IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото това с банките са само оправдания - Софарма има относително малко дълг и достатъчно кеш и почти никакъв бизнес с Гърция. Така че е съвсем очевидно че просто не им се дава дивидент. Не им се дели с миноритарите. което вече си е съвсем лоша новина, защото е видно че миналата година бе много добра за дружеството. И ако дори в такава добра година не искат да делят, значи очевидно човек не може да разчита на по-добро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
      Немога да разбера тази ваша любов към дивидентите. Още повече, че ще ви вземат и 5% данък.

      Давам ви малко храна за размисъл:
      Вариант 1 - 5 ст дивидент;
      Вариант 2 - обратно изкупуване на 2,8 млн собствени акции (приблизително същата стойност като дивидента);

      Кое според вас ще има по-голям ефект върху цената на акцията?
      5 ст дивидент по-скоро лоша новина - 15ст обаче е друго нещо. Особено ако е свързано с въвеждане на дивидентна политика за разпределяне на 60% от печалбата за дивиденти.

      Обтантите изкупувания единственото което правяте да намаляват волатилността на акцията. Което поне мен лично никак не ме кефи. Предпочитам си високата волатилност, за да може човек да играе според очакванията си, а не една права линия с +-5% от която човек нищо не може да спечели - особено пък при мизерен дивидент.

      Коментар


      • Немога да разбера тази ваша любов към дивидентите. Още повече, че ще ви вземат и 5% данък.

        Давам ви малко храна за размисъл:
        Вариант 1 - 5 ст дивидент;
        Вариант 2 - обратно изкупуване на 2,8 млн собствени акции (приблизително същата стойност като дивидента);

        Кое според вас ще има по-голям ефект върху цената на акцията?

        Коментар


        • Като се замисля за обещанието на господин Донев да даде 60 % от печалбата за дивидент първото което ми изкача в главата са думите -

          " Това което аз мога да ти обещая , никой друг не може да ти го даде "

          само че, този път някой дадоха дори повече от колкото обещаха

          а господин Донев си остана само с обещанията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
            Хе-хе - вкарал съм те в дълбок размисъл. Имах предвид, че кеша на дружеството, когато е на депозит влияе на печалбата. Лихвите от депозитите влизат в ОПР като приход и от там увеличават печалбата или намаляват загубата.


            Не веднага и не за цялата сума - какво мислиш че представлява амортизацията
            Браво cymru и ти успя да напишеш една негативна новина за акционерите.

            Аха значи управата харчи парите да купува акции вместо да ги държи в банката на лихва от което да влиза печалба.

            Браво браво винаги се радвам на една негативна новина в повече.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
              Хайде резняци, ще продавате ли и утре ?
              Резняците утре ще правят молебен против дъжд, за да копат из лозето, едва ли ще продават, дойчовите сървъри не бачкат в събота. Пестят ток, криза е.
              Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Браво cymru все пак ме накара да се консултирам с одитор веднага питах и аз научих нещо ново.

                Моето е вярно. Начи оказва се, че дори покупката на ДМА като коли и други темподобни не се вписват като разход в отчета на приходите и разходите. Същото важи и за покупката на акции. После се отразявали като се продадат дали е печалба или загуба.
                Хе-хе - вкарал съм те в дълбок размисъл. Имах предвид, че кеша на дружеството, когато е на депозит влияе на печалбата. Лихвите от депозитите влизат в ОПР като приход и от там увеличават печалбата или намаляват загубата.

                Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Начи оказва се, че дори покупката на ДМА като коли и други темподобни не се вписват като разход в отчета на приходите и разходите.
                Не веднага и не за цялата сума - какво мислиш че представлява амортизацията
                Не-заслужил инвеститор

                Коментар


                • “Софарма” раздава дивидент

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Поредният мажоритар ,който мисли че ние тук на борсата си играем на шикалки и че ще му вярваме само защото е Донев и шеф на някаква асоциация на кандидадат лъжци и мошеници .

                    Акции се купуват с цел инвестиране в бизнеса , но при доверие в мажоритар и ръководство . Какво доверие когато мажоритара си гласува по един процент за себе си и два за ръководстото от печалбата и поне три милиона дивиденти .А за останалите по пет стотинки...
                    Аз си искам обещаните 60 % от печалбата и то три години напред. Банките щели да го нападнат ами ноември евро маркета рухна заради Гърция банките щяха да фалират и не са ли го нападнали като е обещавал и той и те са запознати на 100 % какво говори. Завода и тогава е се е строял...
                    Аз влагам кеш и искам да получа компенсация затова като дивидент поне три години напред .ПФ като не искат дивидент и като Донев смята че и на него е голям 60 %

                    Предлагам ,всички Юридически лица да получат по 15 % а всички физически по 60 % Така е честно ....Акциите му падат вече с 43 % и нищо не може да ги спре ако мажоритара обещава като циганин на сватба....Божков да му е пример...
                    Днес маркета намекна какво мисли за мажоритар лъжец ,след ОСА ще си каже последната дума. ПФ Доверие не е много по крепенето ,така че ще види обратното в чудо като в ХИМ както се мъчиха есента техните фондове ,докато се отказаха... .......
                    Ако на ОСА се вземе друго решение за 60 % дивидент ще му се извиня лично аз и мойте 5 К акции.
                    Ти па какво протестираш. Вместо да беше бутнал 50% в Еларгата си буташ основно парите тука.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Г-н Донев, мисля че с това силно сте се изхвърлили:



                      А, ако наистина е вярно, то тогава говори твърде зле за компанията. Банките да ви държат толкова силно за топките
                      Остави го нали е казал, че може 330 причини може да даде ама 60% няма.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Г-н Донев, мисля че с това силно сте се изхвърлили:

                        На въпрос на Investor.bg към Огнян Донев, какво ще стане, ако като дивидент бъде разпределена цялата печалба, или около 30 ст. на акция, отговорът бе:

                        „Веднага осем банки ще почукат на вратата и ще кажат, че са притеснени за психическото здраве на директора. Ще направят изискуеми всички кредити към момента, а не просто ще ни вдигнат лихвите.
                        А, ако наистина е вярно, то тогава говори твърде зле за компанията. Банките да ви държат толкова силно за топките

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                          Това оцветеното не е вярно.
                          Браво cymru все пак ме накара да се консултирам с одитор веднага питах и аз научих нещо ново.

                          Моето е вярно. Начи оказва се, че дори покупката на ДМА като коли и други темподобни не се вписват като разход в отчета на приходите и разходите. Същото важи и за покупката на акции. После се отразявали като се продадат дали е печалба или загуба.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Поредният мажоритар ,който мисли че ние тук на борсата си играем на шикалки и че ще му вярваме само защото е Донев и шеф на някаква асоциация на кандидадат лъжци и мошеници .

                            Акции се купуват с цел инвестиране в бизнеса , но при доверие в мажоритар и ръководство . Какво доверие когато мажоритара си гласува по един процент за себе си и два за ръководстото от печалбата и поне три милиона дивиденти .А за останалите по пет стотинки...
                            Аз си искам обещаните 60 % от печалбата и то три години напред. Банките щели да го нападнат ами ноември евро маркета рухна заради Гърция банките щяха да фалират и не са ли го нападнали като е обещавал и той и те са запознати на 100 % какво говори. Завода и тогава е се е строял...
                            Аз влагам кеш и искам да получа компенсация затова като дивидент поне три години напред .ПФ като не искат дивидент и като Донев смята че и на него е голям 60 %

                            Предлагам ,всички Юридически лица да получат по 15 % а всички физически по 60 % Така е честно ....Акциите му падат вече с 43 % и нищо не може да ги спре ако мажоритара обещава като циганин на сватба....Божков да му е пример...
                            Днес маркета намекна какво мисли за мажоритар лъжец ,след ОСА ще си каже последната дума. ПФ Доверие не е много по крепенето ,така че ще види обратното в чудо като в ХИМ както се мъчиха есента техните фондове ,докато се отказаха... .......
                            Ако на ОСА се вземе друго решение за 60 % дивидент ще му се извиня лично аз и мойте 5 К акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Това оцветеното не е вярно.
                              Въпреки всичко ме караш да се замисля. Трябва да помисля дали като са купили акциите това е било разход и съответно е отразено като такъв и е дръпнало печалбата надолу но не мога да потвърдя трябва да помисля.

                              А и това обратно изкупуване може да е специалнна операция.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                                Това оцветеното не е вярно.
                                Това е отговор на Въпрос и е точно така както е написано.

                                Въпроса е:Та парите с които се прави обратното изкупуване и тези дето са дали на заем на Доверие ОХ(17млн.) от къде се взимат?

                                Отговора е: От наличните пари на дружеството. Събитието не влияяе на печалбата.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X