IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Може да пратиш мейл до ДВИ-то да ти прати някаква снимка, ако е подходящо преди инвестицията да е завършена. Още при откриването преди време, вече се наливаше бетон и имаше колони.

    Тук съм публикувал мое видео от откриването.
    http://www.investor.bg/novini-i-anal...mln-lv,109522/
    Пратих на ДВИ-то писмо с въпрос за презентацията от срещата с инвеститорите. Снощи в 22:00 часа ми е отговорила жената - Браво!
    Ето линк ако някой се интересува.

    п.с. Имало е и предаване на живо - жалко че не съм разбрал да го гледам!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Значи , оправдаваш Донев че не си изпълнява обещанието за дивидент от 60 % от печалбата ,три години подред,дадено в Полша при листването на Софарма....
      Така ли ?
      Тогава трябва да напишеш аз продължавам да купувам а не че няма да продаваш .
      Продажбата е крайна фаза. Капитолация! А кой ще купува мойте който ще продам ако и ти се одръпнеш...
      Така ли?

      Исках сам да се досетиш, че аз ще ги купя. Няма за какво да се притесняваш !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Моето мнение: логично е при значителни инвестиции и проблеми в макро средата дивидента за 1-3 години да е по-малък докато се намалят кредитите и се натрупат нови резерви. Аз няма да си продавам акциите.

        Значи , оправдаваш Донев че не си изпълнява обещанието за дивидент от 60 % от печалбата ,три години подред,дадено в Полша при листването на Софарма....
        Така ли ?
        Тогава трябва да напишеш аз продължавам да купувам а не че няма да продаваш .
        Продажбата е крайна фаза. Капитолация! А кой ще купува мойте който ще продам ако и ти се одръпнеш...
        Така ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Моето мнение: логично е при значителни инвестиции и проблеми в макро средата дивидента за 1-3 години да е по-малък докато се намалят кредитите и се натрупат нови резерви. Аз няма да си продавам акциите.
          ти и тук ли имаш?

          Коментар


          • Моето мнение: логично е при значителни инвестиции и проблеми в макро средата дивидента за 1-3 години да е по-малък докато се намалят кредитите и се натрупат нови резерви. Аз няма да си продавам акциите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Тони,
              разбирам те да кажеш нещо хубаво ,но недей да си кривиш душата. Продукти и на Медика и на Марс да се продават нещата няма да се оправят.

              Софарма пада от 4 и нещо ...
              Дивидента го намаляват безпричинно от обещаваното..
              Голям западен инвеститор излезе на бегом....

              Защо да си хабя времето да бъда вияч на ръководството...

              Няма ли промяна в решенията на ОСА си взимам шапката и си заминавам...
              Голяма работа 5 К но колко по пет ще си отидат заедно с мен....никой не защити позицията досега на ръковоството само ти се пазариш за 10 ст а си такъв голям фен ,Императора се е скрил вдън горите тилилейски а и той не е по малък ....
              Просто потвърдих инфото от отчета на Медика, че освен в Кауфланд, вече се разпространяват и чрез Била. Монти взимай смело на БФБ по-добро няма да намериш
              "Десетте водещи фармацефтични компании в S&P500 имат печалба колкото на останалите 490 взети заедно" - Love and other Drugs.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Потвърждавам, че продукти на Медика се продават в Била.
                Днес жената си беше купила памук от там!
                Тони,
                разбирам те да кажеш нещо хубаво ,но недей да си кривиш душата. Продукти и на Медика и на Марс да се продават нещата няма да се оправят.

                Софарма пада от 4 и нещо ...
                Дивидента го намаляват безпричинно от обещаваното..
                Голям западен инвеститор излезе на бегом....

                Защо да си хабя времето да бъда вияч на ръководството...

                Няма ли промяна в решенията на ОСА си взимам шапката и си заминавам...
                Голяма работа 5 К но колко по пет ще си отидат заедно с мен....никой не защити позицията досега на ръковоството само ти се пазариш за 10 ст а си такъв голям фен ,Императора се е скрил вдън горите тилилейски а и той не е по малък ....

                Коментар


                • Потвърждавам, че продукти на Медика се продават в Била.
                  Днес жената си беше купила памук от там!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Благодаря Мъро.
                    ами така е като няма кой да ни покаже, на нас от прованса, какво се случва с инвестицията - реших да питам Гугъл.
                    Интересно, колко ли заводи, а не молове се строят у нас на стойност 70млн лв и защо не се говори повече за това?
                    Може да пратиш мейл до ДВИ-то да ти прати някаква снимка, ако е подходящо преди инвестицията да е завършена. Още при откриването преди време, вече се наливаше бетон и имаше колони.

                    Тук съм публикувал мое видео от откриването.
                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...mln-lv,109522/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Най-долу в google earth си пише откога е снимката (тук съм само с google earth plugin и не се вижда, трябва да се инсталира самата прогрмара за да се види). Данните са много неактуални. Според нея магистрала Тракия не се строи, просто снимките са от 2007 г. Мисля че имаше и снимки от 2004 г..... Минали са снимали са и оттогава не опресняват.

                      Преди време в Шоуто на Иван и Андрей обясняваха на шефа на НАП, че вместо снимки от хиликоптер е можело да влязат в google earth, за да видят имотите около София. Което е смешно при положение, че снимките са стари на над 5 години.

                      Друг е въпроса, че някой райони от Google са ги снимали в облачно време и нищо не се вижда, а като zoom-неш получаваш голямото размазване. Все пак е по-добре отколкото без Google Earth.
                      Благодаря Мъро.
                      ами така е като няма кой да ни покаже, на нас от прованса, какво се случва с инвестицията - реших да питам Гугъл.
                      Интересно, колко ли заводи, а не молове се строят у нас на стойност 70млн лв и защо не се говори повече за това?
                      Last edited by tony1975; 20.05.2012, 09:06.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1337492508b.png

                        Тук ли след 5 месеца трябва да е най-новия таблетен завод в БГ?
                        Не знам колко често гугъл опресняват изображенията, но това е Илиенско шосе 16!
                        Най-долу в google earth си пише откога е снимката (тук съм само с google earth plugin и не се вижда, трябва да се инсталира самата прогрмара за да се види). Данните са много неактуални. Според нея магистрала Тракия не се строи, просто снимките са от 2007 г. Мисля че имаше и снимки от 2004 г..... Минали са снимали са и оттогава не опресняват.

                        Преди време в Шоуто на Иван и Андрей обясняваха на шефа на НАП, че вместо снимки от хиликоптер е можело да влязат в google earth, за да видят имотите около София. Което е смешно при положение, че снимките са стари на над 5 години.

                        Друг е въпроса, че някой райони от Google са ги снимали в облачно време и нищо не се вижда, а като zoom-неш получаваш голямото размазване. Все пак е по-добре отколкото без Google Earth.

                        Коментар


                        • http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1337492508b.png

                          Тук ли след 5 месеца трябва да е най-новия таблетен завод в БГ?
                          Не знам колко често гугъл опресняват изображенията, но това е Илиенско шосе 16!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Разбирам гнева ти Монти,
                            аз до миналата година имах само Софарма трейдинг и новината за 60% от печалбата като дивидент+цена на акцията под 3лв ми се видяха много привлекателни за компания като Софарма. Та с други думи и аз купувам по малко от началото на годината(или технически погледнато след новината). Но тук е малката разлика може би между нас аз си харесвам компанията и не влизам спекулативно, т.е. не мисля да продавам в близките 2-3години освен ако недай боже се наложи нужда от кеш! Ето защо не ме боли толкова дали ще е 17-20стинки или 10стинки, а по скоро ми хареса Инсайдера като каза не трябва да противопоставяме едното на другото!!! Трябва от Софарма да говорят за растеж както на бизнеса, така и на дивидентите!
                            Успех!
                            п.с. Учудва ме мълчанието на Императора по темата???
                            Импе да не си продал?
                            Императора е достатъчно умен да не защищава губеща позиция в спора и то само заради личната му привързаност и уважение към Донев...
                            Инсайдъра е много точен и ясен . Не стой пред нас въпросът дивидент или стабилно развиние...Стой заради стабилното развитие голяма печалба обещана от мажоритара , бонуси за работешите и 60 % дивидент за акционерите/също обещан / или заради проблема с кризата и заемите към банката няма бонуси ,няма дивидент...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Не става въпрос за удовлетворяващ а за обещан дивидент. Ако беше казал 30 % от печалбата аз щях да ди правя стратегията на 30 % плюс ако беше казал 15 % нямаше да влизам изобщо....Да си купува Донев акциите и да си дава бонуси на менинджмънта колко иска.... Защо ме прави донор без да съм искал на него и ръководството и то в момента когата голям западен инвеститор бяга от него на всяка цена като дявол от тамян......

                              А и още нещо . Добре няма да дава дивидент но да впрегне обратното да изкупува на прилични цени и ние който не сме съгласни да излезем на цените който той е обещавал 60 % дивидент ,ноември 2011 г. ..
                              Разбирам гнева ти Монти,
                              аз до миналата година имах само Софарма трейдинг и новината за 60% от печалбата като дивидент+цена на акцията под 3лв ми се видяха много привлекателни за компания като Софарма. Та с други думи и аз купувам по малко от началото на годината(или технически погледнато след новината). Но тук е малката разлика може би между нас аз си харесвам компанията и не влизам спекулативно, т.е. не мисля да продавам в близките 2-3години освен ако недай боже се наложи нужда от кеш! Ето защо не ме боли толкова дали ще е 17-20стинки или 10стинки, а по скоро ми хареса Инсайдера като каза не трябва да противопоставяме едното на другото!!! Трябва от Софарма да говорят за растеж както на бизнеса, така и на дивидентите!
                              Успех!
                              п.с. Учудва ме мълчанието на Императора по темата???
                              Импе да не си продал?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Изчетох те с голям интерес! Много верни неща казваш, а за маркираното не се бях и замислял. Браво!
                                Съгласен съм и с Инсайдера, че дивидентите и развитието не трябва да са взаимноизключващите неща! Добре казано! Ето това е ценното на форума, като почнете да размишлявате, а не като се карате и обиждате.
                                Да кажа и аз мисля че 10стинки е удовлетворяващ дивидент - по-голям от миналогодишния, което показва развитие и носещ доходност от почти на 5% от текущата пазарна!
                                Не става въпрос за удовлетворяващ а за обещан дивидент. Ако беше казал 30 % от печалбата аз щях да ди правя стратегията на 30 % плюс ако беше казал 15 % нямаше да влизам изобщо....Да си купува Донев акциите и да си дава бонуси на менинджмънта колко иска.... Защо ме прави донор без да съм искал на него и ръководството и то в момента когата голям западен инвеститор бяга от него на всяка цена като дявол от тамян......

                                А и още нещо . Добре няма да дава дивидент но да впрегне обратното да изкупува на прилични цени и ние който не сме съгласни да излезем на цените който той е обещавал 60 % дивидент ,ноември 2011 г. ..

                                Коментар

                                Working...
                                X