IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    това добре, но случаят го гонят за данъци върху печалбата, която би направил ако беше продал на 9 лева, каквато е била цената на регулиран пазар. Въпросът ми е, ако са придобити на нерегулиран и продадени на регулиран, дължи ли се данък в случай че продажната е по-висока от цената на придобиване?
    До колкото четем по пресата прокурора го обвинява за това, което съм написал.

    В случай, че продаде на регулиран пазар, продажбата му е необлагаема и независимо дали е на печалба или на загуба, тя трябва да се извади/добави към финансовия резултат за данъчно облагане!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
      Има един ключ в покупката и един в продажбата.
      Когато събереш два "зелени" ключа, т.е. купиш на регулиран пазар, а продадеш на нерегулиран първата резултата от първата сделка не се облага с ДПечалба, а резултата от втората се облага!
      А когато цената, на която продаваш е по-ниска от тази, на която си купил реализираш счетоводна загуба, която ти намалява основата за облагане, оттам и дължимия данък!

      Само дето има стотици дружества, които ги правят тези сделки през последните 10на години и ЧАК СЕГА ПРОКУРАТУРАТА СЕ СЕТИ ЗА ТЯХ!
      това добре, но случаят го гонят за данъци върху печалбата, която би направил ако беше продал на 9 лева, каквато е била цената на регулиран пазар. Въпросът ми е, ако са придобити на нерегулиран и продадени на регулиран, дължи ли се данък в случай че продажната е по-висока от цената на придобиване?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Някой ще ми припомни ли, имаше ли значение за облагането, дали и придобиването и продажбата са на регулиран пазар, или само продажбата е ключът към бараката?
        Има един ключ в покупката и един в продажбата.
        Когато събереш два "зелени" ключа, т.е. купиш на регулиран пазар, а продадеш на нерегулиран първата резултата от първата сделка не се облага с ДПечалба, а резултата от втората се облага!
        А когато цената, на която продаваш е по-ниска от тази, на която си купил реализираш счетоводна загуба, която ти намалява основата за облагане, оттам и дължимия данък!

        Само дето има стотици дружества, които ги правят тези сделки през последните 10на години и ЧАК СЕГА ПРОКУРАТУРАТА СЕ СЕТИ ЗА ТЯХ!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
          Някой ще ми припомни ли, имаше ли значение за облагането, дали и придобиването и продажбата са на регулиран пазар, или само продажбата е ключът към бараката?
          Що се косиш сега....има следствие,прокуратура,съд,...вещи лица,адвокати......все умни глави.

          Скоро ще се разбере

          Коментар


          • Някой ще ми припомни ли, имаше ли значение за облагането, дали и придобиването и продажбата са на регулиран пазар, или само продажбата е ключът към бараката?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
              Бива да поразровят и около Венци Стоев.http://stigabe.com/index.php?t=22Където има нагли мажоритари и той е там.
              Все трябва да се навре някъде....

              Коментар


              • Бива да поразровят и около Венци Стоев.http://stigabe.com/index.php?t=22Където има нагли мажоритари и той е там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Хе хе, и аз глася за тука порция дивидент от Брефчето.
                  Ма мисля да поизчакам малко още.
                  Само да преустановят обратното и глей какво става.
                  Може да си възстановя туканка старият пакет, защото прелях към Трейдингът.

                  Ама ще ви чакам да си свършите дивидентът от Брефченцето.

                  Или се готвите да харчите и дивидентът от Жабокът?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    тук ще падаме ли още или да изплюшя дивидента от Брефчето?
                    каква ли ще е следващата порция кал?

                    п.с. Добре ако падне под 2лв при тази работеща компания и тези показатели, какво правим - 250млн пазарна?!?!
                    Хе хе, и аз глася за тука порция дивидент от Брефчето.
                    Ма мисля да поизчакам малко още.
                    Само да преустановят обратното и глей какво става.

                    Коментар


                    • тук ще падаме ли още или да изплюшя дивидента от Брефчето?
                      каква ли ще е следващата порция кал?

                      п.с. Добре ако падне под 2лв при тази работеща компания и тези показатели, какво правим - 250млн пазарна?!?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Браво Монти,това е гражданска позиция....
                        Втори път няма да си губя времето .....
                        А имаше с търговото на Слънце БТ ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          през 2008 г. сезирах заедно с още 20 човека КФН заради акциите на Сибанк който изчезнаха от баланса на фирмата Катекс ...Още съм си тук но и нищо не постигнахме.....
                          ЗаКон и заЛъв...
                          Браво Монти,това е гражданска позиция....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            ОК ...абсолютно си прав.....Вземи лист хартя и химикал и собственоръчно напиши една жалба до прокуратурата срещу по-горните субекти.Не забравяй да си напишеш и трите имена и ЕГНто за да има стойност жалбата.

                            Препоръка е преди това да си купил билет за юАР или...в краен случай Нова Зенландия..и самолетът да излита максимум до 3часа след пускането на жалбата

                            шегувам се
                            през 2008 г. сезирах заедно с още 20 човека КФН заради акциите на Сибанк който изчезнаха от баланса на фирмата Катекс ...Още съм си тук но и нищо не постигнахме.....
                            ЗаКон и заЛъв...

                            Коментар


                            • http://www.mediapool.bg/%D0%B8-%D1%8...ews195476.html


                              Финансовият директор на фармацевтичната компания "Софарма" Борис Борисов е с повдигнато обвинение за избягване на плащане на данъци в размер на 15 млн. лева, съобщи говорителят на Софийска градска прокуратура Румяна Арнаудова.

                              В понеделник Борисов беше извикан в Националната следствена служба, за да бъде разпитан. Определена му е мярка парична гаранция в размер на 100 000 лева, уточни Арнаудова.

                              На 20 юли собственикът на "Софарма" Огнян Донев бе подведен под отговорност за укрити данъци в размер на 63 млн. лева. Твърди се, че през 2006 г. управляваното от него дружество "Елфарма” е укрило над 400 млн. лв. печалба чрез продажба на акции на "Софарма” на драстично занижени цени. Дружеството е сключило с 4 свързани фирми 7 сделки за продажба на акции и по този начин хазната е ощетена с десетки милиони левове укрити данъци.

                              За свободата на Донев прокуратурата определи гаранция от 500 000 лева.

                              Прокурор Арнаудова каза в понеделник, че обвиненията на Донев и Борисов са повдигнати по едно досъдебно производство, което "интензивно се провежда". Тя добави, че на този етап не може да коментира никакви доказателства.

                              Това е поредното обвинение срещу Донев, след като преди това той беше обвинен в пране на пари заедно с Любомир Павлов, съдружника му в "Медийна група България холдинг", която издава два от най-големите вестници - “Труд” и “24 часа”. По това дело двамата са на свобода срещу гаранция от 50 000 лв.

                              Според прокуратурата има достатъчно доказателства, че чрез четири документа с невярно съдържание Любомир Павлов съзнателно е дал възможност на Огнян Донев да получи чуждо имущество - 44% от акциите в медийната група.

                              Обвиненията срещу тях бяха повдигнати по сигнал на бившия им съдружник Христо Грозев, който се оплака, че те са присвоили неговия дял от медийната група.

                              Според Донев новото обвинение е “клеветническа кампания” и също толкова нелепо, колкото и първото.

                              "На 20.07.2012 г., прокуратурата повдигна срещу мен ново обвинение - също толкова нелепо, колкото и първото. В първия случай съм "виновен", че съм съфинансирал със собствени пари сделката за купуването на Вестникарска група България, издател на "Труд"и "24 часа". Сега съм обвиняем за нещо, което би превърнало в клиент на прокуратурата целия български бизнес", се казва в изявлението на Донев публикувано във вестник "Труд".

                              "Искам да заявя, че с тези "обвинения" съм готов да се изправя пред всеки съд. Те са логично продължение на масираната клеветническа кампания, провеждана срещу мен от правителствените медии. Не възнамерявам да се надвиквам с тях. Това са въпроси, които ще реши съдът", се казва още в краткото изявление на Донев.

                              Миналата седмица Столичният общински съвет взе решение да поиска от прокуратурата възобновяване на делото срещу Любомир Павлов по случая Общинска банка. Поводът са откритите нови документи по случая и констатациите на временната комисия към общинския съвет, която разследва как е променен уставът на банката, така че контролът върху нея да се поеме от миноритарните акционери, които първоначално са фирми свързани с Любомир Павлов.

                              Коментар


                              • И какво стана с независимата ни съдебна власт????????
                                Май май излезе, че последния доклад е достоверен, а не както управляващите говорят, че всичко било ОК. То ние сами можем да си преценим, няма нужда някой да ни казва как са нещата.
                                Или съдебната власт е независима, ана не съвсем, или не точно както трябва, или не докрай, а нещо по-така..............
                                С тази проверка прокуратурата сама може да се самосезира и да провери всички останали блокови сделки.
                                ГЕБР губят подкрепата точно на тези хора, които ги избраха, които все още могат сами да мислят и да не чакат държавната софра....... Сега ще чакат електората на БСП и ДПС да ги подкрепи, защото те правят каквото им кажат - но от къде им казват, май не от ГЕРБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X