IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Ама и за придобиване на малки пакети акции, листвани на БФБ, важи ли
    Малките пакети акции ги придобиваш за да печелиш от риска, предприятия ги придобиваш за да правиш оперативна печалба. Ако от пакет акции можеш да излезеш на печалба и за година, от придобиване на предпиятие ти трябват 10-15-20 години, а може и никога.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не мога да ви разбера защо се кефите на придобивания. За мен лично всяко придобиване е лоша новина. Не само при Софарма, а по принцип.
      Ама и за придобиване на малки пакети акции, листвани на БФБ, важи ли

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Сега е момента ако има възможност за някое придобиване да се изпълни, така че не ми е до 15стинки на Фармата. По ми е интересно какво накара сериозен мажо като чичо Оги да размисли и какво ще се прави кеша - ще се изкупи Доверие ОХ ли, например?
        п.с. Някой знае ли какво става с новия завод?
        Не мога да ви разбера защо се кефите на придобивания. За мен лично всяко придобиване е лоша новина. Не само при Софарма, а по принцип.

        Коментар


        • Трединга - дивидент, Медика-дивидент, Унифарм-дивидент
          Не можем да се оплачем от липса на споделяне на печалбата с миноритарите.
          Сега е момента ако има възможност за някое придобиване да се изпълни, така че не ми е до 15стинки на Фармата. По ми е интересно какво накара сериозен мажо като чичо Оги да размисли и какво ще се прави кеша - ще се изкупи Доверие ОХ ли, например?
          п.с. Някой знае ли какво става с новия завод?

          Коментар


          • Не Мъро не беше запознат(явно не чете темата), ама му казах. Той е готин ако има възможност сигурно ще пита. Каза че пресконференцията е между 12:30 и 13:30 а след това е срещата с инвеститорите.
            Честит ви дивидент при Унифарм 0,15стинки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Мариян ,ако не следи компанията на 100 % не знае какво е казал в Полша за 60 % дивидент за три години напред...
              Трябва да бъдат натиснат защо има предложение за 15 % при положение че като шеФ на сборище на производители знае ,че доверието в бизнеса е водещо и обещанията се спазват при сериозните мажоритари. Което не важи за мошеници , политици и мангалите... А съдружието с Любо Пъпката слага съмнение за доверието ...
              Ами вие принципно как наричате човек който продава лекарствата в България на 3 пъти по-висока цена от колкото в чужбина.

              Купил бил 3 милиона акции трябва да се направи една справка от кого ги е купил повечето акции.

              Искам да ви кажа, че висшето ни общество е просто прекрасно, просто прекрасно.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                То остава и да не го пита за дивидента. По-важен въпрос от този в момента има ли?
                Мариян ,ако не следи компанията на 100 % не знае какво е казал в Полша за 60 % дивидент за три години напред...
                Трябва да бъдат натиснат защо има предложение за 15 % при положение че като шеФ на сборище на производители знае ,че доверието в бизнеса е водещо и обещанията се спазват при сериозните мажоритари. Което не важи за мошеници , политици и мангалите... А съдружието с Любо Пъпката слага съмнение за доверието ...

                Коментар


                • То остава и да не го пита за дивидента. По-важен въпрос от този в момента има ли?
                  МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    За съжаление е от ноември!
                    Помолих Мариян утре да го пита за тази промяна в дивидентната политика - дано изкопчи нещо!
                    Съгласи ли се Мариян.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      писал си в статията на Инвестор че ОД е предложил 60 % това новото или от 2011 в Полша....
                      За съжаление е от ноември!
                      Помолих Мариян утре да го пита за тази промяна в дивидентната политика - дано изкопчи нещо!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        ама то там на следващите избори май няма да свърши, а тепърва ще почне купона
                        Тцъ, то проблема е какво ще се случи с европа, когато гърция излезе от еврозоната. А поне лично за мен тези страхове са доста надценени. След това гърция да си влиза в собствените батаци колкото си иска, на никой няма да му пука.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          чичо Оги тази вечер май е в Boom&Bust

                          Не знаех че си мерим новините, хубави ли са или лоши, че чак и ме поощряваш
                          За мен си е хубава - това изкупуване е много по-ценно от това на Монбатя!
                          1. Осигурява ликвидност
                          2. Ограничава спада
                          3. Дава възможност да се формира добър пакет за нашия нисколиквиден пазар
                          4. Такива като Импето, които имат примерно Медика ще бъдат обезщетени с тези акции( купени около исторически минимум) при вливането им в СФАРМ, което води до
                          5. Няма да бъдат изсипани обратно на пазара, както рано или късно ще направят Монбат
                          Успех!
                          писал си в статията на Инвестор че ОД е предложил 60 % това новото или от 2011 в Полша....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                            Стана една година търгуваме все Гърция

                            Аре няма нужда
                            Ми никой не те кара - очевидно ти не я търгуваш

                            Коментар


                            • чичо Оги тази вечер май е в Boom&Bust

                              Не знаех че си мерим новините, хубави ли са или лоши, че чак и ме поощряваш
                              За мен си е хубава - това изкупуване е много по-ценно от това на Монбатя!
                              1. Осигурява ликвидност
                              2. Ограничава спада
                              3. Дава възможност да се формира добър пакет за нашия нисколиквиден пазар
                              4. Такива като Импето, които имат примерно Медика ще бъдат обезщетени с тези акции( купени около исторически минимум) при вливането им в СФАРМ, което води до
                              5. Няма да бъдат изсипани обратно на пазара, както рано или късно ще направят Монбат
                              Успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                                Симов, ти като се ровеше из законите, не пишеше ли там, че са длъжни да ги изкарат /анулират/?
                                Пише, че това си е по тяхно решение и както могат да ги продадат после така може и да ги анулират.

                                Е от съобщението на Тони1975 ясно се вижда, че нямат намерение да ги анулират.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X