IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
    Точно заради това е постинга ми. Няма ковенант, който да определя на акционер какво да прави с кеш флоуа си след като е ПЛАТИЛ дължимото на банката. Надявам се от часовете по счетоводство да ти е известно, че дивидентите идват след плащането на дължимото към банката, така че банката няма как да ти казва какво да правиш и да ти се меси с парите, който са си за теб като акционер.

    Ковенантите обикновенно биват Total debt/EBITDA, net debt/EBITDA, interest cover etc.
    Има ковенант за т.нар. CAPEX, но това е след някаква форма на дифоулт (технически или платежен), където банката почва да се меси в бизнеса и колко инвестиции можеш да правиш, така че да остане достатъчно за покриването на дълга.
    Такав ковенант за колко дивидент можеш да плащаш няма, при условие че си изряден платец към кредиторите!
    Банката може единствено да се наложи ако някъде си сгафил в ковенантите или пък не си платил лихва към даден падеж.
    От отчетите на Софарма не ми е известно това да е случая, така че това си е чисто и просто гавра с инвеститори, които така или иначе разбират много малко от счетоводство и финанси и още по-малко от това как оперира банковия сектор по отношение на предоставените кредити.
    На такива хора можеш да им кажеш, че и от КФН ще те санкционират ако разпределиш голям дивидент и те пак ще си вярват.
    Отосно банковите изисквания си с грешка. Изискванията са точно такива - бнката /не всяка/ контролира и дивидента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Не мога да ви разбера що рИвете?... Казал съм ви го 100 пъти! Който иска сигурен дивидент да инвестира в банкови депозити!
      Аз пук предлагам ти аяко си толкова против да върнеш паричките който ще получиш обратно в Фармата..... да има растеж малко.

      Или пък по добре дай ги на някой който има повече нужда от колкото ти самия.

      Коментар


      • Не мога да ви разбера що рИвете?... Казал съм ви го 100 пъти! Който иска сигурен дивидент да инвестира в банкови депозити!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
          Точно заради това е постинга ми. Няма ковенант, който да определя на акционер какво да прави с кеш флоуа си след като е ПЛАТИЛ дължимото на банката. Надявам се от часовете по счетоводство да ти е известно, че дивидентите идват след плащането на дължимото към банката, така че банката няма как да ти казва какво да правиш и да ти се меси с парите, който са си за теб като акционер.

          Ковенантите обикновенно биват Total debt/EBITDA, net debt/EBITDA, interest cover etc.
          Има ковенант за т.нар. CAPEX, но това е след някаква форма на дифоулт (технически или платежен), където банката почва да се меси в бизнеса и колко инвестиции можеш да правиш, така че да остане достатъчно за покриването на дълга.
          Такав ковенант за колко дивидент можеш да плащаш няма, при условие че си изряден платец към кредиторите!
          Банката може единствено да се наложи ако някъде си сгафил в ковенантите или пък не си платил лихва към даден падеж.
          От отчетите на Софарма не ми е известно това да е случая, така че това си е чисто и просто гавра с инвеститори, които така или иначе разбират много малко от счетоводство и финанси и още по-малко от това как оперира банковия сектор по отношение на предоставените кредити.
          На такива хора можеш да им кажеш, че и от КФН ще те санкционират ако разпределиш голям дивидент и те пак ще си вярват.

          Mоля ви да на тормозим хорицата от КФН че те завалийте имат нужда от почивка следобед......да дремнат да хапнат, цигарка. Те иначе много работа вършат.

          Коментар


          • От ясно по-ясно е, че Донев шикалкави.... Никакви банки не може да са причина.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
              Има едно понятие наречено "covenant", което ти препоръчвам да проучиш.
              Точно заради това е постинга ми. Няма ковенант, който да определя на акционер какво да прави с кеш флоуа си след като е ПЛАТИЛ дължимото на банката. Надявам се от часовете по счетоводство да ти е известно, че дивидентите идват след плащането на дължимото към банката, така че банката няма как да ти казва какво да правиш и да ти се меси с парите, който са си за теб като акционер.

              Ковенантите обикновенно биват Total debt/EBITDA, net debt/EBITDA, interest cover etc.
              Има ковенант за т.нар. CAPEX, но това е след някаква форма на дифоулт (технически или платежен), където банката почва да се меси в бизнеса и колко инвестиции можеш да правиш, така че да остане достатъчно за покриването на дълга.
              Такав ковенант за колко дивидент можеш да плащаш няма, при условие че си изряден платец към кредиторите!
              Банката може единствено да се наложи ако някъде си сгафил в ковенантите или пък не си платил лихва към даден падеж.
              От отчетите на Софарма не ми е известно това да е случая, така че това си е чисто и просто гавра с инвеститори, които така или иначе разбират много малко от счетоводство и финанси и още по-малко от това как оперира банковия сектор по отношение на предоставените кредити.
              На такива хора можеш да им кажеш, че и от КФН ще те санкционират ако разпределиш голям дивидент и те пак ще си вярват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                Има едно понятие наречено "covenant", което ти препоръчвам да проучиш.
                Добре де, нека да е твоето.
                Аз да попитам от ноември 2011 г. до сега какво се е променило!?
                Щото ако ги има тия условия дето светкат червените лампички на банките, те едва ли са от миналия месец (условията святкащи лапмичките). Що не са му светнали и на ОД червени лампички ноември 2011 г. когато цитирам е "изявено намерение като дивидент да се разпределя 60% от печалбата", ми сега му святкат?
                Ако наистина има такива условия (дето светкат лампичките), в такъв случай за мен лично е СЪЗНАТЕЛНО ИЗЛЪГАЛ ноември 2011 г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                  Интересно защо никой не се сети да постави под съмнение думите на О. Донев относно това, че ако обявял висок дивидент, банките веднага щяли да изискат изплащане на предоставените си кредити.

                  За да може една банка да си изиска предоставения кредит, е необходимо да има поне технически дифолт. Другият случай е ако има неплащане на главница или лихва по кредита.
                  Все пак дивидентите се плащат от чистата печалба, а това е далеч след като фирмата си е платила лихвите по заемите.

                  Ясно е че сега се носи от 9 кладенеца вода, за да не се изплати обявения вербално дивидент.
                  Има едно понятие наречено "covenant", което ти препоръчвам да проучиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                    Интересно защо никой не се сети да постави под съмнение думите на О. Донев относно това, че ако обявял висок дивидент, банките веднага щяли да изискат изплащане на предоставените си кредити.
                    ...................................

                    Ясно е че сега се носи от 9 кладенеца вода, за да не се изплати обявения вербално дивидент.
                    според ОД договорките включвали "дребен шрифт" и при раздаване на висок дивидент
                    много "червени лампички" в банките щели да светнат
                    може би Софарма трябва да поддържа определени коефициенти
                    лампичките светвали дори при ситуация 60% payout
                    Last edited by ceneto; 21.05.2012, 13:01.
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                      Интересно защо никой не се сети да постави под съмнение думите на О. Донев относно това, че ако обявял висок дивидент, банките веднага щяли да изискат изплащане на предоставените си кредити.

                      За да може една банка да си изиска предоставения кредит, е необходимо да има поне технически дифолт. Другият случай е ако има неплащане на главница или лихва по кредита.
                      Все пак дивидентите се плащат от чистата печалба, а това е далеч след като фирмата си е платила лихвите по заемите.

                      Ясно е че сега се носи от 9 кладенеца вода, за да не се изплати обявения вербално дивидент.
                      Напротив, някъде надолу из темата е засегнат и този аспект, поне аз мярнах няколко коментара на Равновесие относно несъстоятелността на това твърдение на г-н Донев.

                      Коментар


                      • Интересно защо никой не се сети да постави под съмнение думите на О. Донев относно това, че ако обявял висок дивидент, банките веднага щяли да изискат изплащане на предоставените си кредити.

                        За да може една банка да си изиска предоставения кредит, е необходимо да има поне технически дифолт. Другият случай е ако има неплащане на главница или лихва по кредита.
                        Все пак дивидентите се плащат от чистата печалба, а това е далеч след като фирмата си е платила лихвите по заемите.

                        Ясно е че сега се носи от 9 кладенеца вода, за да не се изплати обявения вербално дивидент.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Ти си направил преценка, аз също. Няма за какво да сприм или да пишем повече глупости.
                          Щом за теб е глупости неспазването на обещанията на мажоритара ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Значи ще има на кой да прехвърля горещият картоФ ако се наложи....
                            Има ли втори любител на хазарта.....

                            Ти си направил преценка, аз също. Няма за какво да сприм или да пишем повече глупости.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Исках сам да се досетиш, че аз ще ги купя. Няма за какво да се притесняваш !!!
                              Значи ще има на кой да прехвърля горещият картоФ ако се наложи....
                              Има ли втори любител на хазарта.....

                              Коментар


                              • http://www.sopharma.bg/Продукти/Нови...en-za-sex.html

                                Охоо, я вижте с какви нови продукти са решили да увеличават продажбите.
                                Няма лошо, дългове има да се плащат.
                                Трибестана явно не стига за целта.

                                Коментар

                                Working...
                                X