IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Браво !
    Имаш спортен дух и ако си активен на борсата ще почнеш да познаваш.....!

    Прогнозираш 90 стинки качване и близо 30 % нагоре .... в момент когато борсата потъва,сертификати се затварят , икономиката не е добре,финансите също ,резерва е изтупан и Донев и Фармата е подгонен от управлявящите....
    Монти, всяко чудо за 3 дни са казали хората - това относно разследванията и кампанията срещу Донев. Не мислиш ли, че добрите коеф., липсата на катастрофални макроикономически новини за БГ, обещанието на неформалния мажоритар за дивидент от 60% през следващите 3 г. и др. са достатъчен мотив /поне за тази акция/ за катерене, та макар и по-малко? Не се заяждам и ще се радвам просто на мнение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Е то при Каолина случайно е това -4% .
      Знам, понеже последната сделка беше с изпълнена моя заявка купува на 2.015.
      Преди това бе пропаднало повече даже...
      Никак не е случайно според мен! Сутринта, към 9,30-40 имаше една-единствена поръчка купува /за "син чип" не бях виждал подобно нещо/ там на 1,85 ако не се лъжа и това се дължи на ордерите, които са позиционирани за повече от 1 ден /за мен за нагласени да бъдат актуални към датата а дивидента/. Докато се начудя къде точно да сложа и аз и някой продаде глупаво /поне към днешна дата/ 950 парчета на 1,не помня колко и аз не закачих нищо. Иначе цената от 2.015 днес за мен е равна на цена 2,09, която е добра, но недостатъчно според мен!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Много добре казано. сме в тая тема:

        Симов - ай на бас че за Коледа (тая) Фармата ще е минала 3-те лева, ОК ?
        Браво !
        Имаш спортен дух и ако си активен на борсата ще почнеш да познаваш.....!

        Прогнозираш 90 стинки качване и близо 30 % нагоре .... в момент когато борсата потъва,сертификати се затварят , икономиката не е добре,финансите също ,резерва е изтупан и Донев и Фармата е подгонен от управлявящите....

        Ако си кажеш и доводите ше се ловим заедно ....на бас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Аз гледам тотално дъно от 2,24. Гледам и подкрепа от над 100 000 бр., около и над 2,27. Та това ме кара на мисъл да усредня с началното си количество утре. Като се замисля колко добра цена ми се струваше 2,55 /входа ми тук/ - добре, че не влезнах ол-ин!
          Блазе ти, тайминга ти е по-добър от моя. Аз с доста сухо едва успях да ги докарам до средно 2.54 днес.
          Ма като неглижираме дивидента, все едно почвам от 2.40.
          Надявам се на поне 50-60% капиталова до 1 година.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Благодаря Монти, тъй като в платформата ми по принцип се отразява абсолютния спад в цената на дадена позиция при дивидент си мислех, че автоматично този % се отразява и в Софикс. Пресен пример от днес е Каолин - пишеше и завърши със спад от 4 % /колкото е и дивидента от днес/, сигурен ли си, че това не се е отразило за общия Софикс и към коя дата се преизчислява - на сетълмента ли или на последната дата за сделки? Извинявай за лаишкия въпрос.
            Е то при Каолина случайно е това -4% .
            Знам, понеже последната сделка беше с изпълнена моя заявка купува на 2.015.
            Преди това бе пропаднало повече даже...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              тука 1,80 беше дъното 2009година при доста по-лоши резултати, май?
              Аз гледам тотално дъно от 2,24. Гледам и подкрепа от над 100 000 бр., около и над 2,27. Та това ме кара на мисъл да усредня с началното си количество утре. Като се замисля колко добра цена ми се струваше 2,55 /входа ми тук/ - добре, че не влезнах ол-ин!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                Благодаря Монти, тъй като в платформата ми по принцип се отразява абсолютния спад в цената на дадена позиция при дивидент си мислех, че автоматично този % се отразява и в Софикс. Пресен пример от днес е Каолин - пишеше и завърши със спад от 4 % /колкото е и дивидента от днес/, сигурен ли си, че това не се е отразило за общия Софикс и към коя дата се преизчислява - на сетълмента ли или на последната дата за сделки? Извинявай за лаишкия въпрос.
                Акциите без дивидент са няколко дни преди 14 дневният срок...В последният ден трябва да си горд собственик според депозитара...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Симов - ай на бас че за Коледа (тая) Фармата ще е минала 3-те лева, ОК ?
                  Напълно е възможно чадо неведоми са пътищата господни.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    За протокола . Когато дадена фирма раздава дивидент след изтичането на срока БФБ нулира поръчките и почва да се смята качването или падането без дивидент.
                    Това важи и за Фармата и за Бреф и Атерата и др. членове на Софикс..2,35 ,минус 21 ст дивидент смята че Фармата е на 2,14 на нула ....
                    Благодаря Монти, тъй като в платформата ми по принцип се отразява абсолютния спад в цената на дадена позиция при дивидент си мислех, че автоматично този % се отразява и в Софикс. Пресен пример от днес е Каолин - пишеше и завърши със спад от 4 % /колкото е и дивидента от днес/, сигурен ли си, че това не се е отразило за общия Софикс и към коя дата се преизчислява - на сетълмента ли или на последната дата за сделки? Извинявай за лаишкия въпрос.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      Нещо много сте се разписали а така пишат хората преди спадове щото организма им го усеща преди да се случи.

                      Цитат от някакъв друг форум.
                      http://aquariumbg.com/forum/akvavikt...tion=printpage
                      """Тази вечер се сетих за един интересен факт, който бях констатирал преди много години!!!Беше първото голямо земетресение в моя живот --седемдесетте години, не помня точно коя година, мисля че беше с епицентър планината Вранча в Румъния!!Доста силничко си беше, щом на лунна светлина се виждаше отклонението на блока, в който живеехме!!!Имаше и изпълнения ,защото една комшийка в уплаха и суматоха,беше слязла по бикини и ние като деца бягахме и викахме ,,снимки без пари,,!!!Отклоних се,(спомени)та тогава имах вече 4-5 аквариума в къщи и това което помня беше,че преди земетресението 2-3 часа всички риби бяха налягали на дъното на грунда и почти не се движеха и аз се чудех какво става,нещо им има ли !!!!После си спомням,че преди самото почване на трусовете--около 10-15мин. преди това, рибите почнаха да се блъскат в стените на аквариумите и даже имаше и изкочили от тях и аз ги обирах и ги пусках вътре и се чудех какво става!!!Имахме вечерта гости, и изведнъж един приятел на баща ми, скочи от масата и хукна навънка от апартамента с думите --аз имам жена и деца,а не беше почнало още.Всички станаха и го гледаха как се изнизва набързо и коментираха -този какво му стана напи ли се!!!След около 5мин. разлюля за първи път....Това се е запечатало от детския ми живот--"""
                      Много добре казано. Така е.

                      Обаче.... Симича в тая тема е вече пуснал 2 поста даже.
                      Ееее, досега бях нас 90% сигурен в прогнозата си, ама вече съм на 100
                      Който умее да чете по тебе - ще сполучи.

                      Ша потъваме скоро, слагайте аквалангите или ските - според зависи

                      ПС И да не сгъстяваме много черното и понеже сме в тая тема:

                      Симов - ай на бас че за Коледа (тая) Фармата ще е минала 3-те лева, ОК ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        ОК, кажи защо стана така? Какво се промени така отрицателно спрямо възходите след кризата, защото ако не са АДСИЦите, за мен Софикс е реално под предишното си дъно?
                        За протокола . Когато дадена фирма раздава дивидент след изтичането на срока БФБ нулира поръчките и почва да се смята качването или падането без дивидент.
                        Това важи и за Фармата и за Бреф и Атерата и др. членове на Софикс..2,35 ,минус 21 ст дивидент смята че Фармата е на 2,14 на нула ....
                        Прегледах търговия днес на маркета . Ако е сдал багажа някой сертификат той притежава акции около една десета от всичките в сертификата...20,30 К ..грубо.
                        Не са извършени сделки с ФИБ , Као , Монбат ,ИХБГ и може би Неохим ...
                        Та някой ако ги следи утре да е готов....
                        Не е препоръка...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Хима не е никакъв чип.
                          За Гекко всичко на борсата е вързано като скачени съдове. А истината е, че едни дружества си се качиха добре а други яко паднаха. Ама тея дето паднаха са повече и за това индексите потънаха.

                          Еми да сте си купували Булгартабак, Еларг гадните компенсаторни бонове и още един куп други неща. Ама не народа все се чуди къде да се завре на кучето у ауспуха и за това губи.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                            Когато пада Хима, няма как да не пада и Фармата. Големите чипове са си като скачени съдове
                            Хима не е никакъв чип.

                            Коментар


                            • Нещо много сте се разписали а така пишат хората преди спадове щото организма им го усеща преди да се случи.

                              Цитат от някакъв друг форум.
                              http://aquariumbg.com/forum/akvavikt...tion=printpage
                              """Тази вечер се сетих за един интересен факт, който бях констатирал преди много години!!!Беше първото голямо земетресение в моя живот --седемдесетте години, не помня точно коя година, мисля че беше с епицентър планината Вранча в Румъния!!Доста силничко си беше, щом на лунна светлина се виждаше отклонението на блока, в който живеехме!!!Имаше и изпълнения ,защото една комшийка в уплаха и суматоха,беше слязла по бикини и ние като деца бягахме и викахме ,,снимки без пари,,!!!Отклоних се,(спомени)та тогава имах вече 4-5 аквариума в къщи и това което помня беше,че преди земетресението 2-3 часа всички риби бяха налягали на дъното на грунда и почти не се движеха и аз се чудех какво става,нещо им има ли !!!!После си спомням,че преди самото почване на трусовете--около 10-15мин. преди това, рибите почнаха да се блъскат в стените на аквариумите и даже имаше и изкочили от тях и аз ги обирах и ги пусках вътре и се чудех какво става!!!Имахме вечерта гости, и изведнъж един приятел на баща ми, скочи от масата и хукна навънка от апартамента с думите --аз имам жена и деца,а не беше почнало още.Всички станаха и го гледаха как се изнизва набързо и коментираха -този какво му стана напи ли се!!!След около 5мин. разлюля за първи път....Това се е запечатало от детския ми живот--"""
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • тука 1,80 беше дъното 2009година при доста по-лоши резултати, май?

                                Коментар

                                Working...
                                X