IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен ако дивидентът остане този, който е предложен, а и да не е само този, с генерираните пари през следващите 2-3г ще се намалят кредитите. Лесен пазар няма никъде, дори и при Софарма.

    Коментар


    • Не е ли малко височко за купуване. Дългове, смешен дивидент, скандали...
      Купувачите са доста рехави. Знам, че наскоро бях от другата страна и едвам шитнах на 1.42, голяма конкуренция. Останах само с 1/3.
      Според мене ще се подминат Грамърси / Батята нивата, то ей ги на - има няма 3 %.

      По лошото е че това е знакова, индикаторна артия, и като гледам и МЦХ дето са суперпечеливши как вървят надоле....Софикса скоро ще адалдиса здраво.
      Затова скъсих максимално отвсъкъде и вече съм на 50% в Бреф.

      Коментар


      • Голямо пързул тук. Импе купуваш ли? Какво мислиш за обявения дивидент?

        Коментар


        • Тъй , тъй, питай го. После ще кажеш да решим - ще го слагаме ли в списъка при ония в другата тема или не.
          Че ако не се коригира - нищо чудно да видим пак Грамърси нива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Хъх.

            Що пък зарад мен - Императорът?

            За мениджмънтът - ела на сборището и го питай - дискусия един вид да стане....
            Защо на сборището на 18 май има панаир и ако избягам от работа ще задам въпроса.....

            http://www.investor.bg/novini-i-anal...18-mai,133912/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Господин Донев ,да вземе да си изпълни обещанието защото ще стане от господин Донев , в оня мошеник.... Впрочем той е регистриран тук само заради тебе Императора по негови думи .... . Приканвам го да каже няколко думички за това което предлага менинджмънта на Софарма и дали е съгласен с него за дивидента...
              Какво ще кажеш по това Императоре.......
              Хъх.

              Що пък зарад мен - Императорът?

              За мениджмънтът - ела на сборището и го питай - дискусия един вид да стане....
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Що бе - на Медика винаги има тръсене... Г-н Донев ще ти ги земе.
                Господин Донев ,да вземе да си изпълни обещанието защото ще стане от господин Донев , в оня мошеник.... Впрочем той е регистриран тук само заради тебе Императора по негови думи .... . Приканвам го да каже няколко думички за това което предлага менинджмънта на Софарма и дали е съгласен с него за дивидента...
                Какво ще кажеш по това Императоре.......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Импе, аз не(слабо) ликвидно не купувам - принцип.
                  Трябва да ми е моментално на разположение кеша ако поискам да ликвидирам/скъся позиция.

                  Затуй съм си пак с 20 акции днеска след като ги бях понамалил поедно време до 16. Бъзикайте се за бройката, няма проблем.
                  Важното е аз да съм си флексибилен по всяко време и доволен с мойта си система.
                  Що бе - на Медика винаги има тръсене... Г-н Донев ще ти ги земе.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    На едно мнение сме що касае дивидентите. То Нокия дадоха 20 цента при положение че са в такава дупка и акцията струваше 2.60!

                    Просто казвам че данъците на запад за български участник излизат солено, като най-често са от 22 до над 38 % и е по изгодно да продадеш преди дивидент и после да си ги вземеш пак, а тук са 5% и пазара няма никакъв вариант да реагира с обем на дивидента, често дори хич не реагира.

                    Да оставим на страна че този данък трябва да се махне или да е 1% у нас, че да не се чудят всички собственици на фирми с какви маймунджилъци да си изтеглят, вече веднъж обложените с данък печалба, пари от фирмата.
                    Сега те разбрах, ами на мен такива врътки не ми се правят. Нормалните колебания на акциите които харесвам са по 2% до 5%, не си заслужава занивамането при 5% дивидентна доходност и 30% т.е. 1,5% възможна печалба да влизам и излизам при наличието на нормални колебания от по над два пъти по-висок процент.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Няма значение това. Предпочитам кеш -5% пред липса на кеш изобщо или прекалено малък кеш

                      А за на запад - ами там данъците са съвсем високи върху дивидентите. В някой държави например дават бонус акции, т.е. увеличение на капитала със сумата на дивидента, това в Гърция и Турция е доста често срещано. В Испания обиконовено ти дават опция за дивидент. където ти си избираш дали с тази опция да запишеш нови акции, да си я прибереш като дивидент, което обикновено става просто като я продадеш на самата компания и съответно да си платиш данъците или пък да я използваш за акции. В Румъния си дават кеш като дивидент, и то доста добри проценти. В австрия, франция, италия си взимаш кеш макар и да си плащаш данъците.

                      Но никъде, ама наистина никъде не се оправдават за това как не било хубаво да се дават дивиденти - просто защото инвеститорите ще им се изсмеят в лицето и ще си продадат акциите, защото ще ги сметнат за луди мениджърите.
                      На едно мнение сме що касае дивидентите. То Нокия дадоха 20 цента при положение че са в такава дупка и акцията струваше 2.60!

                      Просто казвам че данъците на запад за български участник излизат солено, като най-често са от 22 до над 38 % и е по изгодно да продадеш преди дивидент и после да си ги вземеш пак, а тук са 5% и пазара няма никакъв вариант да реагира с обем на дивидента, често дори хич не реагира.

                      Да оставим на страна че този данък трябва да се махне или да е 1% у нас, че да не се чудят всички собственици на фирми с какви маймунджилъци да си изтеглят, вече веднъж обложените с данък печалба, пари от фирмата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Пипбелов - земи си акции на Медика. 12.3 стинки дивидентец.
                        Импе, аз не(слабо) ликвидно не купувам - принцип.
                        Трябва да ми е моментално на разположение кеша ако поискам да ликвидирам/скъся позиция.

                        Затуй съм си пак с 20 акции днеска след като ги бях понамалил поедно време до 16. Бъзикайте се за бройката, няма проблем.
                        Важното е аз да съм си флексибилен по всяко време и доволен с мойта си система.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Мали-и-и - Симов и Монти - тва на вас да ви падне чичо Уорън, жив ще го дерете човечецът, бе...
                          Не простих на Керезов заради търговото на Слънце БТ и както нямаше нищо общо с Изгрев изкара 100 К да купува на 10 ,30 десет минути като го нападнаме при рекламата на ХИМР и после на толкова направи търговото но пък му станахме "фенове" , затова купуваме защитни акции защото Донев е придвидим ,но стане ли като останалите мошеник ......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            Равновесие, нещата са несравними тук и на запад, по чисто данъчни причини. За тази година за чужди акции нямам случай в който дивидента, чисто след данъци, да ми е покривал спада в цената на другия ден! Там просто много играчи имат начини да си приспадат данъците до голяма степен и цената си пада почти с брутния дивидент.
                            Няма значение това. Предпочитам кеш -5% пред липса на кеш изобщо или прекалено малък кеш

                            А за на запад - ами там данъците са съвсем високи върху дивидентите. В някой държави например дават бонус акции, т.е. увеличение на капитала със сумата на дивидента, това в Гърция и Турция е доста често срещано. В Испания обиконовено ти дават опция за дивидент. където ти си избираш дали с тази опция да запишеш нови акции, да си я прибереш като дивидент, което обикновено става просто като я продадеш на самата компания и съответно да си платиш данъците или пък да я използваш за акции. В Румъния си дават кеш като дивидент, и то доста добри проценти. В австрия, франция, италия си взимаш кеш макар и да си плащаш данъците.

                            Но никъде, ама наистина никъде не се оправдават за това как не било хубаво да се дават дивиденти - просто защото инвеститорите ще им се изсмеят в лицето и ще си продадат акциите, защото ще ги сметнат за луди мениджърите.

                            Коментар


                            • Мали-и-и - Симов и Монти - тва на вас да ви падне чичо Уорън, жив ще го дерете човечецът, бе...


                              Пипбелов - земи си акции на Медика. 12.3 стинки дивидентец.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Аз продължавам да си мисля че поне минимум от 10-11 стинки ще получим в края на краищата.
                                Може информацията от днес да е целенасочена дезинформация с определени мотиви и в изгода на кандидат да купи ниско. Ще видим..
                                Освен дадената дума има и още един фактор - всички фармации по света осигуряват приличен дивидент от поне 50% от печалбата. Може да проверите.
                                Особено пък по време на криза /стагнация - дивидент не се намалява.
                                Така че ОД няма какво да се оправдава с международното положение, или че (уж) няма акции вече тука, ами да се качва на белия кон

                                Коментар

                                Working...
                                X