
                        Доста минаха и на извънборсовия /ОТС/

                        П.П. Печалбата един счетоводител може да я нарисува но не може да я даде като дивидент....
                        Хайде сега да ми обясниш,каква е целта на това упражнение.Или може би Тони ще отговори.АКО ми кажеш ,че целта е да се плати голям Данък печалба на държавата,ще се смея.Виж,другото упражнение ДА СИ НАМАЛИш печалбата за да "скатаеш" някой лев в тази криза се прави от много фирми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                          Аз не гледам печалбата на компанията, а обикновенно ЕБИТДА! Печалбата един добър счетоводител може да ти я "нарисува" каквато искаш като промени амортизационните норми, оперативни лизинги вместо финансови променящи лихвите и съответно данъците. ЕБИТДА трудно се променя, защото IFRS има доста строги правила за регистриране на направените продажби и оборота.
                          куре, да те питам - ти ли даде акъл на весела-та вдовица екс-кюлевата да вложи 100 млн.евра в гръцки дълг миналата година

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Излезнаха данни че трябва напълно да са излезнали , за Варшава дадоха над процент въпреки че не го видях или не търся където трябва...
                            Доста минаха и на извънборсовия /ОТС/

                            П.П. Печалбата един счетоводител може да я нарисува но не може да я даде като дивидент....
                            Вярно! Справка Хим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                              Аз не гледам печалбата на компанията, а обикновенно ЕБИТДА! Печалбата един добър счетоводител може да ти я "нарисува" каквато искаш като промени амортизационните норми, оперативни лизинги вместо финансови променящи лихвите и съответно данъците. ЕБИТДА трудно се променя, защото IFRS има доста строги правила за регистриране на направените продажби и оборота.
                              И не разбрах как точно Грамърси не тежи на пазара! Гледал ли си оборотите във Варшава? С този темп ще им трябват 2 години да излезнат напълно от позицията.
                              Излезнаха данни че трябва напълно да са излезнали , за Варшава дадоха над процент въпреки че не го видях или не търся където трябва...
                              Доста минаха и на извънборсовия /ОТС/

                              П.П. Печалбата един счетоводител може да я нарисува но не може да я даде като дивидент....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                преди няколко години беше "фен" на Софарма и даваше доста ниски коафициенти за възможна търговия и оценяване . Та още ли държиш на тези коафиценти при положение че компанията се търгува добре и има добра печалба а и Грамърси не тежи на маркета.......
                                Аз не гледам печалбата на компанията, а обикновенно ЕБИТДА! Печалбата един добър счетоводител може да ти я "нарисува" каквато искаш като промени амортизационните норми, оперативни лизинги вместо финансови променящи лихвите и съответно данъците. ЕБИТДА трудно се променя, защото IFRS има доста строги правила за регистриране на направените продажби и оборота.
                                И не разбрах как точно Грамърси не тежи на пазара! Гледал ли си оборотите във Варшава? С този темп ще им трябват 2 години да излезнат напълно от позицията.

                                Коментар

                                Working...
                                X