IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
    Когато пада Хима, няма как да не пада и Фармата. Големите чипове са си като скачени съдове
    Хима не е никакъв чип.

    Коментар


    • Нещо много сте се разписали а така пишат хората преди спадове щото организма им го усеща преди да се случи.

      Цитат от някакъв друг форум.
      http://aquariumbg.com/forum/akvavikt...tion=printpage
      """Тази вечер се сетих за един интересен факт, който бях констатирал преди много години!!!Беше първото голямо земетресение в моя живот --седемдесетте години, не помня точно коя година, мисля че беше с епицентър планината Вранча в Румъния!!Доста силничко си беше, щом на лунна светлина се виждаше отклонението на блока, в който живеехме!!!Имаше и изпълнения ,защото една комшийка в уплаха и суматоха,беше слязла по бикини и ние като деца бягахме и викахме ,,снимки без пари,,!!!Отклоних се,(спомени)та тогава имах вече 4-5 аквариума в къщи и това което помня беше,че преди земетресението 2-3 часа всички риби бяха налягали на дъното на грунда и почти не се движеха и аз се чудех какво става,нещо им има ли !!!!После си спомням,че преди самото почване на трусовете--около 10-15мин. преди това, рибите почнаха да се блъскат в стените на аквариумите и даже имаше и изкочили от тях и аз ги обирах и ги пусках вътре и се чудех какво става!!!Имахме вечерта гости, и изведнъж един приятел на баща ми, скочи от масата и хукна навънка от апартамента с думите --аз имам жена и деца,а не беше почнало още.Всички станаха и го гледаха как се изнизва набързо и коментираха -този какво му стана напи ли се!!!След около 5мин. разлюля за първи път....Това се е запечатало от детския ми живот--"""
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • тука 1,80 беше дъното 2009година при доста по-лоши резултати, май?

        Коментар


        • http://www.capital.bg/biznes/2012/05...ad/?ref=novo24

          Ето и малко макро обосновка за негативните ми очаквания за индексите това лято.
          Казва се рецесия. Независимо че съм с малък опит на БФБ-то имам някакви наблюдения че колкото и да е неликвидна и кусурлива тя все пак сравнително добре отразява това което е около нас , а и навън.
          Но в средно и дългосрочен план оставам оптимист. 2013 ще е по-добра.
          Дано...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            И аз мисля така. Моя си индекс (18 свестни акции, 1/3 Адсиц но без Еларг и БТ) за днес е на почти - 1% червен.
            Софикс за мене без тия 2 нови навлека днес би трябвало да е под 295 всъщност.
            Не ми се мисли като вземат да падат Атерата и горните 2. .
            Проблемът със Софикс ще дойде според мен със спад при Атерата и Фармата заради дивидентите /по-малко като %, но повече като тежест/ и с колосалния при Бреф /там едни 30% са на хоризонта/. За Еларга нали просто ще го извадят, когато формално го обявят в ликвидация?
            По-интересното според мен е да изкажеш мнение защо всъщност се стигна до тук? Какво намират инвеститорите, че вече започвам да се съмнявам в тезата как просто този и онзи е отчаяно закъсал за пари и продава без да го интересува абсолютно нищо!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              ОК, кажи защо стана така? Какво се промени така отрицателно спрямо възходите след кризата, защото ако не са АДСИЦите, за мен Софикс е реално под предишното си дъно?
              И аз мисля така. Моя си индекс (18 свестни акции, 1/3 Адсиц но без Еларг и БТ) за днес е на почти - 1% червен.
              Софикс за мене без тия 2 нови навлека днес би трябвало да е под 295 всъщност.
              Не ми се мисли като вземат да падат Атерата и горните 2.
              Съвсем реално ще си мерим п..те лятото (може и по-ранко) с дъното от 2009-та.
              Очаквам още 10-15% да се хързулнем докъм 260-270 преди да разперим крилца да летим или да се катерим с мъка нанагоре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                На мен ми продаде Уникредит - ама по друга позиция.
                Последният път Индексният не е купувал през Уникредит в БТН аз не виждам , но ако не стигнете до едно мнение ще питам утре брокера си защото имам покупки в Софарма , ХИМ ,ЕУБГ и Стара планина в Еларга не е купувал разбира се...
                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Продажбите бяха от 106 аз не ги виждам, но сигурно са те. Индексният не работи през този посредник...
                  На мен ми продаде Уникредит - ама по друга позиция.
                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    Странното е, че още се чудиш защо стана така.
                    ОК, кажи защо стана така? Какво се промени така отрицателно спрямо възходите след кризата, защото ако не са АДСИЦите, за мен Софикс е реално под предишното си дъно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                      Между другото Капитал пишат днес, че разпродажбите са заради изтичане на сертификата на ABN Amro. Ако е така в следващите дни ни чакат още доста разпродажби.
                      Верно е , има ударен стоп лос на 298 на един от сертификатите на РБС

                      Коментар


                      • Абе не знам каква е причината, ама аз се бях подготвил, понеже очаквах да има разпродажби днес от зорлии дето са се наточили да влагат в Еларга (поздравления за продалите там ).
                        Там никога не съм влизал (за жалост), тъй като предпочитам АгроФ и Атерата.
                        Но пък освен тука здраво намазах филията и усредних доволно ниско и в Каолина, а и на ЦКБ-то вече съм на 69стинки.

                        ПС Утре очаквам интересен ден също тоже
                        Last edited by pipbel; 10.05.2012, 20:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Между другото Капитал пишат днес, че разпродажбите са заради изтичане на сертификата на ABN Amro. Ако е така в следващите дни ни чакат още доста разпродажби.
                          Продажбите бяха от 106 аз не ги виждам, но сигурно са те. Индексният не работи през този посредник...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                            Между другото Капитал пишат днес, че разпродажбите са заради изтичане на сертификата на ABN Amro. Ако е така в следващите дни ни чакат още доста разпродажби.
                            Защо още?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                              Остана малко кеш за този месец и да се чуди човек къде да осреднява - Фармата ли /с обещан диведент 15-20 ст/ на 2,35, Хима ли /с печалба 50ст на акция/ на 1,15 ? Луда работа.......
                              Тук е мястото да си призная невежеството към някои по-стари форумци, които преди 1 г. ми рисуваха подобна картина. Наистина не съм вярвал, че може да се стигне до такива нива при 5-6 ликвидни позиции.
                              Бяхте прави!
                              Не виждам изобщо какво има за чудене. Пределно ясно е къде е по-изгодно.
                              Ако все пак не можеш да решиш къде да похарчиш кеша - влез и на двете, но на твое място бих го направил в съотношение поне 4-5 към 1 в полза на Фармата.

                              Коментар


                              • Между другото Капитал пишат днес, че разпродажбите са заради изтичане на сертификата на ABN Amro. Ако е така в следващите дни ни чакат още доста разпродажби.

                                Коментар

                                Working...
                                X