IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Потвърждавам, че продукти на Медика се продават в Била.
    Днес жената си беше купила памук от там!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Благодаря Мъро.
      ами така е като няма кой да ни покаже, на нас от прованса, какво се случва с инвестицията - реших да питам Гугъл.
      Интересно, колко ли заводи, а не молове се строят у нас на стойност 70млн лв и защо не се говори повече за това?
      Може да пратиш мейл до ДВИ-то да ти прати някаква снимка, ако е подходящо преди инвестицията да е завършена. Още при откриването преди време, вече се наливаше бетон и имаше колони.

      Тук съм публикувал мое видео от откриването.
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...mln-lv,109522/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        Най-долу в google earth си пише откога е снимката (тук съм само с google earth plugin и не се вижда, трябва да се инсталира самата прогрмара за да се види). Данните са много неактуални. Според нея магистрала Тракия не се строи, просто снимките са от 2007 г. Мисля че имаше и снимки от 2004 г..... Минали са снимали са и оттогава не опресняват.

        Преди време в Шоуто на Иван и Андрей обясняваха на шефа на НАП, че вместо снимки от хиликоптер е можело да влязат в google earth, за да видят имотите около София. Което е смешно при положение, че снимките са стари на над 5 години.

        Друг е въпроса, че някой райони от Google са ги снимали в облачно време и нищо не се вижда, а като zoom-неш получаваш голямото размазване. Все пак е по-добре отколкото без Google Earth.
        Благодаря Мъро.
        ами така е като няма кой да ни покаже, на нас от прованса, какво се случва с инвестицията - реших да питам Гугъл.
        Интересно, колко ли заводи, а не молове се строят у нас на стойност 70млн лв и защо не се говори повече за това?
        Last edited by tony1975; 20.05.2012, 09:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1337492508b.png

          Тук ли след 5 месеца трябва да е най-новия таблетен завод в БГ?
          Не знам колко често гугъл опресняват изображенията, но това е Илиенско шосе 16!
          Най-долу в google earth си пише откога е снимката (тук съм само с google earth plugin и не се вижда, трябва да се инсталира самата прогрмара за да се види). Данните са много неактуални. Според нея магистрала Тракия не се строи, просто снимките са от 2007 г. Мисля че имаше и снимки от 2004 г..... Минали са снимали са и оттогава не опресняват.

          Преди време в Шоуто на Иван и Андрей обясняваха на шефа на НАП, че вместо снимки от хиликоптер е можело да влязат в google earth, за да видят имотите около София. Което е смешно при положение, че снимките са стари на над 5 години.

          Друг е въпроса, че някой райони от Google са ги снимали в облачно време и нищо не се вижда, а като zoom-неш получаваш голямото размазване. Все пак е по-добре отколкото без Google Earth.

          Коментар


          • http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1337492508b.png

            Тук ли след 5 месеца трябва да е най-новия таблетен завод в БГ?
            Не знам колко често гугъл опресняват изображенията, но това е Илиенско шосе 16!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Разбирам гнева ти Монти,
              аз до миналата година имах само Софарма трейдинг и новината за 60% от печалбата като дивидент+цена на акцията под 3лв ми се видяха много привлекателни за компания като Софарма. Та с други думи и аз купувам по малко от началото на годината(или технически погледнато след новината). Но тук е малката разлика може би между нас аз си харесвам компанията и не влизам спекулативно, т.е. не мисля да продавам в близките 2-3години освен ако недай боже се наложи нужда от кеш! Ето защо не ме боли толкова дали ще е 17-20стинки или 10стинки, а по скоро ми хареса Инсайдера като каза не трябва да противопоставяме едното на другото!!! Трябва от Софарма да говорят за растеж както на бизнеса, така и на дивидентите!
              Успех!
              п.с. Учудва ме мълчанието на Императора по темата???
              Импе да не си продал?
              Императора е достатъчно умен да не защищава губеща позиция в спора и то само заради личната му привързаност и уважение към Донев...
              Инсайдъра е много точен и ясен . Не стой пред нас въпросът дивидент или стабилно развиние...Стой заради стабилното развитие голяма печалба обещана от мажоритара , бонуси за работешите и 60 % дивидент за акционерите/също обещан / или заради проблема с кризата и заемите към банката няма бонуси ,няма дивидент...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Не става въпрос за удовлетворяващ а за обещан дивидент. Ако беше казал 30 % от печалбата аз щях да ди правя стратегията на 30 % плюс ако беше казал 15 % нямаше да влизам изобщо....Да си купува Донев акциите и да си дава бонуси на менинджмънта колко иска.... Защо ме прави донор без да съм искал на него и ръководството и то в момента когата голям западен инвеститор бяга от него на всяка цена като дявол от тамян......

                А и още нещо . Добре няма да дава дивидент но да впрегне обратното да изкупува на прилични цени и ние който не сме съгласни да излезем на цените който той е обещавал 60 % дивидент ,ноември 2011 г. ..
                Разбирам гнева ти Монти,
                аз до миналата година имах само Софарма трейдинг и новината за 60% от печалбата като дивидент+цена на акцията под 3лв ми се видяха много привлекателни за компания като Софарма. Та с други думи и аз купувам по малко от началото на годината(или технически погледнато след новината). Но тук е малката разлика може би между нас аз си харесвам компанията и не влизам спекулативно, т.е. не мисля да продавам в близките 2-3години освен ако недай боже се наложи нужда от кеш! Ето защо не ме боли толкова дали ще е 17-20стинки или 10стинки, а по скоро ми хареса Инсайдера като каза не трябва да противопоставяме едното на другото!!! Трябва от Софарма да говорят за растеж както на бизнеса, така и на дивидентите!
                Успех!
                п.с. Учудва ме мълчанието на Императора по темата???
                Импе да не си продал?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Изчетох те с голям интерес! Много верни неща казваш, а за маркираното не се бях и замислял. Браво!
                  Съгласен съм и с Инсайдера, че дивидентите и развитието не трябва да са взаимноизключващите неща! Добре казано! Ето това е ценното на форума, като почнете да размишлявате, а не като се карате и обиждате.
                  Да кажа и аз мисля че 10стинки е удовлетворяващ дивидент - по-голям от миналогодишния, което показва развитие и носещ доходност от почти на 5% от текущата пазарна!
                  Не става въпрос за удовлетворяващ а за обещан дивидент. Ако беше казал 30 % от печалбата аз щях да ди правя стратегията на 30 % плюс ако беше казал 15 % нямаше да влизам изобщо....Да си купува Донев акциите и да си дава бонуси на менинджмънта колко иска.... Защо ме прави донор без да съм искал на него и ръководството и то в момента когата голям западен инвеститор бяга от него на всяка цена като дявол от тамян......

                  А и още нещо . Добре няма да дава дивидент но да впрегне обратното да изкупува на прилични цени и ние който не сме съгласни да излезем на цените който той е обещавал 60 % дивидент ,ноември 2011 г. ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Приказвай с някой банкер да видиш какво ще ти каже - убеден съм че ще е същото което аз ти казвам.

                    Текущите дългове са опасни първо - ако нарастват непропорционално спрямо оборота - т.е. фирмата разчита изключително много на банково финансиране за да си финансира ръста - което би говорило за сериозни проблеми с пласмента на продукцията - това при софарма го няма

                    текущите пасиви надвишават текущите активи - т.е. фирмата е с отрицателен нетен оборотен капитал - това би било сериозен проблем, защото означава че един евентуален спад на приходите ще се отрази много силно на възможностите на фирмата да си връща дълга - това при софарма го няма

                    Приходите на фирмата играят много силно без ясен цикъл - отново при софарма не е така

                    Фирмата работи с много нисък марж на брутната печалба - при софарма не е така.

                    Тук нещата изглеждат ясни - клиентите на софарма имат по-труден достъп до банкови кредити от самата софарма, за това софарма взима оборотно финансиране от банки, за да може да продава разсрочено на клиентите си. За мен този модел при подобна голяма фирма е супер. Пръво защото така си вдига приходите и второ защото клиентите и стават зависими от нея. Т.е. тези банкиво кредити всъщност са много по-ефективни от всяка реклама за създаване на лоялност И ако ги няма всъщност щеше да бъде отрицателно за компанията.

                    Изобщо като цяло смятам че Софарма има много нисък бизнес и финансов риск и доста добра рентабилност. Убеден съм че и всяка банка с която работи софарма мисли същото. Изобщо супер комбинация. Обаче не искат да дават добри дивиденти което е минус.
                    Изчетох те с голям интерес! Много верни неща казваш, а за маркираното не се бях и замислял. Браво!
                    Съгласен съм и с Инсайдера, че дивидентите и развитието не трябва да са взаимноизключващите неща! Добре казано! Ето това е ценното на форума, като почнете да размишлявате, а не като се карате и обиждате.
                    Да кажа и аз мисля че 10стинки е удовлетворяващ дивидент - по-голям от миналогодишния, което показва развитие и носещ доходност от почти на 5% от текущата пазарна!

                    Коментар


                    • Незнам дали скоро сте обръщали внимание на SOFIX и на BGREIT. Aко го направите ще видите кое е по-интересно за дребните рибки (пък и за не толкова дребните) дали дивидента или кеша вътре. Фармата е поотрасна вече и е време да покаже на останалите че е време да почне да снася чинно. Не казвам стъбилно.... първо малко .... и така.... лека полека нагоре.

                      На тези който са против дивидентите (в с случая Фармата) искам да ги питам от какво ще вадят парички в тази пазарна ситуация? ........ или и те ще си търсят втора работа защото нямат парички за хляб и сол.......... а или и те са дългосрочни инвеститори в компания с потенциал и позиции в Бълхария и по света.....

                      Айде моля ви се..

                      Относно колко ще е дивидента тази година.......... нали знаете че истината е както винаги посредата. Те старите хора са го казали: и вълка сит и агнето цяло
                      така че мисля че ще минем 15-те ст. Няма да се даваме на трейда я

                      Ако се притеснявате като мен защо управляващите получават % от profit-a а не акции с едно условие да ги пуснат на пазара след определено време както го прави останалия свят, зайте че не сте сами

                      Но както винаги в БГ нещата не се случват по обичайния начин така че ще видим.

                      Аз имам чувството че ще осреднявам тук скоро ама да видим

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        А и още нещо!
                        Нека един да излезе от притежатели на Фармата и да каже : Съгласен съм с г-н Донев за това че не си изпълнява обещанията към инвеститорите.Нека да продължава така защото това е най доброто за Фармата. Майната му на доверието ,кеша е всичко..!.
                        Не съм съгласен който и да било да не си изпълнява обещанията !!!
                        Доверието е изключително важно ! Инвестиционните ми решения по отношение на акциите на Софарма са отчитали и ангажимента на г-н Донев за разпределение на "поне" 60 % от печалбата за ТРИГОДИШЕН период. Ако форсмажорни обстоятелства са наложили промяна на планираните дивиденти, беше коректно това да се оповести много по-рано, за да могат притежателите на акции да актуализират своевременно поведението си ! :
                        Last edited by rich-64; 10.03.2015, 12:26.

                        Коментар






                        • Ето ви снимка и на Васил Божков да видите как той па се усмихва.

                          Да ви кажа не буди голямо доверие.

                          С две думи вижте един човек как се усмихва и то си личи цялата му същност.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Геко бе. Той дивиденти никога не иска и е против тях
                            Ма едва ли има тука, понеже макар и малък дивидента е против принципите му
                            А Гекко така говори щото се е ушил с Бедо. Ако Бедо даваше дивидент ооо тогава гекко щеше да каже, че това е най-великото нещо на света.



                            Ето една снимка и на Бедо Доганян. Но да ви кажа някак изкуствено се е усмихнал та ако се сравнят усмивките на Бедо и Донев при Донев е някак по истинска.
                            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Геко бе. Той дивиденти никога не иска и е против тях
                              Ма едва ли има тука, понеже макар и малък дивидента е против принципите му

                              Ами и той стига до истината за мажоритара ТИМ....големи кухи финансови печалби и липса на м.мейкъри а в наличност НИЩО !
                              Колко ли като мен си направиха сметките че за акциите на г-н Донев мога да си купя 4 К комерса и 200 Даймлера и да му кажа ЧАО завинаги ! Същите тези акции купени преди изборите в Гърция ще донесат двойна доходност до изборите за ОБАМА.. а тук ще строя нов ЗАВОД тази и догодина и подогодина !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                                Немога да разбера тази ваша любов към дивидентите. Още повече, че ще ви вземат и 5% данък.

                                Давам ви малко храна за размисъл:
                                Вариант 1 - 5 ст дивидент;
                                Вариант 2 - обратно изкупуване на 2,8 млн собствени акции (приблизително същата стойност като дивидента);

                                Кое според вас ще има по-голям ефект върху цената на акцията?

                                Ми като няма от какво да се печели на пазара и дребните рибета като нас почват да се оглеждат за печалба.

                                Първо потънаха акциите на т.н. некоректни мажоритари. После ги последваха акциите на доста хубави компании, дето не дават дивидент.

                                И този кеш се насочи главно към АДЦИСи дето дават дивидент.

                                Дето се вика за кво да вземаш някаква акция, която няма да расте и няма да дава дивидент.

                                Лично аз не очаквам растеж на индексите в близката година.


                                И накрая виж Монбата, които има обратно изкупуване - седи си на 5 лв и едва ли ще мръдне в близката година нагоре. Може да падне надолу ако тотално се оплескат нещата в Еврозоната и европейските индекси отбележат едно 30-40% спад. Тогава и ние сигурно ще паднем едно 10-20% - примерно.


                                Не е препоръка за каквото и де.

                                Коментар

                                Working...
                                X