IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
    4ст е повече от справедлив дивидент. Има мажоритари правещи всяка година добра печалба и нищичко не дават. Направо сте си златна акция.
    Що не си купиш?
    В сравнение с 6H2 почти всички са златни, ама то затова от около 1 год сам си коментираш там

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Не ти разбрах идеята ?
      Тия суми какви са ?
      " За ОД 4М, за мениджмънта 8М, а за собствениците 6М."
      от програмата за ОСА:
      13. Приемане на решение по чл. 24, ал. 3 буква Б и чл. 28, ал. 4, буква Д от устава на дружеството - На Изпълнителния директор да бъде изплатено допълнително възнаграждение в размер на 1% от печалбата за 2011г. и Изпълнителния директор да разпредели по своя преценка 2% от печалбата за 2011г. между членовете на визшия мениджърски екип.



      Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Много щедро бе
      Ще се ходи на море...ама само от някои.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
        Престанете да се правите на инвеститори и погледнете много компании на външни пазари в сектра за да разберете че ъп няма!!! За ъп трябват иновации и добър мениджмънт и дивидент поне 4-5%!!!
        ДА да 5% дивидент 18 милиона или 50% от печалбата това па че стане на куково лято.
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
          За ОД 4М, за мениджмънта 8М, а за собствениците 6М. И това при намаляваща капиталова стойност на акциите. Строг но справедлив
          Не ти разбрах идеята ?
          Тия суми какви са ?
          " За ОД 4М, за мениджмънта 8М, а за собствениците 6М."
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Престанете да се правите на инвеститори и погледнете много компании на външни пазари в сектра за да разберете че ъп няма!!! За ъп трябват иновации и добър мениджмънт и дивидент поне 4-5%!!!

            Коментар


            • 4ст е повече от справедлив дивидент. Има мажоритари правещи всяка година добра печалба и нищичко не дават. Направо сте си златна акция.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • За ОД 4М, за мениджмънта 8М, а за собствениците 6М. И това при намаляваща капиталова стойност на акциите. Строг но справедлив

                Коментар


                • От друга страна, когато компанията е читава - както казва другаря Бъфет няма лошо че акциите и падат, просто утре ще я купим на по-ниска цена .
                  300млн. капитализация - кой ти ги дава.

                  Коментар


                  • Стига бе. При криза дивидент не се реже, а се увеличава. То и без това миналогодишния е жалък за стандартите в сектора, а сега още по-малко.
                    И защо дълговете с парите на акционерите ?
                    Да плаща с неговите от Донев инвестмънтс.
                    Като не си е правил сметката и е давал кухи обещания - да му бере гайлето.
                    И да се включи в "оня списък" викам и аз.

                    ПС Чакай да видим сега Импето с каква теза ще излезе да го брани.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Не е ли малко височко за купуване. Дългове, смешен дивидент, скандали...
                      Купувачите са доста рехави. Знам, че наскоро бях от другата страна и едвам шитнах на 1.42, голяма конкуренция. Останах само с 1/3.
                      Според мене ще се подминат Грамърси / Батята нивата, то ей ги на - има няма 3 %.

                      По лошото е че това е знакова, индикаторна артия, и като гледам и МЦХ дето са суперпечеливши как вървят надоле....Софикса скоро ще адалдиса здраво.
                      Затова скъсих максимално отвсъкъде и вече съм на 50% в Бреф.
                      Не търгувам тук, но лично за мен промоциите вече на БФБ приключиха - сегашният спад от 1-2 седмици, мен лично ме изненадва и ме притеснява - не смятам да го купувам.

                      Както казах и преди, без маркет мейкъри, които да гарантират някакви минимални цени, без мен. Какво е това Хим на 1.10 или Държавата да продава на 1.26? Откъде на къде, аз съм данъкоплатец, мен някой питал ли ме е , че Държавата ще продава Хим за няма и 1 млн. лв. на 1.26.

                      Тоя пазар, където всеки един чужденец може да си продава на каквато си иска загуба или Държавата на каквато си иска цена - това убива справедливостта в цените и за мен за мен това е пазар, който не залужава внимание.

                      Проимоциите бяха Софарма на 2.90, Хим на 1.45-1.60, ЦКБ на 0.8-0.90, ама това вече за мен, не са промоции а много тревожни цени състояние
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Според мен ако дивидентът остане този, който е предложен, а и да не е само този, с генерираните пари през следващите 2-3г ще се намалят кредитите. Лесен пазар няма никъде, дори и при Софарма.

                        Коментар


                        • Не е ли малко височко за купуване. Дългове, смешен дивидент, скандали...
                          Купувачите са доста рехави. Знам, че наскоро бях от другата страна и едвам шитнах на 1.42, голяма конкуренция. Останах само с 1/3.
                          Според мене ще се подминат Грамърси / Батята нивата, то ей ги на - има няма 3 %.

                          По лошото е че това е знакова, индикаторна артия, и като гледам и МЦХ дето са суперпечеливши как вървят надоле....Софикса скоро ще адалдиса здраво.
                          Затова скъсих максимално отвсъкъде и вече съм на 50% в Бреф.

                          Коментар


                          • Голямо пързул тук. Импе купуваш ли? Какво мислиш за обявения дивидент?

                            Коментар


                            • Тъй , тъй, питай го. После ще кажеш да решим - ще го слагаме ли в списъка при ония в другата тема или не.
                              Че ако не се коригира - нищо чудно да видим пак Грамърси нива.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Хъх.

                                Що пък зарад мен - Императорът?

                                За мениджмънтът - ела на сборището и го питай - дискусия един вид да стане....
                                Защо на сборището на 18 май има панаир и ако избягам от работа ще задам въпроса.....

                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...18-mai,133912/

                                Коментар

                                Working...
                                X