IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ee, специално за Газта - аз доволен. Макар че ми е само 3% от портфейла.
    То смееш ли повече при ТИМ я...

    А Софармата ще я признаем за бест (ма не дъ бест като МCH) само ако ОД си изпълни думата за 60% дивидент, т.е. 17-18 стинки.

    Коментар


    • БРАВО НА ТИМ- ПАК СА СИ ПРОБУТАЛИ КОМПАНИИТЕ

      Коментар


      • Браво на Софарма - най-добрата!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
          Пропускаш това: На извънредно общо събрание на Софарма АД, проведено на 30 ноември, е било взето решение срокът за обратно изкупуване на собствени акции да се удължи от 2 на 3 години, е видно от протокола на събранието, публикуван чрез БФБ.

          Не ми прави забележка на мен а на журналистите от Инфосток.....не съм пуснал линк защото модито тук обича да ги трие......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Софарма АД е изкупило обратно още 1 000 собствени акции
            19 Април 2012 13:29

            Ръководството на Софарма АД съобщи, че от 12.04.2012 г. до 18.04.2012 т. включително дружеството е изкупило обратно 1 000 собствени акции представляващи 0.000757% от капитала му. Общата стойност на изкупените обратно книжа е 2 642 лв., а средната цена на изкупуване е 2.64 лв.

            Акциите са изкупени въз основа на решение на общото събрание от 23.06.2010 г., добавят още от Софарма АД. Намерението на дружеството е да използва тези акции в бъдеще, за да обезщети акционерите на дъщерните дружества, които се цели да бъдат влети в Софарма АД. През лятото, миналата година, от Софарма АД казаха, че работят по вливането на Българска Роза - Севтополис АД, Унифарм АД и Медика АД във фармацевтичното дружество.

            Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 3 072 966, като те представляват 2.328% от акционерния капитал на Софарма АД.
            В момента тече процедура по обратно изкупуване на собствени акции на Софарма АД, като на обратно изкупуване подлежат до 3 960 000 броя акции или 3% от общия брой акции, издадени от дружеството. Срокът е не по-дълъг от 24 месеца, като решението беше взето на общо събрание, проведено на 23.06.2010 г.При редовната търговия на БФБ-София акциите на Софарма АД се разменяха днес по 2.653 лв., което прави пазарна капитализация за компанията от над 350.196 млн. лв. В момента най-високото търсене за тези акции е на цена 2.605 лв., а най-ниското предлагане започва от 2.653 лв...."



            Само аз ли виждам че в близките два месеца обратното изкупуване ще търси 900 К акции за допълване до 3 % ....
            А това е сериозна сумичка и брой.....
            Успех на имащите акции тук.....
            Пропускаш това: На извънредно общо събрание на Софарма АД, проведено на 30 ноември, е било взето решение срокът за обратно изкупуване на собствени акции да се удължи от 2 на 3 години, е видно от протокола на събранието, публикуван чрез БФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от frei1974 Разгледай мнение
              Ей сега-нали се сещаш че ще увеличат срока.
              Ами Ако почне да пада цената на акциите, туку от Доверие се примолят да им купят поне едно 900 К.

              Не проявявам ама абсолютно никакъв интерес тук за момента. А иначе пиша щото не е редно другите на борсата да не се чувстват особено добре, пък вие да се чувствате добре. Трябва всички да се чувстват зле така е редно.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Ей сега-нали се сещаш че ще увеличат срока.
                Само аз ли виждам че в близките два месеца обратното изкупуване ще търси 900 К акции за допълване до 3 % ....
                А това е сериозна сумичка и брой.....
                Успех на имащите акции тук

                Коментар


                • Софарма АД е изкупило обратно още 1 000 собствени акции
                  19 Април 2012 13:29

                  Ръководството на Софарма АД съобщи, че от 12.04.2012 г. до 18.04.2012 т. включително дружеството е изкупило обратно 1 000 собствени акции представляващи 0.000757% от капитала му. Общата стойност на изкупените обратно книжа е 2 642 лв., а средната цена на изкупуване е 2.64 лв.

                  Акциите са изкупени въз основа на решение на общото събрание от 23.06.2010 г., добавят още от Софарма АД. Намерението на дружеството е да използва тези акции в бъдеще, за да обезщети акционерите на дъщерните дружества, които се цели да бъдат влети в Софарма АД. През лятото, миналата година, от Софарма АД казаха, че работят по вливането на Българска Роза - Севтополис АД, Унифарм АД и Медика АД във фармацевтичното дружество.

                  Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 3 072 966, като те представляват 2.328% от акционерния капитал на Софарма АД.
                  В момента тече процедура по обратно изкупуване на собствени акции на Софарма АД, като на обратно изкупуване подлежат до 3 960 000 броя акции или 3% от общия брой акции, издадени от дружеството. Срокът е не по-дълъг от 24 месеца, като решението беше взето на общо събрание, проведено на 23.06.2010 г.При редовната търговия на БФБ-София акциите на Софарма АД се разменяха днес по 2.653 лв., което прави пазарна капитализация за компанията от над 350.196 млн. лв. В момента най-високото търсене за тези акции е на цена 2.605 лв., а най-ниското предлагане започва от 2.653 лв...."



                  Само аз ли виждам че в близките два месеца обратното изкупуване ще търси 900 К акции за допълване до 3 % ....
                  А това е сериозна сумичка и брой.....
                  Успех на имащите акции тук.....

                  Коментар


                  • Лекарствата по-евтини с 5-10% до 10 дни
                    18.04.2012 19:40;

                    Новата наредба 10, която ще даде право на здравната каса да договаря отстъпки за всички лекарства, ще бъде готова до 10 дни. Това съобщи за "24 часа" изпълнителният директор на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България Евгений Иванов след среща на УС на организацията с министъра на здравеопазването Десислава Атанасова. Очакванията са това да свали цените на лекарствата поне с 5%, а при някои медикаменти и до 10.

                    Ценообразуването трябва да бъде абсолютно прозрачно за всеки българин. Това е общата позиция на КРИБ и на новия екип на Министерството на здравеопазването. Затова намесата на здравната каса занапред ще става при пълна прозрачност - на сайта й ще се публикуват цените, по които тя купува лекарствата, и отстъпките, които прави.

                    Председателят на КРИБ Огнян Донев информира Атанасова за създадения преди месец специален Комитет по здравеопазване към организацията. юВ него участват представители на държавни и частни болници, производители на оригинални и генерични лекарства, търговци на дребно и на едро. Донев предложил тези експерти да консултират министерството на здравеопазването по всички горещи въпроси в системата.
                    Според министър Атанасова за министерството е полезно да обсъжда важните въпроси на системата с всички заинтересовани страни при пълна прозрачност.

                    Приоритет за КРИБ е реформата в здравеопазването, усъвършенстване на системата за финансиране на лечебните заведения, премахването на монопола на здравната каса и развиване на частното доброволно осигуряване, обясни Евгений Иванов. По думите на Десислава Атанасова това са приоритети, важни и за министерството, и е добре да има общи позиции. От КРИБ подкрепяли декларираното от министъра намерение да бъдат прекратени "ексцентричните" плащания в системата - такси за избор на екип при раждане, такса за придружител в болница, неясни тарифи за проследяване на бременност и други.

                    Разбрахме се с министър Атанасова да изчакаме до септември, когато ще има абсолютна яснота за стъпките, които трябва да бъдат предприети занапред и тогава тя отново ще ги обсъди с експертите от нашия Комитет по здравеопазване, каза още Иванов.

                    http://demo.24chasa.bg/article.asp?1333295
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • 30 ное 2011
                      http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prihodite_si/

                      Приходите на Софарма са от продажбите на вътрешния пазар, които формират 71%.

                      Или с две думи основната част от печалбата на Софарма идва от продажбата на лекарства в страната.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • 18-04-2012 - Вътрешна информация
                        Емитент: Софарма АД-София (3JR)
                        Дружеството уведомява, че на 10 април 2012 година Съветът на директорите на Софарма АД е взел решение за продажба на притежаваните 8976 броя обикновени поименни акции с право на глас, представляващи 51% от капитала на ЗАО Ростбалканфарм, град Азов, Руска федерация.
                        Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

                        18-04-2012 - Вътрешна информация
                        Емитент: Софарма АД-София (3JR)
                        Дружеството преставя уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от:
                        - Gramercy Select Master Fund, USA, Georgetown за продажба на 8 587 285 бр.акции от капитала на Софарма АД, с която сделка фонда закрива позицията си в капитала на Софарма АД;
                        - Gramercy Emerging Markets Fund, USA, Georgetown за продажба на 7 980 192 бр. акции от капитала на Софарма АД, с която сделка фонда закрива позицията си в капитала на Софарма АД.
                        Датата на регистрация на двете сделки в Централен депозитар АД е 09.04.2012 година.
                        Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

                        Довиждане Грамърси ! Здравей Доверие.....

                        Коментар


                        • бях в чужденеция и ме заболя главата, влизам аз у аптеката и викам без да се замислям - do you have analgin? и онези като почнаха да ми се смеят?!? Само Локо!

                          Коментар


                          • за инфо
                            http://www.dnevnik.bg/sport/2012/04/...ofiia/?ref=rss

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Ще ти отговоря....

                              Спорът ти с Полки не ме интересува.За акциите в които си влязъл за ЦКБ и ХИМ в средносрочен и дългосрочен хоризонт ще си много на печалаба.Разликата е,че аз съм на средна 1.46 при ХИМа.....и не ме притеснява за сега текущата цена.Ако ти си на ЦКБ на 1.33.....наистина недалновидно си управлявал позицията.Аз от ЦКБ съм на ОГРОМНА печалба за миналата година.Знаеш ли кой поведе хорото от 1.80 надолу....АЗ да не се хваля де.....Ако не вярваш,в което съм убеден,ДА ХВАНЕМ БАС....за каквото кажеш.....Ще ти представя разпечатка от ИП то за деиствията ми,НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНА пред техен служител,с изходящ номер...и всички атрибути.За да разбереш,че ако сега съм 7% назад....за няколко месеца ..2-3 съм изкарал около70%...на годишна база си ги смятай сам...

                              Така,че не знам кой е лузър и неудачник(ако визираш мен)...Аз имам готовност да продавам дори и на загуба....защото не ми е проблем...

                              Мисля,че ти отговорих...Ако трябва нещо ....питайУспех

                              Не отговори. Спорът ми с Полки не те интересува ако беше както досега... Аз държа на БТН и Петрол ,Еларг и Бреф.. той на ТИМ и сие...
                              сега на един от главните си опоненти в темата на ТИМ той припознава свойте грехове и затова че има акции на ТИМ го обявява за лузър....Което означава че всички други са големи лузъри . А самият Полки е маломник защото има най много от тези акции....
                              За това Борисов е вреден защото наглостта се разпространява навсякъде и лъжата е водеща ,защото малките тиквички като Полки са вече навсякъде......
                              Само за това че има загубен бас от мен за инвестиционно решение говори за него като инвеститор..
                              Аз съм купувал спекулативно ССВ от 5 години и съм участвал в увеличението им на 7,2 ...Купувал съм и на 1,3 миналата година и съм ги продал на 1,5 ,купувал съм и на 73 ст и тогава другата щастлива кокошка Бат Гойко ме обяви че съм луд да влизам в акцията и после ги разкарах на 92 ст...
                              Реално сегашните ССВ са от 67 ст като се калкулира печалбата от 73 до 92 ст..и следващото купуване под 83 ст.
                              Това никой не го интересува но малките полкита/борисовчета са водещи в момента /

                              Та за теб ..Колко ти е средната на ССВ и другите производни на ТИМ....за ХИМ разбрах.
                              П.П. Всичко за това колко съм влязъл съм писал и не можа да бъде изтрито в темата в ССВ но може пък да видиш той на колко е влязъл. ССВ на 1,3 ,ЗХБГ на 65 ст. , ХИМ на 2,4 , София БТ на 51 лв. ,Инд.холдинг България на 1,1 лв.... интересно нали!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                понеже пак прописа тук та да отговориш на този въпрос....
                                Ще ти отговоря....

                                Спорът ти с Полки не ме интересува.За акциите в които си влязъл за ЦКБ и ХИМ в средносрочен и дългосрочен хоризонт ще си много на печалаба.Разликата е,че аз съм на средна 1.46 при ХИМа.....и не ме притеснява за сега текущата цена.Ако ти си на ЦКБ на 1.33.....наистина недалновидно си управлявал позицията.Аз от ЦКБ съм на ОГРОМНА печалба за миналата година.Знаеш ли кой поведе хорото от 1.80 надолу....АЗ да не се хваля де.....Ако не вярваш,в което съм убеден,ДА ХВАНЕМ БАС....за каквото кажеш.....Ще ти представя разпечатка от ИП то за деиствията ми,НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНА пред техен служител,с изходящ номер...и всички атрибути.За да разбереш,че ако сега съм 7% назад....за няколко месеца ..2-3 съм изкарал около70%...на годишна база си ги смятай сам...

                                Така,че не знам кой е лузър и неудачник(ако визираш мен)...Аз имам готовност да продавам дори и на загуба....защото не ми е проблем...

                                Мисля,че ти отговорих...Ако трябва нещо ....питайУспех

                                Коментар

                                Working...
                                X