IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    За съжаление е от ноември!
    Помолих Мариян утре да го пита за тази промяна в дивидентната политика - дано изкопчи нещо!
    Съгласи ли се Мариян.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      писал си в статията на Инвестор че ОД е предложил 60 % това новото или от 2011 в Полша....
      За съжаление е от ноември!
      Помолих Мариян утре да го пита за тази промяна в дивидентната политика - дано изкопчи нещо!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ама то там на следващите избори май няма да свърши, а тепърва ще почне купона
        Тцъ, то проблема е какво ще се случи с европа, когато гърция излезе от еврозоната. А поне лично за мен тези страхове са доста надценени. След това гърция да си влиза в собствените батаци колкото си иска, на никой няма да му пука.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          чичо Оги тази вечер май е в Boom&Bust

          Не знаех че си мерим новините, хубави ли са или лоши, че чак и ме поощряваш
          За мен си е хубава - това изкупуване е много по-ценно от това на Монбатя!
          1. Осигурява ликвидност
          2. Ограничава спада
          3. Дава възможност да се формира добър пакет за нашия нисколиквиден пазар
          4. Такива като Импето, които имат примерно Медика ще бъдат обезщетени с тези акции( купени около исторически минимум) при вливането им в СФАРМ, което води до
          5. Няма да бъдат изсипани обратно на пазара, както рано или късно ще направят Монбат
          Успех!
          писал си в статията на Инвестор че ОД е предложил 60 % това новото или от 2011 в Полша....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
            Стана една година търгуваме все Гърция

            Аре няма нужда
            Ми никой не те кара - очевидно ти не я търгуваш

            Коментар


            • чичо Оги тази вечер май е в Boom&Bust

              Не знаех че си мерим новините, хубави ли са или лоши, че чак и ме поощряваш
              За мен си е хубава - това изкупуване е много по-ценно от това на Монбатя!
              1. Осигурява ликвидност
              2. Ограничава спада
              3. Дава възможност да се формира добър пакет за нашия нисколиквиден пазар
              4. Такива като Импето, които имат примерно Медика ще бъдат обезщетени с тези акции( купени около исторически минимум) при вливането им в СФАРМ, което води до
              5. Няма да бъдат изсипани обратно на пазара, както рано или късно ще направят Монбат
              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                Симов, ти като се ровеше из законите, не пишеше ли там, че са длъжни да ги изкарат /анулират/?
                Пише, че това си е по тяхно решение и както могат да ги продадат после така може и да ги анулират.

                Е от съобщението на Тони1975 ясно се вижда, че нямат намерение да ги анулират.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                  С две думи постнал си негативна новина. Аз смятах, че след като приключат с обратното изкупуване ще ги анулират и ще ги извадят от обръщение а те такива намерения ама хич нямат.

                  Отлична работа tony1975.
                  Симов, ти като се ровеше из законите, не пишеше ли там, че са длъжни да ги изкарат /анулират/?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Вожде добре дошъл!
                    И аз от скоро съм тук, ама не смятам да излизам
                    ей това също е много хубава работа:
                    Съветът на директорите на Софарма АД (“Дружеството”) информира, че от 10 май 2012 до и включително 16 май 2012 Дружеството изкупи обратно 3097 собствени акции представляващи 0.0023% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 7515.54 на БФБ – София АД. Средната цена на изкупуване е BGN 2.427.
                    Акциите бяха изкупени въз основа на решение на Общото събрание от 23.06.2010 година.
                    Намерението на дружеството е да използва тези акции в бъдеще, за да обезщети акционери на дружества, които се цели да бъдат вляти в Дружеството.
                    Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 3076963, представляващи 2.33% от акционерния капитал на Дружеството.

                    Хубавото също е че за разлика от Монбатя, където рано или късно купуват за да изсипят, тук тези вече 3млн. акции ще бъдат разменени срещу акции на Севто, Медика и Унифарм при поглъщането им.

                    Само това бих признал като причина от г-н Донев за намаляване на дивидента - отделяне на още ср-ва за обратно изкупуване.
                    С две думи постнал си негативна новина. Аз смятах, че след като приключат с обратното изкупуване ще ги анулират и ще ги извадят от обръщение а те такива намерения ама хич нямат.

                    Отлична работа tony1975.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      До следващите избори в Гърция има цял месец - нищо няма да свърши до като там не свърши
                      Стана една година търгуваме все Гърция

                      Аре няма нужда
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        До следващите избори в Гърция има цял месец - нищо няма да свърши до като там не свърши
                        ама то там на следващите избори май няма да свърши, а тепърва ще почне купона

                        Коментар


                        • Вожде добре дошъл!
                          И аз от скоро съм тук, ама не смятам да излизам
                          ей това също е много хубава работа:
                          Съветът на директорите на Софарма АД (“Дружеството”) информира, че от 10 май 2012 до и включително 16 май 2012 Дружеството изкупи обратно 3097 собствени акции представляващи 0.0023% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 7515.54 на БФБ – София АД. Средната цена на изкупуване е BGN 2.427.
                          Акциите бяха изкупени въз основа на решение на Общото събрание от 23.06.2010 година.
                          Намерението на дружеството е да използва тези акции в бъдеще, за да обезщети акционери на дружества, които се цели да бъдат вляти в Дружеството.
                          Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 3076963, представляващи 2.33% от акционерния капитал на Дружеството.

                          Хубавото също е че за разлика от Монбатя, където рано или късно купуват за да изсипят, тук тези вече 3млн. акции ще бъдат разменени срещу акции на Севто, Медика и Унифарм при поглъщането им.

                          Само това бих признал като причина от г-н Донев за намаляване на дивидента - отделяне на още ср-ва за обратно изкупуване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                            Чужденците явно продължават да се фрустрират от т.н. Грексит..

                            Днес ми продадоха акции през ПФБК и КБС...

                            Но мился, че това са последните напъни на мечките... не само на БФБ, но и в европа...
                            До следващите избори в Гърция има цял месец - нищо няма да свърши до като там не свърши

                            Коментар


                            • Чужденците явно продължават да се фрустрират от т.н. Грексит..

                              Днес ми продадоха акции през ПФБК и КБС...

                              Но мился, че това са последните напъни на мечките... не само на БФБ, но и в европа...

                              А за Софармата - няма накъде да ходи надоле.... Единственият риск тук - е политически! Знам звучи странно - но е така! Но след публичното дърпане на ушите на Донев и групата стояща зад него - нещата очевидно се успокоиха! демек - имаме сделка! така че - засега този риск е нищожен!

                              Ако и наистина се осъществи някаква форма на сътрудничество с РФБ - потенциала пред Софрма, и въобще цялата група е мноого добър! Още повече че това си е един от най-най-сините чипове на БФБ!

                              Да не забравя - не препоръчвам инвестиционни решения! Аз днес пак влязох тук - т.е. съм заинтересовано лице! И този път мисля да си задържа инвестицията...

                              Успех на всички!

                              Коментар


                              • Въпреки, че ясно се установи, че получавате +0.0011лв към дивидента пак паднахте.

                                За всичко вероятно е виновен данъка от 5% върху дивидента на физическите лица и така от +0.0011 получавате само +0.001лв увеличение.

                                Въпреки всичко 4.75ст би трябвало чисто да се вземат.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X